+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Otomatik Vites Bora...

VWTURK Üyesi serdar6055 - ait Avatar
    Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline

Otomatik Vites Bora...

Şuanki aracım 2001 model 1.6 sr AKL motor manuel vites Bora...

Hanım manuel araç kullanamadığından aracı değiştirmeye karar verdik. Otomatik vites bir araç arıyoruz ve büyük ihtimalle yine tercihimiz Bora olacak.Hazır değiştirmişken model de yükseltip 2004-2005 Comfortline bakmaya karar verdik.Şimdi sizlerden yorum istiyorum.
    Bütçe : 26 bine kadar çıkabilir temizliğe ve km'ye göre.

-Otomatik vites Bora, şanzıman olarak nasıldır?
    -Sürüşü bayan için ideal midir? Keyifli midir?
    -Yakıt olarak manuelden çok mu fazla yakar?
    -Yokuşta geriye kaçırma olayı olur mu?
    -Son olarak 2004-2005 otomatik vitesler BFQ motor oluyor galiba..Hız sabitleyici takılır mı?

Otomatik Bora kullananlar ve ya tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.

VWTURK Üyesi 3Rs!N - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Aracım Yok
    Otomatik vites boranın tek eksiği bence 4 vites olması.
    Herhangi bir bayanın kullanmada sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
    Kullanırken ben keyif alıyorum ama ani hızlanmalar hantal kalıyor birde 4 vites olduğu için yüksek hızda motor sesi biraz fazla çıkıyor.
    Manuelden fazla yakacağı kesin ama kullanışa göre değişir yakıt ilk aldığınızda alışana kadar fazla yakacağı kesin zaten
    Yokuşta geriye falan kaçırma olmaz 1 2 cm kaçırır gibi yapsa bile asla gitmez geriye kullanım tam öğrenildikten sonra rahatlık ile kullanırsınız.
    Hız sabitleyici takılır diye biliyorum ben taktıracaktım ama nasip olmadı

Yalnız alır da alışırsanız manuel araba almak istemezsiniz bir daha

Hakkınız da hayırlısı olsun...

VWTURK Üyesi oguzhansmsn - ait Avatar
    Lokasyon
    Samsun [ 55 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8 TSi Highline
    Alıntı 3Rs!N´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kullanırken ben keyif alıyorum ama ani hızlanmalar hantal kalıyor birde 4 vites olduğu için yüksek hızda motor sesi biraz fazla çıkıyor.
    Manuelden fazla yakacağı kesin ama kullanışa göre değişir yakıt ilk aldığınızda alışana kadar fazla yakacağı kesin zaten
    Yokuşta geriye falan kaçırma olmaz 1 2 cm kaçırır gibi yapsa bile asla gitmez geriye kullanım tam öğrenildikten sonra rahatlık ile kullanırsınız.

aynen öleeeee

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı 3Rs!N´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Yorum için teşekkürler Hızı-performansı çok da önemli değil bizim için.Kullanımı kolay ve rahat olsun yeter. Bir de yokuşta geri kaçmasın yeter

Bugüne kadar ben de hep manuel kullanıyordum. Geçenler de arkadaşın ototmatic hondayı denedim çok zevkliydi ve rahattı. Vites değiştirmek,debriyaj falan bana da zor geliyor artık
    Hele de bayan için otomatik şart

VWTURK Üyesi mlh07 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Otomatik Bora çok yakar. Bir arkadaşımda var , hatta foruma da üye kendisi. Dayanamadı LPG taktırdı.

VWTURK Üyesi yusuf044 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı serdar6055´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Şuanki aracım 2001 model 1.6 sr AKL motor manuel vites Bora...

Hanım manuel araç kullanamadığından aracı değiştirmeye karar verdik. Otomatik vites bir araç arıyoruz ve büyük ihtimalle yine tercihimiz Bora olacak.Hazır değiştirmişken model de yükseltip 2004-2005 Comfortline bakmaya karar verdik.Şimdi sizlerden yorum istiyorum.
    Bütçe : 26 bine kadar çıkabilir temizliğe ve km'ye göre.

-Otomatik vites Bora, şanzıman olarak nasıldır?
    -Sürüşü bayan için ideal midir? Keyifli midir?
    -Yakıt olarak manuelden çok mu fazla yakar?
    -Yokuşta geriye kaçırma olayı olur mu?
    -Son olarak 2004-2005 otomatik vitesler BFQ motor oluyor galiba..Hız sabitleyici takılır mı?

