+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: POLO TDI Yakıt İki Katına Çıktı

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline

POLO TDI Yakıt İki Katına Çıktı

Selam, aracım otomatik dizel ve aylık normal şartlarda 400-450tl yakıt alıyordum, geçen ay yakıt masrafım iki katına geldiğinde 100 liralık yakıt alıp denemek istedim ve 100 liralık yakıtı 200km de tükettiğini gördüm. bu 50krş ediyor. Aracın şehir içi 25krş yakması gerektiğini düşünüyorum ama 50krş bunun tam iki katı. Ne oldu da bir anda yakıt böyle iki katına çıkmış olabilır, bilgisi ya da tecrübesi olan var mı?

VWTURK Üyesi mete1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline DSG
    50 kuruş biraz fazla olabilir fakat bana göre çok da abartı bir değer değil istanbul şartlarında. Yaklaşık 8lt tüketim yapar 100km.de. Tabi eskiden 4lt yakıyorduysa istanbul gibi bir yerde, bir şey diyemem. Bilgisayara bağlatıp, kontrol ettirmekte fayda var. Geçmiş olsun.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.2 TSI
    Hocam güncel mazot fiyatlari ile kilometrede sehirici 25 kurus yakmasi bence imkansiz. Minimum 30-35 kurus civari yakar diye tahmin ediyorum. Cok trafige giriyorsaniz 50 kurusu da görebilirsiniz dogal olarak. Motor 1.6 TDI midir yoksa 1.4 TDI mi? Ona göre fabrika yakit degerlerinden bir yorum yapalim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    Selam, cevaplar için teşekkürler; araç 1.6 tdi. Ben bir anda yakıt masrafım arttığı için şüphelendim. Şimdi depoyu fulledim tekrar deneyeceğim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    2 kere depoyu fulleyerek hesapladım 8lt biraz üzerinde yakıyor gibi görünüyor. Aracın 6.5 yakması lazım en fazla. Ustaya sorduğum da yakıtla ilgili bir sorun olsa uyarı verirdi diyor kesin bir şekilde ama gel görelim ki benzin fişlerinde 8lt den fazla görünüyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6 TDI
    Merhaba
    Ben 1.6 tdı manuel kulanıyorum , aracı sürekli İstanbul 'da şehriçi kullanıyorum çoğu defa depo doldurup test ettim , ortalama depoyla 850 km ye yakın bir yol yapıyor. Pek sakince kullanan biri de değilim. Depo 45 lt*6,30 günümüz mazot fiyatı 283 Tl /850 km 33 kuruşa tekabül ediyor. Otomatik araçta arada 20 25 kuruş fark olması bence biraz fazla .

VWTURK Üyesi okaykay_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.9 TDI Comfortline
    25 kuruş yakan dizel benzinli tüplü araba kaldimi bu zaamlardan sonra.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.2 TSI
    Alıntı ismpkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Ben 1.6 tdı manuel kulanıyorum , aracı sürekli İstanbul 'da şehriçi kullanıyorum çoğu defa depo doldurup test ettim , ortalama depoyla 850 km ye yakın bir yol yapıyor. Pek sakince kullanan biri de değilim. Depo 45 lt*6,30 günümüz mazot fiyatı 283 Tl /850 km 33 kuruşa tekabül ediyor. Otomatik araçta arada 20 25 kuruş fark olması bence biraz fazla .
    Bu güzel bir karsilastirma olmus. Demek ki 8 litre tüketen arkadasin aracinda bir problem olabilir. Ne olabilecegi hakkinda bir fikrim yok ama VAGCOM 'a baglayip ariza taramasi yaptirilsa belki bir sonuc verir.

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)