+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: rölanti sorunu yardım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter

rölanti sorunu yardım

s.a arkadaşlar aracımda bir problem var VW trasnporter 2005 1.9(AXB) aracı çalıştırmadan önce kızdırma ışığının sönmesin bekliyorum bazen hemen sönüyor bazen geç sönüyor geç sönünce araç kendi kendine gaz verip rölantiyi yüksek de tutuyor 1- 1,2 devir arasında kendi sonradan normale dönüyor bu bazen kısa bazen uzun sürüyor normale döndükten sonra fan açıyor ve hararet 50 de iken 70 e çıkıyor bilgisayara bağlattım p0118 arıza kodu veriyordu hararet müşürü arızalı diye servisten yenisini taktım hata kodu gitti ama hala arıza devam etmekte bende araştırma yaparken benim aracımda dizel partikül filtresi var mı diye şüpheye düştüm çünkü dizel araçlarda dpf olayı sık yaşanan bir olaymış bende de acaba aynı problem olabilir mi birde geçenlerde maf sensörünü de temizledim aklımda birde egr valfini temizlemek var adaptasyondan dolayı geri duruyorum
    sizce ne yapmalıyım aracımın temizlik zamanı mı geldi.
    Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.2 TSI
    Hocam akünüzün durumu nedir? Yeterli akimi saglamiyor olabilir mi? Ayrica yeni alip taktiginiz hararet müsürü orijinal midir? Hata kodu degisim sonrasi manuel olarak silindi mi? Tekrar bilgisayara baglanip bakilsa iyi olur bence.

Gecmis olsun.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı ilGhiNC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam akünüzün durumu nedir? Yeterli akimi saglamiyor olabilir mi? Ayrica yeni alip taktiginiz hararet müsürü orijinal midir? Hata kodu degisim sonrasi manuel olarak silindi mi? Tekrar bilgisayara baglanip bakilsa iyi olur bence.

Gecmis olsun.
    akümü 2 yıl önce değiştirdim varta 92 Amper akü taktırdım yeni aldığım hararet müşürü de orjinal birebir vw servisinden aldım ondan önce dışardan parçacıdan almak zorunda kaldım sonradan öğrendim ki birebir orjinalini yapıp yan sanayisini orjinal diye satıyorlarmış bende iş sağlam olsun diye vw den aldım bi önceki taktığım yan sanayi olduğunu bulduk sonradan vw den contası ile beraber aldım hata kodu da müşür değiştikten sonra bilgisayara bağladık lakin hata kodu görünmedi.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.2 TSI
    Hocam tekrar bir bilgisayara baglatip ariza kodu taramasi yaptirabilir misiniz? Su an ariza kodu birakmis olabilir. Genel ariza taramasi yaptiktan sonra bütün hata kodlarini manuel olarak temizlemek lazim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı ilGhiNC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tekrar bir bilgisayara baglatip ariza kodu taramasi yaptirabilir misiniz? Su an ariza kodu birakmis olabilir. Genel ariza taramasi yaptiktan sonra bütün hata kodlarini manuel olarak temizlemek lazim.
    Gideceğim hocam bağlatıcam sadece acaba bizim araç ta partikül filtresi var mı onu da öğrenmeye çalışıyorum

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)