www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 5 Sayfa 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 73 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Otomatik şanzıman vuruntu problemi ?

VWTURK Üyesi semphatic - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline

Otomatik şanzıman vuruntu problemi ?

Sorun sanziman kulagi cikti

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Terleme falan mı var acaba?

VWTURK Üyesi a4udi - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    Okan abi geçmiş olsun, benim 99 Borada yoktu bir sıkıntı onun için tecrübe sahibi değilim. İnşallah arkadaşlarımızdan çözüm önerileri olanlar vardır. Hayırlısıyla çözülür inşallah sorunun.

VWTURK Üyesi DoquKan* - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    abi sorun beyinden gibi gözüküyor ama denenmeden sökülmeden birşey demek otomatik şanzımanda gerçekten imkansız gibi birşey bide şanzman yağını kontrol ettir abi grimsi ve içi parlıyorsa balatalarında bitmiş demektir bilgine

VWTURK Üyesi fahri16 - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    otomatik vites kullanıcısı olarak ilk şanzuman yağını değiştirmenizi öneririm.

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    okan abi 4 ileri otomatik miydi seninki?
    seni bostancı sanayiye yönlendireyim.. benim şanzumanları yaptı. gayet te güzel oldu.. fiyatı da gayet makul.. git bir gorus al fikir sor..
    bostancu saayi aksoy oto yüksel. benden de selam solersin..

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Teşekkür ederim arkadaşlar . Ya en azından fikir sahibi olan insanlarla karşılaşmak istiyorum . Adam bana şu olabilir bu olabilir derken , selenoitten başlayıp tribüne kadar saydı . En azından birkaç parça söyleyip olabilir deseydi güvenebilirdim . Ama adam şanzımanı komple dağıtıp bakmak istiyor . Bu arada 130.000 de şanzuman yağı değişti (yine Cihan otoda ) o zamana kadar tek bir problemim yoktu , Sonra aracı 150.000 e kadar kullandım yine hiçbir problem yoktu . Otomatik vitesten çok çekmiş bir arkadaşım ''Maşallah viteslerin yağ gibi geçiyor dedi ) ne olduysa bu laftan sonraki hafta oldu . Araç şu an 167.000 de . Ben önce anlayan birine yağ ve filtre değiştirtmek istiyorum ne dersiniz ? Şanzımanı açtırmak hiç sıcak gelmiyor bana

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Alıntı armedangel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    okan abi 4 ileri otomatik miydi seninki?
    seni bostancı sanayiye yönlendireyim.. benim şanzumanları yaptı. gayet te güzel oldu.. fiyatı da gayet makul.. git bir gorus al fikir sor..
    bostancu saayi aksoy oto yüksel. benden de selam solersin..
    Estağfurullah Hüseyin ağabey . Evet araç 4 ileri otomatik şanzıman bu şanzımanlarda 4. vitesten sonra yarım rahatlatma viteside varmış . Senin şanzımanda ne gibi sıkıntı vardı ? Ve kaça mal oldu ? Bostancıda çok meşhur bir usta varmış otomatik şanzımanın kralı diyorlar adam için Gün oto Avni usta diye birisi . Google amcaya yazıyorum bu adam hakkında hep olumlu yorumlar var . Birde maslak ta çok iyi bir şanzımancı varmış . Bakalım fırsatım olunca yakın olduğu için ilk Maslak takine bakıcam oda tatmin etmezse bostancı tarafına geçeceğim

VWTURK Üyesi speedy - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı semphatic´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Estağfurullah Hüseyin ağabey . Evet araç 4 ileri otomatik şanzıman bu şanzımanlarda 4. vitesten sonra yarım rahatlatma viteside varmış . Senin şanzımanda ne gibi sıkıntı vardı ? Ve kaça mal oldu ? Bostancıda çok meşhur bir usta varmış otomatik şanzımanın kralı diyorlar adam için Gün oto Avni usta diye birisi . Google amcaya yazıyorum bu adam hakkında hep olumlu yorumlar var . Birde maslak ta çok iyi bir şanzımancı varmış . Bakalım fırsatım olunca yakın olduğu için ilk Maslak takine bakıcam oda tatmin etmezse bostancı tarafına geçeceğim
    Geçmiş olsun Okan Bey...

Yarım rahatlatma vitesini daha önce hiç duymamıştım...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Alıntı 06bora55´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Okan abi geçmiş olsun, benim 99 Borada yoktu bir sıkıntı onun için tecrübe sahibi değilim. İnşallah arkadaşlarımızdan çözüm önerileri olanlar vardır. Hayırlısıyla çözülür inşallah sorunun.
    Gökhan'ım zamanında çoğu gittiğim ustalarda bu araçların otomatik şanzımanları problemli lafını duydum , hiçbir sıkıntım yoktu hepsine kızdım . Şimdi takip ettiğimde ve başıma geldiğinde gördüm ki şanzımandaki sıkıntıdan kasıtları , bütün Otomatik Boraların 170.000 kmde devir sensörü yaktığıymış sanırım . Forumda okumuştum daha sonra araştırmaya girmiştim okuduğum bütün devir sensörü arızalarında km 170.000 den bahsediliyor . Benim araçta bu kmye yaklaştığı için parasını ayırıp kenara koymuştum . Evet aracım bugün 167.000 de ve dün devir sensörü yandığı için değişti . Aracımı bana yaptığı onca şeye rağmen ısrarla sevmeye devam ediyordum ama inan bana bırak Bora'yı volkswagenden nefret ediyorum artık . Aracı zamanında satsaydım en az 22.000 e satardım şimdiye kadar 16.500 lira harcadım 22,000+16.500=38,500 lira kimbilir altımda ne araba olurdu . Bu aracın daha ilerisini göremiyorum . Bbebk beklediğim için şuan mecburiyetten duruyor yazın araç satılıklar listesinde olacak .. Şuanki psikolojim birdaha volkswagene binmem diyor o zaman bilemem .

