+ Konuyu Cevapla
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Benzin Işığı

VWTURK Üyesi Hüseyin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE

Benzin Işığı

Triger seti değiştirdiğim gün Olmaz böyle bir şey Musa usta testten geldi. araçı ben teslim aldım ve bindim tam sanayi çıkışına geldim yarım depodan fazla olan benzin depomda ibre benzin yok göstergesi uyarı ikazı verdi sinirlendim şamandıramı takılı kaldı diye 100 TL lik daha benzin aldım neredeyse FULL oldu depo ama hala benzin göstergesi benzin yok diyor sonra gittim eve ertesi gün baktım yol biligisayarı gösterge benzin yok diyor tavsiyeleri olan varmı

Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE
    Sevgili Forum üyesi arkadaşlar Şamandıramı arızalı derken Benzin Deposu komple değişti benzin pompası ve şamandırayı deponun içinde tutan malzeme kırık olunca Depo çıkma orjinal olrak alınıp takıldı istanbuldan çıkma depo deponun üstünde şamandırası benzin pompası takılı şeklinde 600 TL 80 TL kargo üçreti 250 TL de işçilik Fiyatlar nasıl herşekilde bu masraf kaçtı bana

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Octavia 1.8 T SLX
    Ne çektin be Hüseyin

Deponun içindeki kırığı perçin atarak yapıştırabilirdin. Ben daha önce kırik olan şamandirami bu sekilde tamir etmiştim

Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE
    ama bütün sorunlarını hallettim sizlerinde yardımıyla

Forum Koordinatorü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Geçmiş olsun Hüseyin kardeşim güle, güle kullan...

VWTURK Üyesi emre_narman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    Yeni konu açmak istemedim.2001 Polo Classic aracımda Zavoli sıralı sistem var.Sabah çeyrek depo benzin gösteren ibre akşam benzin tamamen bitmiş gibi gösterdi ve benzin ışığı yandı.Araç gün içinde hep lpg'de olduğu için benzinin bitmesi imkânsız.Sıralı sistem zaten bildiğiniz gibi sadece başlangıçta benzinde çalışıyor sonra gaza geçiyor.Sizce sorun ne olabilir ?

VWTURK Üyesi Matchmaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf MK1 1.6 GLD
    Alıntı Hüseyin41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama bütün sorunlarını hallettim sizlerinde yardımıyla
    Kim yardım etmiş ben bir şey yazıldığını göremedim

Özelden mi görüştünüz ?

Bu arada çok geçmiş olsun. Para yerine gelir ;)

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf MK1 1.6 GLD
    Alıntı emre_narman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim.2001 Polo Classic aracımda Zavoli sıralı sistem var.Sabah çeyrek depo benzin gösteren ibre akşam benzin tamamen bitmiş gibi gösterdi ve benzin ışığı yandı.Araç gün içinde hep lpg'de olduğu için benzinin bitmesi imkânsız.Sıralı sistem zaten bildiğiniz gibi sadece başlangıçta benzinde çalışıyor sonra gaza geçiyor.Sizce sorun ne olabilir ?
    Öncelikle gaz ile gezdiğinizden emin misiniz ? Eminseniz size de şamandıra kontrolü yapmak gerekir..

VWTURK Üyesi emre_narman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    Alıntı Matchmaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle gaz ile gezdiğinizden emin misiniz ? Eminseniz size de şamandıra kontrolü yapmak gerekir..
    Aynen kesinlikle gazdaydı.Dediğiniz gibi şamandıraya baktırayım.Benzin boş gösteriyor , ışık yanıyor demiştim ya.Ondan sonra gittim bir 50tl benzin aldım.Sonra boş gösteren depo yarım depodan fazla göstermeye başladı.Demek ki vardı içinde benzin , yanlış gösteriyordu.

VWTURK Üyesi BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A3 1.6 Attraction
    Birçok araç bunu yapıyor, gazda gitsen de araç benzinde gidiyormuş gibi algılayıp elektronik olarak benzin göstergesini düşürüyor, kısa bir süre aracı durdurup sonra çalıştırırsan eski yerine geri geliyor, benim a3 de her gün ışık yakıyor ertesi gün çeyrek depoya geri çıkıyor

Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE
    Alıntı emre_narman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen kesinlikle gazdaydı.Dediğiniz gibi şamandıraya baktırayım.Benzin boş gösteriyor , ışık yanıyor demiştim ya.Ondan sonra gittim bir 50tl benzin aldım.Sonra boş gösteren depo yarım depodan fazla göstermeye başladı.Demek ki vardı içinde benzin , yanlış gösteriyordu.
    Emre bey geçmiş olsun Şamandıran sökülüp bakılaçak senin sorunun bana göre daha zahmetsiz ve ucuz benim depoyu değiştirmem gerekti şamandıra arızalı ise şamandıra tamiri yapan yerler kilometreciler yapıyorlar genelde 40 Tl yada 50 TL en fazla Depon alttan darbe almadıysa eğer aldıysa deponun içinde şamandırayı benzin pompasını tutan parça kırılıyor benim öyle olmuş

Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE
    Kim yardım etmiş ben bir şey yazıldığını göremedim

Özelden mi görüştünüz ?

Bu arada çok geçmiş olsun. Para yerine gelir ;)
    Murat bey merhaba genelde sorunları A 4 bölümünde yazdım Forum üyelerimizden Husertaş Necdet bey onlarla görüşmem sayesinde sorunları hallettim kendilerine teşekkür ederim A4 bölümünde konu açtım bunlarla ilgili iligine teşekkürler

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf MK1 1.6 GLD
    Alıntı Hüseyin41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat bey merhaba genelde sorunları A 4 bölümünde yazdım Forum üyelerimizden Husertaş Necdet bey onlarla görüşmem sayesinde sorunları hallettim kendilerine teşekkür ederim A4 bölümünde konu açtım bunlarla ilgili iligine teşekkürler
    Anladım. Çok güzel çok iyi olmuş ;)

Forum Koordinatorü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A6 Quattro
    Anladım. Çok güzel çok iyi olmuş ;)

Hem özelden hem forumdan hemde telefonla (naçizane) yardımcı olmaya çalıştık Murat, diğer Forum üyemiz Hüseyin ERTAŞ dostumuz da Konya'da oturduğu için Hüseyin CANLI ile bizzat görüşüp özellikle lpg ve diğer problemler konusunda yardımcı olmuştur her iki dostumuza'da samimi duygu ve davranışlarndan dolayı teşekkür ediyorum...

Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A 4 1.8 T S LİNE

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)