+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: caddy kar performansı

VWTURK Üyesi LazOğli - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Diğer

caddy kar performansı

deneyen yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum sizce caddynin karda ki performansı nasıl orijinal de bulunan lastikler kar için yeter mi yoksa kış lastiği almak gerekir mi ? üstünde bulunan lastikler bunlar.deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/bri...7030#Gorseller

VWTURK Üyesi metinn87 - ait Avatar
    Lokasyon
    Manisa [ 45 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    bir yerde okumuştum ama şuan hatırlayamadım bizim araçlardaki lastikler her koşula uygunmuş.

VWTURK Üyesi metinn87 - ait Avatar
    Lokasyon
    Manisa [ 45 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    aracındaki panjur ve tamponu ne kadara yaptırdın tampon bolumu nikelaj geçki mi yapıştırma mı ?

VWTURK Üyesi 44caddy44 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Alıntı ugurdemirel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    deneyen yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum sizce caddynin karda ki performansı nasıl orijinal de bulunan lastikler kar için yeter mi yoksa kış lastiği almak gerekir mi ? üstünde bulunan lastikler bunlar.deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/bri...7030#Gorseller

lastık hava basıncını azcık ındır 1 2 psi o zaman her sekılde gıdersın ben genıstaban hız lastıklerıyle bıle ınfınıtı fx 45 cıkamadıgı yokusu cıktım

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Diğer
    dün ben bizim köye çıktım yaklaşık 25 cm kar vardı çıkarken hiçbir problem yoktu sadece araba hafif meyilli yerde dönerken patinaj çekti hani kış lastiği olsa daha iyi olur mu diye sordum.bu güzel bir öneri Oğuzhan hemen 1-2 psi indireyim lastik basıncını.

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Diğer
    aracın önünde görünün tüm nikelaj yapıştırma.ön taraf komple 160 TL fiyat tuttu.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    üzerindeki lastikler ile sakın buzda yürümeye kalkmayın önünüzdee biri kaldığı an bittiniz!!! hangi araç olursa olsun kar lastiği şart. Ben baya tırmaladım. Erzurum'lu olmama rağmen
    geçen sene meganım vardı onunla kar çamur dinlemeden Erzurum'a gittim oradan karadeniz üzerinden İstanbula döndüm KOP ve ZİGANA dan sorunsuz geçtim, nedeni KAR LASTİKLERİMDİ en kısa zamanda CADDY'me de kar lastiği alacağım.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Bolu [ 14 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    ben boluda oturuyom karlı havalarda boludağından geçmem gerekti caddy'imde goodyear ultragrip7+ kar lastiği var 2011 ocak ayında taktırdım 2 senedir kullanıyorum lastiklerden ve caddy ' nin performansı çok iyi kar lastiğide olsa bile fren mesafesi uzadığından öndeki aracı yakın takip etmemek gerkiyor.
    Bu sene o kadar çok karlı havada gittim zincir takmama hiç gerek kalmadı teşekkürler goodyear & caddy

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Biz 8 Şubat'ta -8 C'de buzun üstünde bridgestone blizzak modeli 225/50/17 kar lastikleriyle Ankara - Samsun karayolunda özellikle Sungurlu tarafında buzun üstünde ve resimlerde pekte belli olmasada kar yağışı altında genelde 60 km hızla yer yer dağ inip çıktık hatta akşam karanlığında modelini seçemediğim tek kapı küçük bi jeep bayır aşağı yerde kayıp yolun ortasında çelik bariyer olmayan yerde bankete düşmüştü tabi o an resim çekemedim bu şekilde bi anımız oldu biz çok şükür bi sorun yaşamadık lastiklerin performansı güzel ancak lastikler 17" olduğu için pahalı takımı 1900 tl

By orcun_61 at 2012-02-15

By orcun_61 at 2012-02-15

VWTURK Üyesi öztürk10 - ait Avatar
    Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    kar lastikleri çok farklı ya bende 195 65 16 var michlen millet zincirle zor çikiyo ben hiç zorlanmadan kaymadan çikiyorum iniyorumm gerçekten kar lastiğinin çok degil acayipp faydası var..

VWTURK Üyesi speedy - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı TRANSPORTERCI´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    lastık hava basıncını azcık ındır 1 2 psi o zaman her sekılde gıdersın ben genıstaban hız lastıklerıyle bıle ınfınıtı fx 45 cıkamadıgı yokusu cıktım
    Bunun nedeni nedir? Bir de bu bilgiyi nereden öğrendiniz?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Lastik havalarını indirip karlı buzlu yollarda daha iyi yol tutuşu sağlanacağı fikrinin yerinde olmadığı hatta tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Arkadaşın söylediği şeyde mantık şu: lastik havalarını indirip yola temas eden yüzeyi artırmak. Bu sayede yol tutuşunu da artırmak şeklinde. Oysaki lastik havaların indirince lastiğin tam ortasına denk gelen kısımın yolla temasında daha çok zayıflama olmakta. Bunun yanında lastiğin yol tutuşu sağlayan dişlerinin (zigzag şeklinde olan ve basınçla açılarak yol tutuşunu sağlayan kısımlar) basınç düştüğü için daha çok birbirine yapışacağından yol tutuşunu sağlayacak açılma oranında da düşmeler olacaktır. Bu durum aslından yol tutuşunda artma değil azalmalara neden olacaktır. Bu durum konunun uzmanları tarafından da kesinlikle önerilmemektedir.

