www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Araç hararet yapıyor,su kaynatıyor

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific

Araç hararet yapıyor,su kaynatıyor

Arkadaşlar aracım lpg li bora.dün sabah trafiğinde stop yazısı çıktı ekranda yoğun trafikten 1 km sonra durabildim.araçta su kalmamış.su koydum su-antifiriz kabından motor bağlantısına giden boru kelepçesinin sıktığı yerde çatlak vardı orlardan su kaçağı olmuş gibi gördüm ve su-antifiriz koyma plastiğini değiştirdi.8-10 km gidince aracın suyu yine bitti.sonra fanın çalışmadığını farkettim.ustam en yakın bie elektrikciye gidip fanları kontrol ettirmem gerektiğini söyledi.elektrikciye gittim büyül olan fanı değiştirdik ama fan devreye yine girmediği için su fokurdamaya başlayıp kendini tahliye ediyor.(yaklaşık on kez test ettik 2 kere fan devreye girdi 8 kez girmediğinden su kaynatası oldu)Usta termostat da sorun olabilir dedi onu da değiştirdik yine aynı sorun.muhtemelen silindir kapak contası yanmış olabilir dedi.Radyatörün altındaki (çıkışındaki) boru soğuk üst boru sıcak oluyor.ayrıca araç su kaynatırken bile hararet göstergesi 90 da çakılı kalıyor.sıcak su borularında da bir şişme olmuyor aracın çekişinde motorun sesinde bi gariplik yok.kendi ustama hafta sonu götüreceğim
    kendi ustama götürürken çekiciylemi gitmeliyim,silindir kapak contasında sorun varsa maliyeti hakkında bilgi verebilecek olanlar varsa sevinirim.yardımlarınızı bekliyorum

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Sorununuz biraz karma ama ben şu halde bile aracı çekici ile götürürüm.

VWTURK Üyesi DoquKan* - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Hararet muşuru + fan kontrol ünitesi + termostat bunlar kontrol edildi mi ?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6 Comfortline
    ARACINIZ KAÇ MODEL

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    arkadaşlar 2004 model ov. termostad dün değişti.hararet müşürüne baktılarmı bilmiyorum açıkcası ama elektrikci kapak contasından şüphelendi.bi arkadaşta devirdaim pompasından bahsetti.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Devirdaim pompasında ise kalorifer sıcak uflemez

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    devirdaim pompasına baktırdınız mı? Devirdaim çalışmıyor belki? o motorların devirdaim pompalarında sık sık sorun yaşandığını biliyoruz.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    devirdayım pompasına baktıramadım yarın nasipse.radyatörün üst borusu sıcak alt borusu soğuk ve kalorfer ısıtmıyor soğuk üflüyor.kapak contası zarar görmüşmüdür diye düşünüyorum ama yağ çubuğunuda kontrol ettim herhangi su belirtisi yok ,su haznesinde de yağ sızıntısı yok.birde sanayiye gitmek için (yaklaşık 20 km)çekicimi kullansam yoksa kontrollü mü gitsem neyi önerirsiniz

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Bu sıcakta kontrollü gidemezsiniz ısınır zaten çekici oneririm

VWTURK Üyesi catmehmet - ait Avatar
    Lokasyon
    Mersin [ 33 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Primeline
    devirdaim degirşitir fazlan ısınan su devirdam yapan plastik sert malzme zarar vermiş olablir yüksek ihitilmalile boraların orjian devirdaimi plastik parvane

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    aracı çekiciyle sanayiye götürdüm riske girmek istemedim. devirdaim pompası söküldü sağlamdı ama usta durumunu pek beğenmedi pervanesi döküm olanla değiştirdik.sorun yine aynı.radyatör tıkalı diye söktük tıkalı değidil ama ince sızıntılar yapmıştı onu da değiştirdik.usta son seçenek kapak contası açılcak başka seçenek kalmadı dedi.hafta içinde açılmaya başlanacak ne kadar hasar olduğu o zaman meydana çıkacak. korktuğum başıma geldi.
    arkadaşlar bu arabalarda fan sağlamda olsa bozukta olsa araba fokur fokur su kaynatsada hararet göstergesi 90 da hep çakılı kalıyor.tavsiyem ara ara fanınızı kontrol edin

