+ Konuyu Cevapla
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ANKARADA BILDIGINIZ ŞANZIMANCI VARMI

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Çanakkale [ 17 ]
    Marka
    BORA
    Model
    Bora 1.6

ANKARADA BILDIGINIZ ŞANZIMANCI VARMI

HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR BIR BILGINIZE BAŞVURMAK ISTERIM 2004 PASIFIK WOSWOGEN BORA OTOMATIK VITES ARABA ALDIM ÇANAKKALEDE IKAMET ETMEKTEYIM KIME GÖTURDUYSEM SANZIMAN YAGI DEGISMEZ ÖMÜRLÜK DEDILER BU KONUDA BANA YARDIM OLABILECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERIM

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Çanakkale [ 17 ]
    Marka
    BORA
    Model
    Bora 1.6
    HICBIR FIKRI OLAN YOKMU ARKADAŞLAR

VWTURK Üyesi salihdutman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Edirne [ 22 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    Değerli öğretmenim,arabanız hayırlı olsun.Öncelikle forum kuralları gereği büyük harfle yazmak bağırma anlamı taşımaktadır.Yetkili servis yağ değişimi yapmamaktadır.Ancak özel servislerde yağını değiştirebilirsiniz.Arama bölümünü kullanarak konu hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı kale71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR BIR BILGINIZE BAŞVURMAK ISTERIM 2004 PASIFIK WOSWOGEN BORA OTOMATIK VITES ARABA ALDIM ÇANAKKALEDE IKAMET ETMEKTEYIM KIME GÖTURDUYSEM SANZIMAN YAGI DEGISMEZ ÖMÜRLÜK DEDILER BU KONUDA BANA YARDIM OLABILECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERIM
    Şaşmaz da Modcar var ersin usta önerebilirim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora
    60bin kmde bir şanzıman yağını değiştirin. Eğer çok fazla dur-kalk trafikte kalıyorsanız 45-50 bin kmde bir değiştirin.
    Değiştirirken şanzıman yağ karter contasını ve şanzıman yağ filtresini de değiştirin muhakkak.
    Yağı ne eksik ne fazla koydurun.

Bu arada ben de aracı 110bin kmde satın aldım. 120binde iken şanzıman yağını değiştirdim. Vites geçişlerimde bir sıkıntı yoktu ama değişim sonrası daha bir yumuşadı. Aracın gidişinde de daha bir akıcılık hissettim.
    Çıkan yağ simsiyahtı. Normalde şanzıman yağı kırmızı olur.

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Arkadaşlarımız gerekli teknik bilgileri paylaşmışlar. Ankaraya hangi tarihte geleceksiniz yardımcı olalım...

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Ayrıca yağ değişimi için şanzuman servisine gerek yok iyi bir vw ustası işinizi görür gelirseniz yardımcı oluruz...

VWTURK Üyesi ekselans06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Midline
    bende araştırmalarım sonucunda Aydoğdu ve Öztürk şanzumanı bulmuştum şaşmazda. Öztürk şanzumanda kovulmadığım kaldı diyebilirim. niye bugün geldin,cumartesimi gelinir mi , ukala ukala konuşmalar. işleri yoğun müşteriye doymuşlar yağ değişiminde yüzüme bile bakmadılar.usta olarak iyi olabilirler ama esnaflık bakımından iyi değiller.(belki bana denk geldi).ordan çıktım aydoğmuşa gittim 15 dk da işlerimi hallettiler.gayetde memnum kaldım.

VWTURK Üyesi unsaLhsN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 Highline
    Alıntı ekselans06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende araştırmalarım sonucunda Aydoğdu ve Öztürk şanzumanı bulmuştum şaşmazda. Öztürk şanzumanda kovulmadığım kaldı diyebilirim. niye bugün geldin,cumartesimi gelinir mi , ukala ukala konuşmalar. işleri yoğun müşteriye doymuşlar yağ değişiminde yüzüme bile bakmadılar.usta olarak iyi olabilirler ama esnaflık bakımından iyi değiller.(belki bana denk geldi).ordan çıktım aydoğmuşa gittim 15 dk da işlerimi hallettiler.gayetde memnum kaldım.
    Öztürk şanzıman da ben yaptırdım (oraya gittiğim güne diye başlarım diyebilirim) aracımı yapana kadar çok iyiler ama sonrasında bir sorunda kavgaya hazırlar şanzıman yapıldıktan sonra 2 defa selonid valfe (vites geçişleri yapan elektronik parça) bozuldu birinde paralı yaptırdım diğerinde kavga dövüş ücretsiz yaptılar bir daha sorun çıkarsa olacakları düşünemiyorum o yüzden önermiyorum artık kimseye, Aydoğmuş şanzıman konusunda bilgim yok önceden iyilerdi diye bir laf duydum. Birde iş yerinde arkadaşım opel aracını ivedik de Çözüm şanzıman olması lazım orada yaptırdı olumlu sözler duydum kendisinden

Allah ustanın iyisine denk getirsin insanı soğutuyorlar yoksa

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Çanakkale [ 17 ]
    Marka
    BORA
    Model
    Bora 1.6
    öncelıkle soruma vermıs oldugunuz cevaplardan dolayı herkese tesekkur ederım buyuk harfle yzamak sıkıntı oldugunu mılmıyordum

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Çanakkale [ 17 ]
    Marka
    BORA
    Model
    Bora 1.6
    ramazan bayramından sonra gelecegım nasıp olursa

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Octavia 1.8 T SLX
    Bizim otomatik şanzımanların yağı ömürlüktür ve değişmez. İngilizce servis tamir kitabında yazıyordu bu. Değiştirmeye çalışırsan daha kötü oluyor.

Şu linkte benim çalışmam var, okuyabilirsin:
    http://forum.vwturk.com/showthread.p...işimi-meselesi

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)