Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Kapı ayarları?

VWTURK Üyesi drcell61 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Comfortline

Kapı ayarları?

Arkadaşlar son zamanlarda 2010 golf6 trendline aracımda bir sıkıntı başladı. Kasislerden özellikle çapraz geçerken kapılardan ses gelmeye başladı. Hani sanki tam yerine oturmuyorda esniyor gibi. Kapılar dışardan normal hizalı görünüyor ama özellikle cam üzerine bastırdığınızda kapının üst tarafı içeri esneyip üst tarafından ses yapıyor.
    Acaba kapı ayarları mı bozuldu, kapı ayarı yaptırsam sıkıntı gider mi??

VWTURK Üyesi jtt115 - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Comfortline
    http://www.youtube.com/watch?v=MUtIHEtj25k
    videoya bakıldığında kapıdan olması düşük ihtimal
    ancak vw yeni modellerinde malzeme kalitesini düşürdü söylemi biraz yaygın

VWTURK Üyesi redline06 - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    Alıntı jtt115´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    http://www.youtube.com/watch?v=MUtIHEtj25k
    videoya bakıldığında kapıdan olması düşük ihtimal
    ancak vw yeni modellerinde malzeme kalitesini düşürdü söylemi biraz yaygın
    Yanılmıyorsam video VW yetkili satıcısında çekilmiş ve araba 0 km olmalı.Tamam kapı sağlam bişi olmuyorda yepyeni araba insanın içi gidiyor bu aracı alan adama acıdım valla

VWTURK Üyesi Sir.Valiente - ait Avatar
    Lokasyon
    Muğla [ 48 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline

VWTURK Üyesi jtt115 - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Comfortline
    belkide drcell61 in aracıdır
    Alıntı redline06´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Yanılmıyorsam video VW yetkili satıcısında çekilmiş ve araba 0 km olmalı.Tamam kapı sağlam bişi olmuyorda yepyeni araba insanın içi gidiyor bu aracı alan adama acıdım valla

VWTURK Üyesi yellowdriver - ait Avatar
    Lokasyon
    Mersin [ 33 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 TDI
    vay be. adam bunları yaptıkta sonra bile stabil kapanıyor diyerek son noktayı koymuş

VWTURK Üyesi redline06 - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    Alıntı jtt115´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    belkide drcell61 in aracıdır
    Videodaki araç GTI olmasaydı bir ihtimal derdim ama bizden birine ait değil sanırım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Alıntı drcell61´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Arkadaşlar son zamanlarda 2010 golf6 trendline aracımda bir sıkıntı başladı. Kasislerden özellikle çapraz geçerken kapılardan ses gelmeye başladı. Hani sanki tam yerine oturmuyorda esniyor gibi. Kapılar dışardan normal hizalı görünüyor ama özellikle cam üzerine bastırdığınızda kapının üst tarafı içeri esneyip üst tarafından ses yapıyor.
    Acaba kapı ayarları mı bozuldu, kapı ayarı yaptırsam sıkıntı gider mi??
    +1000

aynı sorun şuan bende de mevcut hocam, neden olduğunu almadım,kış aylarında bir sorun yoktu yeni başladı,acaba havalar ısındığı için fitiller daha yeni yeni mi oturuşuyor anlamış değilim.
    dediğiniz gibi cam kısmından bastırıp esnemesi olayına bende o anda şahit oldum ve çok şaşırdım,servise danıştım gösterdim normal dediler kapılarda bir ayar sorunu yokmş,onlarda lastikler yapıyor havalara alışınca düzelicek dediler,bakalım göreceğiz.
    siz de bir cevap bulursanız buradan bize bildirin hocam.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Comfortline
    Alıntı defigam´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    +1000

aynı sorun şuan bende de mevcut hocam, neden olduğunu almadım,kış aylarında bir sorun yoktu yeni başladı,acaba havalar ısındığı için fitiller daha yeni yeni mi oturuşuyor anlamış değilim.
    dediğiniz gibi cam kısmından bastırıp esnemesi olayına bende o anda şahit oldum ve çok şaşırdım,servise danıştım gösterdim normal dediler kapılarda bir ayar sorunu yokmş,onlarda lastikler yapıyor havalara alışınca düzelicek dediler,bakalım göreceğiz.
    siz de bir cevap bulursanız buradan bize bildirin hocam.
    Ya aslında bir youtube videosunda adamın biri dacia nın kapı ayarını yapıyordu. Kapının üst tarafını içeri doğru çekip oturtuyordu. Acaba bizimkine de aynı muamele mi lazım?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Ya aslında bir youtube videosunda adamın biri dacia nın kapı ayarını yapıyordu. Kapının üst tarafını içeri doğru çekip oturtuyordu. Acaba bizimkine de aynı muamele mi lazım?
    hocam eğer kapı ayarından şüpheleniyorsan servise bir göster derim,bazı ustalar yaparım deyip şov yaparken beter ederler kapıyı.

VWTURK Üyesi srcn09 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    Fitilleriniz den ses geliyor , kış aylarını bitirdiğimiz için fitiller sertleşiyor ve gıcırdama sesi yapıyor , servisten geçerken sıvı silikon sıkmalarını söyleyin 3-5 ay kafanız rahat eder

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Alıntı srcn09´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Fitilleriniz den ses geliyor , kış aylarını bitirdiğimiz için fitiller sertleşiyor ve gıcırdama sesi yapıyor , servisten geçerken sıvı silikon sıkmalarını söyleyin 3-5 ay kafanız rahat eder
    aynen Sercan, fakat şöyle bir durum var,benim araca sıkmaya unuttular,bunu alıp kendim sıkmak istesem hangi bölgelere sıkıyoruz?

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Comfortline
    Alıntı srcn09´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    En iyi silikon spreyleri alıp sıktım hiçbirişe yaramadı. Silikon işi yalan. Kime sorsam otomatik olarak silikon sprey deyip başlıyor lafa. Silikon,yağlayıcı vs gibi şeylere ihtiyaç duyması ne kadar saçma ya. 40000 tl verip fiat ta duyulan sesleri duymak canımı çok sıkıyor.

VWTURK Üyesi srcn09 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    En iyi silikon spreyleri alıp sıktım hiçbirişe yaramadı. Silikon işi yalan. Kime sorsam otomatik olarak silikon sprey deyip başlıyor lafa. Silikon,yağlayıcı vs gibi şeylere ihtiyaç duyması ne kadar saçma ya. 40000 tl verip fiat ta duyulan sesleri duymak canımı çok sıkıyor.
    Aynen katılıyorum ama fitil yapısından kaynaklanan bir durum , VW fitilleri değiştirse keşke

Ben Atas SILING kullanıyorum çok memnunum önce fitilleri Atas VİNET ile temizliyorum ardından ATAS SILING sıkıyorum kapıyı 4-5 kere sert vuruyorum ardından fitilleri pad ile siliyorum ve uzun süre ses kesiliyor

VWTURK Üyesi TOYOTA - ait Avatar
    Lokasyon
    Tekirdağ [ 59 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Aynı sorun bende de var seterden özellikle çapraz geçerken geliyor bu ses.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)