+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LEona geçiş öncesi

VWTURK Üyesi leonel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.4 TSI

LEona geçiş öncesi

MErhaba,

2015 golf aracım pert işlemlerini beklyorum. Yeni araç bakıyorum 1.2 TSI DSG tavsiye edermisiniz eksi yönleri nelerdir. Kullanıcılar olarak bana bilgi verirseniz seviniirm. (bu arada sıfır almayı düşünüyorum)

teşekkürler.

VWTURK Üyesi Matchmaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf MK1 1.6 GLD
    1.0 ecoTSI bile tavsiye ederim. Seat son zamanda gerçekten kendini aştı.

VWTURK Gold Member ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 tdi comfortline
    VAG çatısı altında TSI ve TDI motorlar gerçekten verimli çalışıyorlar. Tatmin edici bir malzeme ve görsellikvar. Ancak, Golf iyi kıyasladıpınızda bu malzeme kalitesi ve işçilik bir tık aşağıda kalıyor, artı sürücü koltuğu tarafı da yine Golf'e göre daha dar. Golf'ten inip Leon'a bindiğinizde bu farkları görebilirsiniz ama diğer çoğu arabadan sonra Leon'a geçiş yapanların çoğu çok memnunlar..

Hakkınızda hayırlısı olsun.

F.Sorumlusu İstanbul İl Temsilcilisi semphatic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VAG çatısı altında TSI ve TDI motorlar gerçekten verimli çalışıyorlar. Tatmin edici bir malzeme ve görsellikvar. Ancak, Golf iyi kıyasladıpınızda bu malzeme kalitesi ve işçilik bir tık aşağıda kalıyor, artı sürücü koltuğu tarafı da yine Golf'e göre daha dar. Golf'ten inip Leon'a bindiğinizde bu farkları görebilirsiniz ama diğer çoğu arabadan sonra Leon'a geçiş yapanların çoğu çok memnunlar..

Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Kesinlikle katılıyorum . Ön konsol , kapı içleri malzeme kalitesi Golften sonra kesinlikle dikkatinizi çekecektir . Bunun yanı sıra Golfe göre içeri aldığı yol sesi sizi biraz üzecektir . Bunların dışında motor ve performans olarak tatmin edicidir

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.4 TSI
    yorumlarınız için teşekkür ederim

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.2 TSI
    Yaklasik 1 yildir 1.2 TSI Style paket sunrooflu manuel sanziman Leon kullaniyorum. Araci sifir aldik. Aractan genel itibariyle cok memnunum. Evvelsinde evde 3 yil kadar 2001 Golf 1.6 ve sonrasinda 2 yil kadar 2009 Golf 1.6 kullandik. Yillik yapacagi kilometre maksimum 13-14 bin olacagi için ve yillik vergisi dusuk, alirken ucuz olduğu için 1.2 TSI tercih ettim. Arac performans olarak gayet yeterli. Gaz pedalini kökleyince atmosferik 1.6 motorlari dahi silip atabiliyor. Kullanimi keyifli ve seri bir motor. Dusuk devirlerde dahi cok rahat yol alabiliyor. Dusuk devir konusunda adeta dizel gibi. Sakin kullanimda uzun yolda 4.5 litre/100km ortalama tüketimi cok kez gormuslugum var. Bir depo ile uzun yolda 1000-1100 kilometre devirebiliyor ama sabir gerekli tabi ki.

(Daha önceki araclarimiz LPG 'liydi. Bu da az yakıyor elbette ama LPG kadar dusuk bir tüketimi yok haliyle )

Dizelin surusu tabi ki daha keyifli olacaktır. Torku cok daha yüksek ve bu tork surus keyfini arttırıyor. Fakat vergi ve alimdaki fiyat farklarini goz onunde bulundurarak ona gore karar vermek gerekli. Otomatik vites konusuna gelirsek, ben halen DSG sanzimana güvenemediğim ve 6 bin TL'yi güvenmediğim bir sanzimana vermeyi gereksiz gordugum için manuel aldim.

Su an Turkiye piyasasinda C segmenti hatchback otomobiller içinde en iyi fiyat/performans oranina sahip araç. Golf'e kıyasla donanim olarak dopdolu ve fiyati da gerçekten makul. Otomatik katlanir ayna/ far yağmur sensoru/USB-AUX-Bluetooth destekli teyp/fonksiyonel direksiyon/hiz sabitleyici/ayak bölgesi ve ambiyans aydinlatmalari/elektronik klima araci ozellikle Golf'ten bir adim one cikaran standart donanimlar. Golf'te bunlarin birçoğu standart değil ve ekletmek için buyuk fiyatlar ödemek gerekiyor.

Eksi yönlerine gelirsek ise: 2009 Golf bu araçtan bir miktar daha iyi yol tutuyordu ve direksiyonu daha güven vericiydi. Benim aracimin arka kapilarindan trim sesi geliyor. Ic malzeme kalitesi ve yalitim Golf kadar iyi değil fakat üzmeyecek düzeyde iyi. Eger aracin gövdesi burulma hareketi yaparsa (dönerek yokuşa tırmanmak) kapi contalarindan hafif bir gicirti geliyor.

Biraz uzun oldu kusura bakmayin Fakat bir kullanici olarak benim gözlemlerim bunlar. Eger aceleniz yoksa 2017 nin birinci ceyreginde makyaj geliyor. 1.0 TSI motor DSG sanziman kombinasyonu iyi bir secim olabilir. Bekleyip onu alabilirsiniz.

Hakkinizda hayirlisi olsun. Keyifli forumlar.

Forum Sorumlusu Ozlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A3 Sportback 1.6 TDI
    İbrahim Bey ve Okan Bey'e katılıyorum, hepsi VAG çatımız altında üretiliyor ama, tabiki alıcı kesim, pazar gereklilikleri, pazarlama stratejilerine göre farklı kalitelerde farklı opsiyonlarda araçlar üretilmekte. Bu örneği en son bir arkadaşımla yaşadım, Polosu kaza yaptı onun da FR aldı ve 1. ayında sattı neden dedim, kalite dedi.

Bunları çok önemsemez, motor ve performansa bakarsanız evet üzmeyecektir. Hakkınızda hayırlısı.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Leon 1.4 TSI
    yorumlarınız için teşekkür ederim

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Basicline
    Arkadaslar 1.2 motorlarda birkaç servisten duyduğum kadarıyla almayın uyarısı aldım 100 bin km üzerine çıkamadiklari söyleniyor doğruluk payı nedir bilgi verebilirmisiniz.

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)