Diğer taraftan yazlık lastiklerle kışlık lasikler arasında desen farkı bulunmakta ve desen farkları da lastiğin uygun olduğu mevsimsel şartlardan dolayı ortaya çıkan farklardır. Bunun yanında kışlık lastiklerin hamurlarında da farklılıklar olmakla birlikte karlı yollarda vakumla daha çok yol tutuşu sağlamak içinde teknoloji ve de maddeler içerirler.

Uzman önerilerine ve otomobil üreticilerinin önerilerine göre kışlık lastikleri sadece karlı, buzlu yollarda değil hava sıcaklığının 4 dereceye düştüğü koşullarda da (kar, buz olmasa bile) kullanmak can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Siz en iyisi mi 43 - 44 bin liralık aracınızı ve hayatınızı, yıllarca kullanacağınız ve bu yıllarca kullanım için sadece (ort.) 1000 lira yatırım yapacağınız kışlık lastikleriniz olmadan kullanarak riske atmayınız. Dört lastiği de kışlık lastiklerle değiştiriniz. Ben 7 yıldır aracımı kışlık lastik olmadan kışın kullanmadım ve riskli bir durumla da karşılaşmadım. Buzlu yollarda kışlık lastiklerin bile etkisinin minimuma indiği bir durumda yazlık lastiklerinin durumunu düşünmeye bile gerek yok. Hergün haber bültenlerinde bunların örneklerini zaten görmekteyiz. İster havasını indirin isterseniz ne yaparsanız yapın yazlık lastik kış koşullarında etkisizdir ve yapısından dolayı da soğuk havalarda donar. Donan lastik sertleşir. Sertleşen lastiğin yol tutuş özelliği kalmaz. Kışlık lastik seçerken de yumuşak tip lastikleri tercih edin.

VWTURK Üyesi lemete - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Variant
    Almanyada kis lastigi kullanmak zorunlu. Kis lastiklerinin basincinin ayni boyuttaki yaz lastiklerinden 0,2 bar daha fazla olmasi gerekir. Bu durum sanilanin tam aksine yol tutusu olumlu yönde etkilemektedir.
    Benimde üyesi oldugum alman otomobil kulübünün (ADAC) 195/65/15 ebadindaki Kis lastikleri icin yaptigi testin sonuclari asagidaki linkte var. Belki kis lastigi seciminizde yardimci olur. Not: Almanlarin not sistemi bizimkinin tam tersidir. 1,0 dan 6,0 a dogru gittikce, not kötülesir.
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821

Preis: Fiyat
    Adac Urteil: Adac nin düsüncesi
    Trocken: Kuru yoldaki performansi
    Nass: Islak yoldaki performansi
    Schnee: Karli yoldaki performansi
    Eis: Buz üstündeki performansi
    Geräusch: Cikardigi gürültü
    Kraftstoffverbrauch: Yakit tüketimi
    Verschleiß: Asinma miktari

VWTURK Üyesi speedy - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı lemete´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Almanyada kis lastigi kullanmak zorunlu. Kis lastiklerinin basincinin ayni boyuttaki yaz lastiklerinden 0,2 bar daha fazla olmasi gerekir. Bu durum sanilanin tam aksine yol tutusu olumlu yönde etkilemektedir.
    Benimde üyesi oldugum alman otomobil kulübünün (ADAC) 195/65/15 ebadindaki Kis lastikleri icin yaptigi testin sonuclari asagidaki linkte var. Belki kis lastigi seciminizde yardimci olur. Not: Almanlarin not sistemi bizimkinin tam tersidir. 1,0 dan 6,0 a dogru gittikce, not kötülesir.
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821

Preis: Fiyat
    Adac Urteil: Adac nin düsüncesi
    Trocken: Kuru yoldaki performansi
    Nass: Islak yoldaki performansi
    Schnee: Karli yoldaki performansi
    Eis: Buz üstündeki performansi
    Geräusch: Cikardigi gürültü
    Kraftstoffverbrauch: Yakit tüketimi
    Verschleiß: Asinma miktari
    +1

Kış lastiklerinin havası sanılanın aksine daha yüksek tutulmalı... Karda yol tutuşu sağlayan şey yüzey alanının büyüklüğü değil, lastik deseninin kara ne kadar batabildiğidir...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Düzce [ 81 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Alıntı speedy´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    +1

Kış lastiklerinin havası sanılanın aksine daha yüksek tutulmalı... Karda yol tutuşu sağlayan şey yüzey alanının büyüklüğü değil, lastik deseninin kara ne kadar batabildiğidir...
    +1
    Hava basınçları karda yüksek kumda düşük tutulur. Mantık ise; karda desenin açılıp kara tutunabilmesi, kumda ise lastiğin taban alanının genişletilerek aracın kuma batmaması sağlanır.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)