Otomatik Bora kullananlar ve ya tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.
    1-Bende otomatik bora var diğer bir çok araç kullandım otomatik bora kadar kesinlikle kıyaslanamaz.Özellikle vites geçişleri asla hissettirmiyor.Ersin Beyin dediği gibi tek dezavantajı 4 vites olmasıdır 160 km hızdan sonra motor bas bas bağırıyor.
    2-Sürüşü bayan erkek farketmez gayet idealdir.Ve keyiflidir.
    3-Yakıt olarak manuelden her araç fazla yakar tabi kullanımada bağlıdır agresif ve sert kullanmadıktan sonra pek bişey farkettirmez.
    4-Yokuşta asla geri kaçırma yapmaz.
    5-Son olarak 2002 ve sonrası araçlar gaz telli olmadığı için hız sabitleyici takılabiliyor.

VWTURK Üyesi MKIV - ait Avatar
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora
    Serdar hocam hız sabitleme takılıyor rahat olun.

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı mlh07´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Otomatik Bora çok yakar. Bir arkadaşımda var , hatta foruma da üye kendisi. Dayanamadı LPG taktırdı.
    alırsam lpg düşünüyorum ben de..benzinlisini idare edemem

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı yusuf044´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    1-Bende otomatik bora var diğer bir çok araç kullandım otomatik bora kadar kesinlikle kıyaslanamaz.Özellikle vites geçişleri asla hissettirmiyor.Ersin Beyin dediği gibi tek dezavantajı 4 vites olmasıdır 160 km hızdan sonra motor bas bas bağırıyor.
    2-Sürüşü bayan erkek farketmez gayet idealdir.Ve keyiflidir.
    3-Yakıt olarak manuelden her araç fazla yakar tabi kullanımada bağlıdır agresif ve sert kullanmadıktan sonra pek bişey farkettirmez.
    4-Yokuşta asla geri kaçırma yapmaz.
    5-Son olarak 2002 ve sonrası araçlar gaz telli olmadığı için hız sabitleyici takılabiliyor.
    Yorum için teşekkürler. Temiz bir şey bulursam almaya niyetliyim. Hayırlısı bakalım

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı MKIV´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Serdar hocam hız sabitleme takılıyor rahat olun.
    Bak bu çok iyi Ömer abi. Bendeki 2001 olduğundan takılmıyordu. Hem otomatik hem CC iyi olacak gibi. İşte piyasada temiz Bora sıkıntısı var.. Bugün itibariyle aramalara devam

VWTURK Üyesi MKIV - ait Avatar
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora
    Bulursun inşallah gönlüne göre bir Bora.

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı MKIV´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bulursun inşallah gönlüne göre bir Bora.
    İnşallah

VWTURK Üyesi mlh07 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Alıntı serdar6055´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    alırsam lpg düşünüyorum ben de..benzinlisini idare edemem
    Kendisi bir ara satıyordu , dilerseniz fiyatını sorarım . Km'si 120-130 bin civarı olması lazım , Lacivert renk , Otomatik klima vs vardı araçta

Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı mlh07´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kendisi bir ara satıyordu , dilerseniz fiyatını sorarım . Km'si 120-130 bin civarı olması lazım , Lacivert renk , Otomatik klima vs vardı araçta
    çok teşekkürler. arabada renk takıntım var biraz gri-beyaz-siyah dışında bitürlü elim gitmiyor..tekrardan teşekkürler

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora
    Arkadaşlar yorumları yapmışlar zaten. Ben de 2005 Bora Pacific otomatik vites kullanıcısıyım.
    Vites geçişleri çok iyi, 4 değil de 5 ileri olsaymış daha iyi olurmuş. Ama benim gibi 120-130'u geçmem diyorsanız çok da sorun olmuyor. Zaten bu hızları geçebileceğiniz yol bulmak da epey zor oluyor. Uzun yolculuklarda belki basayım dersiniz, onda da 150-160 rahat görüyor, sadece motor sesi ve yakıt tüketimi epey artıyor
    Bayanlar da kesinlikle kullanabilir. Geri kaçırma yapmaz. Sadece biraz uzun ve geniş olduğu için park konusunda ilk başlarda belki sıkıntı yaşanabilir, ama zamanla alışılır
    Bende LPG mevcut, hergün işe gidip geliyorum, günlük git-gel toplam 50 km yapıyorum. Çevreyolunu kullanarak, biraz da istanbul trafiği çekerek yolculuğu tamamlıyorum. 100km'de ortalama 25 tl yakıyor.
    Evet BFQ motor, bayramdan hemen önce hız sabitleyici taktırdım, bana 190TL'ye mal oldu. Forumda konusunu da açmıştım alacağınız araçta yoksa taktırmanızı tavsiye ederim.
    Pişman olmazsınız, mümkün mertebe 2005 model, LPG'li, bakımlı temiz bulmaya çalışın.
    Bir de aldıktan sonra tavsiyem, altta karter koruması olup olmadığına bakın, yoksa ilk işiniz gidip taktırmak olsun. Aşırı bozuk yollarda veya yüksek kasislerde biraz hızlı geçmede, süspansiyonlar yumuşak olduğu için altı değiyor. Çelik muhafaza taktırırsanız hiç sorun yaşamazsınız.

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)