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Alıntı speedy´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Geçmiş olsun Okan Bey...

Yarım rahatlatma vitesini daha önce hiç duymamıştım...
    Ödül bende hiç duymamıştım ama ya var yada bizim ustaların ben çok biliyorum edasıyla sallaması sonucu ortaya çıkmış bir vites .

VWTURK Üyesi speedy - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Ödül bende hiç duymamıştım ama ya var yada bizim ustaların ben çok biliyorum edasıyla sallaması sonucu ortaya çıkmış bir vites .
    Bence kafanızı çok takmadan yetkili servis ile, yoksa Hüseyin Bey'in söylediği yer ile görüşmenizi tavsiye ederim (Hüseyin Bey burada okuduğum kadarıyla sanayide iyi birilerini bulma konusunda bayağı tecrübeli )... Bakılmadan bir şey söylemek çok da mümkün değil... Umarım en kısa zamanda sorun çözümlenir...

VWTURK Üyesi a4udi - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    Gökhan'ım zamanında çoğu gittiğim ustalarda bu araçların otomatik şanzımanları problemli lafını duydum , hiçbir sıkıntım yoktu hepsine kızdım . Şimdi takip ettiğimde ve başıma geldiğinde gördüm ki şanzımandaki sıkıntıdan kasıtları , bütün Otomatik Boraların 170.000 kmde devir sensörü yaktığıymış sanırım . Forumda okumuştum daha sonra araştırmaya girmiştim okuduğum bütün devir sensörü arızalarında km 170.000 den bahsediliyor . Benim araçta bu kmye yaklaştığı için parasını ayırıp kenara koymuştum . Evet aracım bugün 167.000 de ve dün devir sensörü yandığı için değişti . Aracımı bana yaptığı onca şeye rağmen ısrarla sevmeye devam ediyordum ama inan bana bırak Bora'yı volkswagenden nefret ediyorum artık . Aracı zamanında satsaydım en az 22.000 e satardım şimdiye kadar 16.500 lira harcadım 22,000+16.500=38,500 lira kimbilir altımda ne araba olurdu . Bu aracın daha ilerisini göremiyorum . Bbebk beklediğim için şuan mecburiyetten duruyor yazın araç satılıklar listesinde olacak .. Şuanki psikolojim birdaha volkswagene binmem diyor o zaman bilemem .
    Okan abi bu konuda ne desen haklısın. Senin gibi Golf3'den dili yanan bir ağabeyimiz vardı. Arıza arıza bıkmış. Satmış Siena almış. Tabi işyerinde beraberiz. Volkswagen'e tövbe etmiş biriydi. Araba almaya karar verdi 2005 Civic alacaktı. Resmen alttan girdim üstten çıktım arkadaşa Bora aldırdım. 2004 Model ve 50.000 km'de ilk sahibinden adam Sayıştay'da Şube Müdürüydü. Şimdi dua ediyor. Eşi de çok beğenmiş. Çok memnunlar. Uzun yol yapıorlar Antalya-Ankara arası, uzun yolunun da çok keyifli olduğunu söylüyorlar. Araç işi şans işi abi. Gerçi bu konuda en talihsizlerden birisi sensin ama Rabbim başka sıkıntı vermesin. İnşallah bundan sonraki aracın hiç üzmez seni.

Bu arada şunu söyleyeyim benim 99 Bora'yı 190.000'de sattım. Biliyorsun o da otomatikti. Ben onu bir mühendisten almıştım ilk sahibiydi kendisi. Araç yetkili servis bakımlıydı ve hiç şanzıman yağı değişmemişti. Ben 178.000 km iken Yetkili serviste teriger seti değiştirdim. Oradakilere de sordum şanzıman yağını değiştirelim dedim. Bunların şanzıman yağı ömürlüktür değişmez dediler sadece yağ eksik mi die kontrol ettiler. Zaten eksiltme de yokmuş, gönül rahatlığıyla bin dediler. Ben hiçbir sıkıntı yaşamamıştım çok şükür 190.000'e kadar bindim ve sattım. Sattığım arkadaşla halen görüşüoruz kanki olduk zaten, araç şuan 210.000 civarı olmuş no problem dewam dior.
    Yani tamamen şans bu işler. Rabbim kimsenin sağlığına bişey getirmesin.

VWTURK Üyesi kafo - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Okan geçmiş olsun...
    ne bu arabadan çektiğin senin yaaaranız mı acıktır nedir anlamadım. her gecen gün benide sinir ediyor yaa alacam o arabayı senden bütün boralara ibret olsun diye ateşe verecem o olacak en sonunda...
    Hüseyin Abi'nin dediği yere de baktır olmazsa bakalım bakalım umarım fazla üzmez seni...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Daha ne kadar üzsün kanka yaaaa Bende düşünüyorum yakmayı ama yok satacağım . Audi a3 istiyorum artık oda volkswagen grup ama en başından beri istediğim araçlardan birisi . Onun dışında sıfır olarak opel astra olabilir .

+ Konu Cevapla
1 / 5 Sayfa 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)