+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sprinter mı Crafter mı?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline

Sprinter mı Crafter mı?

Arkadaşlar abime araç bakıyoruz. Şuan volt kullanıyor. Ikisi arasından hangisini önerirsiniz. Personel öğrenci taşımacılığı için.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum Koordinatorü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Aslında birbirinden çok farklı araçlar değil ancak servis işi yapanların çoğunluğu daha çok Crafterı tercih ediyor tabi servis hizmeti yedek parça önemli...

VWTURK Üyesi okaykay_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.9 TDI Comfortline
    ankarada crafter çokkk ama ne araba yapıyorlar çok şekil.. giydirme olayı var ya muazzam yakışıklı.

VWTURK Üyesi Arves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6 TDI Comfortline DSG
    Çalıştığım yerde 2 araçtan da bolca mevcut, o yüzden iyi tanırım.

Crafter bana daha atikmiş gibi geliyor, motor sesi de daha az ve daha hoş. Sprinter 1.viteste hızlanmıyor gibi, motor sesi de fazla ve kaba. Özellikle yük altında.

Yakıt tüketimi konusunda hiç bir fikrim yok, ama Master daha az yakıyordur. Çünkü; DCİ.

Konfor olarak; ben fanatik mi oldum, bilmiyorum ama. Crafter daha konforlu geliyor, süspansiyon sesi daha az gibi.

Gümüş Otomotiv'in pazarlama sorumlusu '' En çok Passat ve Crafter satıyoruz '' demişti. S plaka başvurusu yapanların büyük bir çoğunluğunun tercih ettiği de Crafter. Bakım masraflarınında etkisi büyük.

Bu arada personel ve servis taşımacılığı demişsiniz. İkisi aynı anda yapılamıyor, servis taşımacılığı için '' S '', personel taşımacılığı için '' C ''plaka alması gerekiyor.
    Benim çalıştığım yerde 2018'de filo kiralama sözleşmesini azaltarak, filo yükünü hafifleterek araç almak istiyor.
    Onun içinde; '' AYA, AZA, HB, EJ '' plakası alarak rahatlıkla başvurarak çalışmaya başlayabilir.
    Plaka tutmadığı halde; sıkıntı çok.

VWTURK Üyesi Arves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6 TDI Comfortline DSG
    Alıntı okaykay_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada crafter çokkk ama ne araba yapıyorlar çok şekil.. giydirme olayı var ya muazzam yakışıklı.
    Burada yasak, sadece aracın alt kısmının sarı, üst kısmının beyaz olması şart. Başka da bir modifiye yapılamaz.
    Zaten sevmiyorum, eskiden dolmuşa biniyordum, tavanda danteller, sanki dolmuşa değil de kabul gününe gelmiş gibi.
    Yan barları kapatmak için bordo plastik çıtalar ve tavan koyuyorlar, bütün yol yurttan trim korosu eşlik ediyor.
    Neyse ki artık yok. İleri de bir dönüşümle, bir master projesiyle Ankara'dakileri de değiştirirler, çünkü bizde halk şikayete başladı, zorunlu kaldık.

Forum Koordinatorü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Sevra hanıma katılıyorum atiklik ve konfor konusunda crafter, bir tık daha üstün diyebilirim...

VWTURK Üyesi emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Opel Corsa 1.7DTI
    Dolmuşçular crafter daha iyi diyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)