+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Continental’in reklam filminde Türkiye’yi haritadan silmiş!!!

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora

Continental’in reklam filminde Türkiye’yi haritadan silmiş!!!

Selam Arkadaşlar,
    Herkesin okuması ve bilmesi için paylaşıyorum. Hadsizce, bilinçli ve kasıtlı yapılan bu hareketi, milletçe kınamalı, gereken hassasiyeti göstererek bir daha continental lastik almayarak gereken tepkimizi ortaya koymalıyız diye düşünüyorum.
    Bir de bu millet sanki çok afedersiniz aptalmış gibi, gayet profesyonelce yapılan haritada grafik hatası olmuş diye açıklama yaparak kandırmaya çalışıyorlar. Külahıma anlatsınlar.
    Şimdiye kadar iyi ki continental lastik almamışım... bundan sonra da işim olmaz. Continental bayim olsa, geçimimi bu lastikten sağlayan biri olsam bayiliğimi iptal eder bir daha satmazdım. ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan onca gizli saklı oyun varken, adamlar açık açık bizi haritadan silmişler. Yuh olsun!

Continental’in otomobil teknolojileriyle ilgili hayata geçirdiği teknolojilerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen reklam filminde skandal bir hata ortaya çıktı.
    Michelin ve Pirelli gibi dünyanın en önemli lastik tedarikçilerinden birisi konumunda olan Almanya merkezli Continental, büyük tepki çeken bir reklam filmine imza attı. Lastik projelerinin yanı sıra otomobil teknolojileri konusunda da çeşitli çözümler üreten marka, bu alanda gerçekleştirdiği teknolojilerin kapsamlı tanıtımı için Powertrain adıyla bir reklam videosu yayınladı. Filmde de görüleceği üzere teknolojiyle alakalı dünya üzerindeki kullanımının gösterildiği bir haritadan faydalanan şirket, bu harita üzerinde Türkiye’yi yokmuş gibi göstermeyi tercih ediyor. Bunun yerine sadece Marmara Denizi’nin görüldüğü harita kısa sürede tepkilerin odağı haline gelmiş durumda. Dikkatsizlik mi? Kasıt mı? Şimdiden binlerce kişi tarafından boykot edilme ile karşı karşıya kalan Continental, Türkiye’de de hatırı sayılır bir pazara sahip. Okuyucular halihazırda ikiye bölen olay kimilerine tamamen dalgınlık sonucu oluşan bir hatadan ibaret. Kimilerine göreyse gerçekleştirilen bu reklam filminde ciddi oranda kasıt var. Skandal niteliğin taşıyan videoyla ilgili Continental Türkiye’nin açıklamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Reklamla ilgili videoyu haberimizin ana görseli üzerinden izleyebilir, konuyla ilgili görüşlerinizi bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Octavia 1.8 T SLX
    Çok şaşırtıcı bir şey. Ticari bir firmanın bu derece bir salaklığa imza atması akıl alır gibi değil. Haritanın başka bir yerinde en ufak bir kusur yok ama Türkiye ortadan kalkmış. Nasıl hata bu? İşin aslını çok merak ediyorum ve Continental ..... Anladınız siz onu.

Bir de Nutella sakın almayın bundan sonra çünkü Ferrero Türkiye'den fındık alımını durdurmuş. Yani kalite sorunu vs. sebebiyle değil, Türkiye nefretlerinden dolayı bundan sonra fındık almayacaklarmış Fatih Altaylı köşesinde yazmıştı habertürk'te. Bundan sonra nah alırlar benden hem Continental hem de Nutella.

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Continental bunu nasıl yapabilir demiyorum çünkü yaparlar sadece Continental değil ejnevi markaların hepsinden bu hareketi beklerim geçmişteki gibi yedi düvel birleşmiş her yerden saldırıyorlar önce yaparlar sonra pardon derler millet olarak alıştık artık, malum Türk milletinden kuyruk acıları var ''Türkün Türkten başka dostu yok'' sözü boşu boşuna söylenmemiş...

VWTURK Üyesi mehmets - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Elazığ [ 23 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Madem Türkiye'ye karşı böyle bir nefret içerisindesin,o zaman onurlu davranıp satışı durduracaksın ve bu ülkeden markanı çekeceksin.Hem kucağımızda otur hem de sakalımızı yol.Yok öyle.
    Ülkemi silmeye kalkanı ben de silerim.Bundan sonra bu markayı kullanmayacağım.

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler