6 ay önce 2004 model 1.4tdi skoda fabia sahibi olarak aranıza katıldım ama bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bu aracın kliması hiç soğutmuyordu bir elektrikçiye götürdüm klima gazı bitmiş dedi arabaya gaz basacakken makine kaçak arızası verdi. sonra klima gazı konan yerden yüksek basınçlı hava vererek dinledi ve bağlantı borularının birisinden conta kaçağı olduğunu duydu ve contayı değiştirip klima gazını doldurdu. bu sürede gaz basan makina kaçak arızası vermedi ve klima çalıştı soğuttu.(70tl) 15 gün sonra klimayı tekrar açtığımda hiç soğutmadığını farkettim tekrar gittiğimde elektrikçi içinde gaz kalmadığını kaçak çok küçük olduğu için tespitin ancak tüm sistemin komple sökülmesi gerektiğini ve en az bir hafta süreceğini söyledi ve kaçağı bulacağını da garanti etmedi. ben de başka bir klimacıya götürdüm. o da sisteme gaz basan makina ile baktı ve makina kaçak uyarısı vermeyince sisteme yüksek basınçlı hava basarak bazı yerlere sabunlu su sıkarak kaçak aradı ve bulamadı. en son çare olarak klima kompresörünü söktü keçesini çıkardı ve keçenin zarar gördüğünü kenarından gaz sızdırdığını bizzat bana da göstererek yeni keçe taktı ve klima soğutmaya başladı.(320tl) ancak bu sefer de klima kompresörü çalışırken araba durunca iki saniye hırıltı sesi gelip iki saniye geçiyor sonra tekrar iki saniye hırıltı olup iki saniye geçiyor. kompressör çalışırken bu sesin hep aynı frekansda ve sürekli olması gerekmez mi? gün geçtikçe klimanın soğutma performansı düştü ve son işlemden bir ay sonra hiç soğutmamaya başladı. ac ye basınca kompressör de devreye girmiyor. ayrıca klima gazı doldurulunca ilk birkaç gün iyi gidiyor sonra arabanın içindeki mazgallardan klima çalışırken viyaklama cıyırdama şeklinde tuhaf sesler gelmeye başlıyor.ne olur bana bir akıl verin yol gösterin bu klima tıkayıcı sıvılar işe yarar mı nasıl kullanılır bir de bazı klimacılar sisteme özel bir gaz sıkıp gözlükle bakıyorlarmış orada kaçak kesin çıkar mı lütfen yardım