+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 27 sonuçtan 16 ile 27 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: MAP SENSÖR TEMİZLİĞİ

VWTURK Üyesi @s@b! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Isparta [ 32 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı NECBEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef arıza kodu vermez!!!
    necdat bey daha önce sizinle bu lonu ile irtibata geçmiştik
    aracımla ilgili performans düşüklüğü ile ilgili map sensörünü temizlemem bana bu noktada yardımcı olabilir mi acaba

NECBEY
    Ziyaretçi
    Lokasyon
    Marka
    Model
    Alıntı @s@b! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    necdat bey daha önce sizinle bu lonu ile irtibata geçmiştik
    aracımla ilgili performans düşüklüğü ile ilgili map sensörünü temizlemem bana bu noktada yardımcı olabilir mi acaba
    Sn Akdağ öncelikle yanlış anlamayı düzeltelim sizin araç 1.6 cc benzinli ise ''Map sensör yoktur'' (hava akış metre) Maf sensör var yani hava filtresinin olduğu bölümdeki sensördür. Map sensör ise turbo basıncını ölçmeye yarayan turbolu araçlarda bulunan sensördür aynı zamanda lpg kitindede bulunan bir sensördür.
    Maf sensör; vag comda arıza vermez basit bir test yapabilirsiniz sensörün fişini çıkarıp aracı o şekilde çalıştırmayı deneyin sarsıntılı ve aptal çalışma varsa sonrasında fişi tekrar taktığınızda düzeliyorsa kesin olmamakla beraber Maf sensör sağlamdır. Temizlemek içinde özel yağsız spreylerle uzaktan müdahale ederek temizlemeyi deneyebilirsiniz...

VWTURK Üyesi @s@b! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Isparta [ 32 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Sn Akdağ öncelikle yanlış anlamayı düzeltelim sizin araç 1.6 cc benzinli ise ''Map sensör yoktur'' (hava akış metre) Maf sensör var yani hava filtresinin olduğu bölümdeki sensördür. Map sensör ise turbo basıncını ölçmeye yarayan turbolu araçlarda bulunan sensördür aynı zamanda lpg kitindede bulunan bir sensördür.
    Maf sensör; vag comda arıza vermez basit bir test yapabilirsiniz sensörün fişini çıkarıp aracı o şekilde çalıştırmayı deneyin sarsıntılı ve aptal çalışma varsa sonrasında fişi tekrar taktığınızda düzeliyorsa kesin olmamakla beraber Maf sensör sağlamdır. Temizlemek içinde özel yağsız spreylerle uzaktan müdahale ederek temizlemeyi deneyebilirsiniz...
    teşekkür ederim necdet bey

VWTURK Üyesi SEDAT38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Comfortline
    Bende MAP sensörünü temizlemek istiyorum fakat hata kodlarını silmek için kablom yok. Akü kutup başını söküp taksam olurmu.

NECBEY
    Ziyaretçi
    Lokasyon
    Marka
    Model
    Aracınızda Radyo_teyip kod sorunu yoksa eksi kutup başını söküp on dakika bekletin tekrar takın...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY
    Ziyaretçi
    Lokasyon
    Marka
    Model
    Ayrıca aklıma gelmişken boğaz kelebeği adaptasyon sorunu yaşayabilirsiniz...

VWTURK Üyesi SEDAT38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Comfortline
    Aracınızda Radyo_teyip kod sorunu yoksa eksi kutup başını söküp on dakika bekletin tekrar takın...

Defalarca kutup başını söktüm taktım hiçbir zaman teyp kodu istemedi. Teşekkür ederim Necdet abi.

Forum Sorumlusu zekidinc55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A4 2.0 TDI 143hp
    B5.5 passatlarda boğaz kelebeği adaptasyonu araç kendi yapıyor. Onda sıkıntı olmaz. Map temizliği ile performans bağlantısını algılayamadım. Neticede vag.com'a bağladığımızda basınç değerlerini şimdide görüyoruz. Benimde denemem lazım en kısa zamanda.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Slm arkadaşlar benim arabam bora 1.6 16 v pasific 2005 modeldir. Yolda seyrederken aniden motor lambası yanıyor yanısıra epc ışığıda beraber yanıyor. Motor gazı kesiyor gaz pedalına basışdığo halde gaz yemiyor. K8ntak açıp kapatıyorum bazen düzeliyor genelde sağa çekip stop edip çalıştırıyorum sorun gidiyor. Epc sönüyor motor arıza sönmüyor. Pc bağlayınca p0106 p0170 hataları veriyor. Bazıları fren müşürü arızalıdır diyor ne alaka bilemedim.. Tam sollamaya çıkarken yapıyor sinir oldum. 50 veya 100 kmde 2.veya 3 kez yapıyor. Şehir içi yapmıyor. Soruna yardımcı olursanız sevinirim. Benzinde araç. Çok yakıyor.

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    2.5 TDİ Quattro Avant
    Öncelikle boğaz kelebeği temizlendimi?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Öncelikle boğaz kelebeği temizlendimi?
    Hocam temizlenip adaptasyon yaptırıldı.

Forum Koordinatörü NECBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    2.5 TDİ Quattro Avant
    Alıntı Mergin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam temizlenip adaptasyon yaptırıldı.
    P0106 Map sensör P0170 ise oksijen sensör hatası veriyor bu parçalar kontrol edildimi?

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)