+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 43 sonuçtan 31 ile 43 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Çözülemeyen EGR Arızası

VWTURK Gold Member
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı tardis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar alternatiflere açığım, egr borularını da temizledik durum aynı
    Nasıl temizlendiler? İki metal boruyu da söküp temizlediniz mi?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia 16V Elegance
    Bir tane kalın demir boru söktüler hocam. birde ince plastik boru çıkardılar. Zor ulaşılan bir yerde olduğu için göremedim. 2nci demir borunun yerini gösteren bir görsel de bulamadım.

Araçta tekleme istop etme silkeleme falan da yok neden yakıyor arıza ışığını anlamadım

VWTURK Üyesi salcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI
    Sen o Bana gösterdiğin Egr valfine giren sağlı sollu iki boru var kardeşim onları söktür bi güzel temizlet ve sende gör temiz olduklarını bi daha bak arızaya

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia 16V Elegance
    Alıntı entwicklung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl temizlendiler? İki metal boruyu da söküp temizlediniz mi?
    egr-valf-nedir-neye-yarar-2.jpg

çıkan metal boru bu hocam. 2ncisinini nerede olduğu hakkında bilginiz var mı?

VWTURK Gold Member
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Eklenti 1489

çıkan metal boru bu hocam. 2ncisinini nerede olduğu hakkında bilginiz var mı?
    Sizin EGR doğrudan motora oturuyor sadece çıkış borusu olan bir model.

- Çıkış kanalı açık gaz sağlıklı çıkıyor.
    - EGR'yi 2 kere değiştirdim dediniz. EGR'nin arızalı olma ihtimali yok diye düşünelim.

Geriye kablolar sağlam mı demek kalıyor, EGR'ye giden soket ve bağlantılı kablolar sağlam mı?
    Bu aracın EGR'sine iptal işlemi uygulanmıştı değil mi, körlenmişti. Yazılımla da oynamış olmasınlar?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia 16V Elegance
    Sizin EGR doğrudan motora oturuyor sadece çıkış borusu olan bir model.

- Çıkış kanalı açık gaz sağlıklı çıkıyor.
    - EGR'yi 2 kere değiştirdim dediniz. EGR'nin arızalı olma ihtimali yok diye düşünelim.

Geriye kablolar sağlam mı demek kalıyor, EGR'ye giden soket ve bağlantılı kablolar sağlam mı?
    Bu aracın EGR'sine iptal işlemi uygulanmıştı değil mi, körlenmişti. Yazılımla da oynamış olmasınlar?
    Hocam şimdi ustadan geliyorum bu sefer zengin karışım hatası çıktı. En azından içim rahatladı bir gaz ayarı yaptırdık bakalım sonuç ne olacak

VWTURK Gold Member
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Hocam şimdi ustadan geliyorum bu sefer zengin karışım hatası çıktı. En azından içim rahatladı bir gaz ayarı yaptırdık bakalım sonuç ne olacak
    İyi bari, o zaman EGR borusunun ağzı kurumdan tıkalıydı, temizleyince düzeldi demektir. Doğru mu?

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI
    Neden olduğunuda yazarsan başkalarıda bundan faydalanır

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia 16V Elegance
    İyi bari, o zaman EGR borusunun ağzı kurumdan tıkalıydı, temizleyince düzeldi demektir. Doğru mu?
    Evet kurumdan ancak dizel bir araç kadar kurum yapmasının nedeni ucuna kör conta takılmasıydı. Ben bu aracı alırken satıcı arkadaş tabiki söylememişti. Ben de araç zaten benzinli iptal etmemişlerdir diye düşünmüştüm.

Şimdi kör conta çıkarıldı sistem temizlendi. Boğaz kelebeğiyle MAF sensörü de temizlendi gaz ayarı yapıldı. Şuan sadece yeni ayar tam olmadı sanırım çok hafif tekleme oluyor araçta bazen onu da yazın hassas bir ayarla çözeceğim inşallah.

Yardımlarınız ve fikirlerinin için hepinize teşekkür ediyorum.

VWTURK Gold Member
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Geçmiş olsun. Bu basit temizliği yapmadan hemen EGR bozulmuş dediği için "ustalar" çok arkadaşın EGR'den canı yanıyor. Boşu boşuna dünya kadar para verip EGR değiştiriyor millet.
    Yıllardır usanmadan yazıyorum, neyse ki bir aracı daha kurtardık...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI
    Çok basit bir sorunu çok küçük bir çabayla biraz dikkatle çözüp büyük maliyet fantazilerinden kurtulmuş oldunuz. Geçmiş olsun

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia Classic
    Evet kurumdan ancak dizel bir araç kadar kurum yapmasının nedeni ucuna kör conta takılmasıydı. Ben bu aracı alırken satıcı arkadaş tabiki söylememişti. Ben de araç zaten benzinli iptal etmemişlerdir diye düşünmüştüm.

Şimdi kör conta çıkarıldı sistem temizlendi. Boğaz kelebeğiyle MAF sensörü de temizlendi gaz ayarı yapıldı. Şuan sadece yeni ayar tam olmadı sanırım çok hafif tekleme oluyor araçta bazen onu da yazın hassas bir ayarla çözeceğim inşallah.

Yardımlarınız ve fikirlerinin için hepinize teşekkür ediyorum.
    Bendede aynı sorun var biraz detaylı acıklar mısınız veya hangi ustaya gittiniz bıktım parca degistirdim o resimdeki metal boruyu temizlettim yapmam gereken baska neler var

entwicklung
    salcek

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Fabia Classic
    Ya ustalar da bi garip daha bagaj kaputunu acmayı bilmiyorlar rica ediyorum bana istanbulda en iyi usta kim onu soyleyin fabialardan anlayan bıktım usta kalmamıs memlekette

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)