+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yeni Aracım Audi A5 2.0 TFSI Quattro S-tronic

VWTURK Üyesi aydost_40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Avant 1.8 T Quattro

Yeni Aracım Audi A5 2.0 TFSI Quattro S-tronic

Merhaba değerli arkadaşlar. Foruma uzun süredir üye olmama ve birkaç yıl önce forumda biraz da olsa aktif olmama rağmen son yıllarda iş yoğunluğum nedeniyle giremiyorum. Geçen Perşembe günü İstabul’ a bir araç almak için giderken arabayı keme baktırsam diye düşündüm ve hemen aklıma Necdet Abi geldi. Kendisini aradım, telefonu açtı (sağolsun ne zaman arasam hemen açar) biraz hâl hatır ettikten sonra bana foruma girip paylaşımda bulunmadığım için haklı olarak uyarılarda bulundu. Ben de kendimce mazeretimi söyledim; ama her ne kadar mazeret sahibi olsam da forumdan uzak durmanın iyi olmayacağını biliyorum. Ben zaten teknik bilgi sahibi bir adam olmasam da girip bir şeyler öğrenmek adına dahi olsa sizin de bildiğiniz gibi forum çok büyük nimet arkadaşlar. Neyse Necdet abi sağolsun İstanbul’ da yaşayan amcasının oğluna yönlendirdi, sağolsun o da benimle bayağı konuştu, sohbet etti, bilgilendirdi ve beni Maslak’ ta bulunan bir ustaya yönlendirdi. Arabayı alacağım galeri sahibi o semtin uzak olduğunu söyledi. Bende gece yolculuk esnasında yine forumda yararlanarak İstanbul’ da usta tavsiyelerinin olduğu bir başlıkta birkaç usta buldum. Bu ustalardan Boğaziçi servisi aradım, forumda bahsedilen usta sanırım Boğaziçi Servisten ayrılmış, Ünal isimli usta ile görüştüm, o da çok uzakmış ve bana galeriye yakın Haramidere’ de ADT Fatih ustanın numarasını verdi, aracı gösterdim ve aldım. Yani yine forumun nimetlerinden ve bilgisinden yararlanmış oldum. İyi ki varsın vwturk.

Arkadaşlar araç 2012 model Audi A5 2.0 TFSI quattro S-tronic. Araçta 2017 haziranında 120 bin kilometredeyken yapmış olduğu kazadan dolayı ağır hasar kaydı var. 81 bin liralık. Değişen parça olarak şanzımandan direksiyon kutusuna, çamurluğundan ön camına kadar liste var. Fakat şöyle bir durum var. Servis kayıtlarında aracın şanzımanı 60 binde garantiden değişmiş. Ağır hasar kayıtlı olduğu kazada değişmemiş. Hatta aracın sağ çamurluğu bile sökülüp takılmış. Yani ilginç bir durum. Aslında bu durum benim hoşuma gitmedi. Çünkü varsın şanzıman, direksiyon kutusu, yürür takımı değişsin. Benim için daha iyi. Öte yandan arabanın değişen olarak ön camı ve sağ farı var. Arabanın hasarı elektrikli metal dubaya altını vurmuş, galerici fotoğraflarını da gönderdi. Şasi-podye işlem görmemiş. Diyeceklerim bu kadar. Foruma giremediğim için kusuruma bakmayın. Saygılar…

Becerebilirsem birkaç fotoğrafını da ekleyeceğim.

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Hayırlı olsun İhsan kardeşim içi, dışı, rengi, herşeyiyle güzel bir araç hem binek hemde spor görünüşe sahip daha ne olsun maşallah önceki Audiyide İstanbuldan almıştın buda öyle oldu Allah kazasız iyi günlerde, keyifle kullanmak nasip etsin dıstum

Forum Sorumlusu zekidinc55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A4 2.0 TDI 143hp
    Hayırlı uğurlu olsun. Almışsın bundn sonra satana kadar öncesini unut. 2.0TFSİ'nin yakıt tüketimini bizimle zaman zaman paylaşırsan mutluluk duyarız. Birde kronik sorun olan ancak bazı araçlarda olmayan yağ eksiltme problaemi olup olmadığınıda zaman içerisinde yazarsın..Kazasız sorunsuz sürüşler dilerim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VWTURK Üyesi aydost_40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Avant 1.8 T Quattro
    Necdet abi ve Zeki DİNÇ teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre versin. Necdet abi sana tekrar teşekkür ederim bu arada.

yağ yakma sorunu ile ilgili kısaca şunu belirteyim: Aracın yağı 122 binde değişmiş (serviste) ve yağ seviyesine baktığımda "tam" olarak görünüyor. TFSI motorların yağ eksilttiğini sahibiyle paylaştım ve kendisine bakımdan sonra yağ ekleyip eklemediğini sorum. O da yağ eklemediğini söyledi (eğer doğruysa). Ama zamanla yağ yakması ile ilgili size daha gerçekçi bilgi verebilirim.

Yakıtla ilgili olarak da kısaca şu bilgili vereyim: Aracı 110 km sabit hızda (hız sabitleyici ile) kullandığımda 8 litre tüketimi var. Bu bana biraz fazla geldi. Aracın lastikleri 245 18. yanak genişliği sanırım 45 idi. orijinal lastik ölçülerinin çapı 17 inç ve taban genişliği de sanırım 225 olması gerekiyor. Bu durumun yakıt tüketimin etkilediğini düşünüyorum.

Saygılar...

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Alıntı aydost_40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Necdet abi ve Zeki DİNÇ teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre versin. Necdet abi sana tekrar teşekkür ederim bu arada.

yağ yakma sorunu ile ilgili kısaca şunu belirteyim: Aracın yağı 122 binde değişmiş (serviste) ve yağ seviyesine baktığımda "tam" olarak görünüyor. TFSI motorların yağ eksilttiğini sahibiyle paylaştım ve kendisine bakımdan sonra yağ ekleyip eklemediğini sorum. O da yağ eklemediğini söyledi (eğer doğruysa). Ama zamanla yağ yakması ile ilgili size daha gerçekçi bilgi verebilirim.

Yakıtla ilgili olarak da kısaca şu bilgili vereyim: Aracı 110 km sabit hızda (hız sabitleyici ile) kullandığımda 8 litre tüketimi var. Bu bana biraz fazla geldi. Aracın lastikleri 245 18. yanak genişliği sanırım 45 idi. orijinal lastik ölçülerinin çapı 17 inç ve taban genişliği de sanırım 225 olması gerekiyor. Bu durumun yakıt tüketimin etkilediğini düşünüyorum.

Saygılar...
    Saygı bizden İhsan kardeşim güle, güle kullan yeni aracını...

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)