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı meka06´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    aracı çekiciyle sanayiye götürdüm riske girmek istemedim. devirdaim pompası söküldü sağlamdı ama usta durumunu pek beğenmedi pervanesi döküm olanla değiştirdik.sorun yine aynı.radyatör tıkalı diye söktük tıkalı değidil ama ince sızıntılar yapmıştı onu da değiştirdik.usta son seçenek kapak contası açılcak başka seçenek kalmadı dedi.hafta içinde açılmaya başlanacak ne kadar hasar olduğu o zaman meydana çıkacak. korktuğum başıma geldi.
    arkadaşlar bu arabalarda fan sağlamda olsa bozukta olsa araba fokur fokur su kaynatsada hararet göstergesi 90 da hep çakılı kalıyor.tavsiyem ara ara fanınızı kontrol edin
    kardesim gecmis olsun umarım bir an önce cözümü bulunur

benim diger aracım lada samara aynı senin anlattıgın sorun ondada oluyordu fan devreye girdigi halde araba su kusuyordu sanayiye götürdüm usta sadece hani su kabı varya onun üzerindeki kapak özelliğini yitirmis dedi onu degistirdi ve sorun halloldu simdi arkadaslar samara nere bora nere diyebilir ama en azindan belki yardımcı olabilirim diye yazdım

VWTURK Üyesi volkansan - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Fan müşiriniz görevini yapmıyor. aynı sıkıntıları geçen sene bende yaşamıştım. ama siz şanslısınız benim suya yağ karışıyordu. üst kapak açıldı sorun giderildi. ama özellikle aracımı park ettikten sonra araç su kabından bütün suyu yere döküyordu. bilgisayarda araç rölantide çalışırken motor suyu sıcaklığını kontrol ettiğimizde ısının 92-93-94... gittiğini ancak fan müşiri görevini yapmayıp fanın devreye girmediğini farkettik ve fan müşirini yetkili servisten tedarik ederek ORJİNAL tekrar ediyorum ORJİNAL fan müşiri ile değiştirdik. 15 tl'ye BEHR, TOPRAN marka müşirleri orjinal diye millete satmaktalar lütfen dikkat edin hemen bozuluyor. orjinal müşir sadece yetkili serviste bulunuyor ve fiyatı 74 tl. tekrar geçmiş olsun.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı volkansan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    hararet müşiriniz görevini yapmıyor. aynı sıkıntıları geçen sene bende yaşamıştım. ama siz şanslısınız benim suya yağ karışıyordu. üst kapak açıldı sorun giderildi. ama özellikle aracımı park ettikten sonra araç su kabından bütün suyu yere döküyordu. bilgisayarda araç rölantide çalışırken motor suyu sıcaklığını kontrol ettiğimizde ısının 92-93-94... gittiğini ancak haraet müşiri görevini yapmayıp fanın devreye girmediğini farkettik ve hararet müşirini yetkili servisten tedarik ederek ORJİNAL tekrar ediyorum ORJİNAL fan müşiri ile değiştirdik. 15 tl'ye BEHR, TOPRAN marka müşirleri orjinal diye millete satmaktalar lütfen dikkat edin hemen bozuluyor. orjinal müşir sadece yetkili serviste bulunuyor ve fiyatı 74 tl. tekrar geçmiş olsun.
    bu araçlarda hararet müşiri tetmostadın üzerinde diye biliyorum.termostadı değiştirdk.hatta 2 kere değişti.usta motor suyu ısınınca termostat devreye girmeden direk suyu kaynatıyor dedi.düşünüyorumda belki bu aracın fanı 2-3 haftadır çalışmıyordu ibrede 90 çakılı,nasıl hararet yaptığını nerden bileceğiz.ayrıca park halinde su boşaltmıyor.hareket halinde su kaynamaya başladığında suyu tahliyeden boşaltıyor.su da yağ yok ama usta yeni olmuştur hemen belli olmaz diyor.pazartesi açıcaklar motoru

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6
    öncelikle geçmiş olsun hamdi bey .... arkadaşlar hararet göstergesine inanmayın. kesinlikle ve kesinlikle 90 dan yukarı çıkmıyor. geçen ay benimde başıma gelmişti buna benzer bi olay. cihaza bağladığımız zaman 110 derecede fan açıyordu fakat gösterge 90 hamdi bey, geçen ay bende silindir kapak contasını değiştirdim. 150 tl işçilik 100 tl conta 150 tl termostat fazla sıcaklıktan dolayı borularda zarar görmüş 100 tl borulara verdik. toplamda 500 TL ye patladı. ssilindir kapağında herhangi bi zarar olmadığı için taşlanmadı.izin yapmış olduğunuz herşeyi bende yaşadım. çok kötü bi durum sonuç alamamak

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)