Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 6 sonuç bulundu, 1 ile 6 arası gösteriliyor

Konu: Polomun periyodik bakımı va LPG bakımı hakkında bir soru..

VWTURK Üyesi rabas - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

Polomun periyodik bakımı va LPG bakımı hakkında bir soru..

Herkese iyi günler..

2005 Polo'ma 6000km (3 ay) önce atiker sıralı lpg montajı yapıldı..O tarihte periyodik bakımı da yapıldı..Lpg ve periyodik bakım için 10bin km sonra gelmem istendi..Lpg için tamam ama Polo'lar 15binde bir bakıma girer (9n)..Lpg li olmak bu durumu değiştirir mi???

Uzaklaştırılmış Üye polo_2006 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    yağ kaç km lik koyduysanız ona göre değişir, 10 binlik se 10 binde bir, 15 binse 15 binde bir gidin yada km dolmazsa senede bir. Lpg nasıl oldu, kaça taktırdınız bir sorun çıktı mı? Bende taktırmayı düşünüyorum lpg arabanın tadını çıkarırım.

VWTURK Üyesi DoquKan* - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    servis 15 binde dese 10000 km de değiştirin motor yağını. erken değiştirmeniz zararın aksine yararlı olur

VWTURK Üyesi erkilet - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    LPG ile periyodik bakımın bir alakası olduğunu düşünmüyorum. yağ, hava filtresi vs kaç km' de değişiyorsa o km' de gitmek en mantıklısı.
    LPG' de yalnızca kendi filtresi değişiyor ve gerekirse ayar yapılıyor diye biliyorum.
    Benim BRC ile bir sene oldu şimdilik memnunum kullanımda bir fark hissetmedim benzindede gitmiyordu LPG' dede gitmiyor yani değişen birşey yok. ileride ne olur bilmem ama tavsiye ederim

VWTURK Üyesi TOYOTA - ait Avatar
    Lokasyon
    Tekirdağ [ 59 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Alıntı erkilet´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Benim BRC ile bir sene oldu şimdilik memnunum kullanımda bir fark hissetmedim benzindede gitmiyordu LPG' dede gitmiyor yani değişen birşey yok. ileride ne olur bilmem ama tavsiye ederim
    Aracınızın MAP sensörünü ve gaz kelebeğini temizletip .Katilaztörü kontrol ettirirseniz gitmeme sorununa bir çare bulucağınızı düşünüyorum.En azından aracın ilk günlerdeki performansı bir nebze yerine gelicektir.

VWTURK Üyesi rabas - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Teşekkür ederim yorumlarınız için..Kullanılan yağın kaç km lik olduğunu bilmiyorum..Heralde 15 binlik değil ki usta 10bin km sonra gel dedi..Bu arada ilk kez duyuyorum 10binlik ve 15binlik yağ olayını..Her yağ farklı demek ki...

Benim lpg ye gelince, Atiker sıralı takıldı. Çok memnunum çünkü benzinde titreme yapabiliyodu, 2.viteste tekleme oluyordu..Lpg den sonra saat gibi..Bugünkü lpg fiyatına göre (2.46 TL), 100 km de 17.5 krş yakıyorum daha 2 saat önce gaz alıp ölçüm yaptım.. 3 ay önce takıldı,6000km yol yaptım hesabıma göre 597 TL kardayım benzine göre...Herkese kazasız, belasız, cezasız ve ucuz sürüşler dilerim

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)