Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Beyaz Eşya SİEMENS mi? BOSCH mu? olmalı???

VWTURK Üyesi srkn - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 TDI Comfortline

Beyaz Eşya SİEMENS mi? BOSCH mu? olmalı???

arkadaşlar merhaba. konuyu umarım yanlış bir yere açmamışımdır.
    beyaz eşya alacağım. ama bu iki marka arasında çevremden ve internetten değişik yorumlar görüyorum. burda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. iki markada da ankara da bulunabilecek en uygun fiyatları buldum. iş sadece tercihe kaldı.
    şimdiden teşekkürler...

VWTURK Üyesi sefacan - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Midline
    İyi geceler..ikisininde ayni fabrika oldugunu cogu kisiden duydum beko-arcelik gibi.bosch fiyat olarak siemensten biraz daha pahali gibi duruyor fakat yorumlar kafa karistirici. Benim tercihim siemensten yana olurdu bulasik ve camasir makinesi var 6 yildir sikinti yok sukur..

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    buzdolabı ikisinin satıcıları da türkiyede üretildiğini, çamaşır ve bulaşık makinesinin almanyada üretildiğini söylüyorlar. modellerin ismi bile nerdeyse aynı kafam çok karıştı.

VWTURK Üyesi sefacan - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Midline
    Kafani karistirmak istemem a mediamarktta samsubg modelleri cok uygun ve hosuma gitmisti.ayrica arceligide servis konusunda kesinlikle oneririm. Garanti uzatirsiniz arcelikte ve garanti disi olsa bile memnun kalmadim vs. Deyince gonlunuzu almak icin para iadesini bile yapiyorlar secim zor bnce

VWTURK Üyesi freeman - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    buzdolabı ve çamaşır makinası bosch, ankastre fırın ve bulaşık makinası siemens kullanıyoruz hiç birinden bir sorun yaşamadık 2 yıldır.
    İkiside aynı satılır zaten grup firması

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    saolun yorumlar için arkadaşlar. gözümüzü kapatcaz kısmet dicez galiba artık

VWTURK Üyesi METEGE - ait Avatar
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    Acizane tavsiyem BOSCH alın. Eğer bulabilirseniz BOSCH yazısı siyah olanı bulun orijinal alman malıdır. Ben 4 sene önce evlenirken sizin gibi Siemens ile Bosch arasında kalmıştım. Ama en nihayetinde beyaz eşya şans işidir, bugün regal alırsınız 10 yıl arıza yapmaz kaliteli deyip bosch alırsınız seneye tamir gerektirir... Hayırlı olsun bu arada

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    çok saolun iyi dilekleriniz için. dediğiniz gibi şans inşallah yanımızda olur. buzdolabı tamamen ikisinde de yerli üretim. ama diğer ikisinde baktığım iki model de alman. şimdi şöyle bir durum var. bosch alırsam bayiden alıcam ve ankarada ki en uygun fiyatı buldum. siemens alırsam bayiden almıcam bi tanıdık var spot gibi bişey. müşteri hizmetleriyle görüştüm siemens yetkili servisi gelip taktıktan ve garanti belgesini onayladıktan sonra hiçbir farkı yok. siemens alırsam 500tl kadar daha ucuza almış olucam. düşünmemin sebebi biraz da bu. ay sonuna kadar almam lazım world kampanyası var bosch ta.

VWTURK Üyesi quattro44 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.4 tsi comfortline
    Profilo-bosch-siemens çerkezkoyde uretikiyo diye bliyorum..ben tercihimi profilodan yana kullandim.zira ailemde bir kere bile yamirci görmeyen ve problemi olmayan hatta halihazirda kullanilan 30 yillik buzdolabi var profilo marka..ama terccih neticede elektronik esya..akimin yuksek gelmesi bile bozabilir..biraz da şans...

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Ben Siemens aldım anneme Profilo aldım. İkisinde de sıkıntı yok. Bütçe önemli ise Profilo iş görür.

VWTURK Üyesi emre3843 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6
    bosch yada siemens farketmez....adamlar tank gibi makina yapmışlar....bu iki markadan şaşma...

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    profiloyu da işin içine katarsam vay beni vay bütçe elbette önemli. devlet baba bi kaşık fazla verirse karşılığını kepçeyle alıyo saolsun varolsun bakalım son iki gün. yarın siemense bakcam kafama bi soru işareti bırakmazsa satıcı alıcam. saolun arkadaşlar.

VWTURK Üyesi CRaFTY - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI Sportline (160 HP)
    Alıntı srkn´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar merhaba. konuyu umarım yanlış bir yere açmamışımdır.
    beyaz eşya alacağım. ama bu iki marka arasında çevremden ve internetten değişik yorumlar görüyorum. burda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. iki markada da ankara da bulunabilecek en uygun fiyatları buldum. iş sadece tercihe kaldı.
    şimdiden teşekkürler...
    Bu iki markada arcelik - beko gibi. Zaten urunleri incelersniz %80-%90 birbirinin aynisi. İkisinlede skinti yasayacaginizi sanmiyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

VWTURK Üyesi ceMM - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    acıkcası artık teknoloji ilerlediğinden markalar arasında ucurumlar kadar fark yok. Ben de tercihimi Bosch dan yana kullandım. henüz teslim dahi almadım. siemens de muhakkak sağlamdır ama bosch kullanıcıları uzun vade de cok sağlam olduğunu söylüyorlar.

VWTURK Üyesi berkmert737 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Highline
    Alıntı srkn´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    buzdolabı ikisinin satıcıları da türkiyede üretildiğini, çamaşır ve bulaşık makinesinin almanyada üretildiğini söylüyorlar. modellerin ismi bile nerdeyse aynı kafam çok karıştı.
    benim çamaşırda buzdolabıda siemens ikiside türkiye üretimi , ancak avrupam üretimi olan modelleride var . 3,5 yıldır kullanıyorum maaşallah tık demedi ikiside yinede avrupa montajı bir başka duruyordu ,hala alırkenki kararsızlığım geliyor aklıma . ama ikiside aynı hatta profiloda aynı. ancak şu anda piyasada inverterli,kayış-kasnaksız direkdrive motorlu,seramik rezistanslı LG,samsung çamaşır makineleri. birde samsung inverter kompresörlü buzdolapları var fiyatlarını bilmiyorum ama bu makinalar son teknoloji makinalar. Henüz diğer alman firmaları o teknolojileri kullanmadı . ancak en yakın zamanda kullanacaklardır.

nasıl benzili arabalara turbo furyası başladı buda öyle birşey. ( bu arada otomotivede bağladım işi dikkatinizi çekerim)

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)