www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
Toplam 10 sonuç bulundu, 1 ile 10 arası gösteriliyor

Konu: kirmizi antifriz ile yesil antifrizin farki var mi ?

VWTURK Üyesi kajmeraj - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI

kirmizi antifriz ile yesil antifrizin farki var mi ?

motor yagina gore mi degisiyor ?

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Hiçbirşeye göre değişmiyor. G12 kırmızı antifriz kışın dondurmaz yazın ise motor suyu sıcaklığını serin tutar. Normal kırmızı antifriz ile G12 kırmızı antifrizi karıştırmayın yada eksiği bu şekilde tamamlamayın yoksa araçta kimyasal tepkimeye girer ve hoş olmayan sonuçlara sebep olur.

VWTURK Üyesi kajmeraj - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    teşekkürler

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Ibiza Stella 1.6
    Alıntı metinmb407´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Hiçbirşeye göre değişmiyor. G12 kırmızı antifriz kışın dondurmaz yazın ise motor suyu sıcaklığını serin tutar. Normal kırmızı antifriz ile G12 kırmızı antifrizi karıştırmayın yada eksiği bu şekilde tamamlamayın yoksa araçta kimyasal tepkimeye girer ve hoş olmayan sonuçlara sebep olur.
    G12den kasıt, organik antifriz olmuyormu yani kırmızı renkli antifriz ?Ben vw'nin G12 adı altında bu antifrizi kullandığını biliyorum ben son 2 aracımdada sanayiden organik antifriz alıp ekledim hiçte bir sorun olmadı , birde eski tip yeşil antifrizin alüminyum gövdeli motorlarda korozyona sebeb olduğunu bu yüzden kırmızı renki antifriz kullanıldığını biliyorum .
    Son olarakda bir litre almıştım oda galiba on liraydı

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Valla ne olur ne olmaz farklı iki yapıda antifriz sonuçta Ben duyduğumu söylüyorum.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Ibiza Stella 1.6
    Alıntı metinmb407´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla ne olur ne olmaz farklı iki yapıda antifriz sonuçta Ben duyduğumu söylüyorum.
    bende kesin değil o zamanlar epey araştırmıştım G12 ile organik antifrizin aynı şey olduğunu öğrenmiştim

VWTURK Üyesi TOYOTA - ait Avatar
    Lokasyon
    Tekirdağ [ 59 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Aklınızda bulunsun VW araçlarda haralet müşiri arızası sık karşılaşılan bir durum bunula beraber motorda sarsıntı sabahları zor çalışma gibi problemler meydana geliyor.Haralet müşirinin hashasiyetini kaybetme nedeni G12 antifirizin 2yıl da özelliğini kaybetmesi ile doğru orantılı.

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Ayrıca G12 dayanıklı bir antirfrizdir. Termostat arızalarının önüne geçer. Zaten iyi birşey olmasaydı yeşil antirizle aynı fiyata satılırdı

VWTURK Üyesi cemal1982 - ait Avatar
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Merhaba, bu konu hakkında bende bişi sorayım dedim. Aracım 2006 model caddy antifiriz kırmızı, galiba g12 dediğinize göre, ben arada kontrol ediyorum ustalar daha iyi bilirler, ustaların ellerinde bulunan radyotöre kabzasının içerisine soktukları bir el aletiyle antifirizi ölçüyorlar iyi kötü olduğuna karar veriyorlar ben en son 2 yıldır hiç üzerine ilave ettirmedim, o aletle yapılan geçen haftaki kontrollerde antifirizin normal değerlerde olduğunu söyledi ustam, değişime gerek olmadığını söylemişti, acaba dediğinize göre 2 yılda bir illaki değişmesimi gerekiyor antifirizin?

VWTURK Üyesi yakuzz - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Comfortline
    Ölçtükleri antfrizin koruma derecesi. Diğer kontrolün ise gözle yapılması gerekir. Pas zerreleri, tortu gibi yabancı cisimler, renk değişimi gibi anormallikler olması durumunda derhal değişmesi tavsiye edilir. Antifriz korozyonu engellemekle birlikte pası çözüp, tortu halinde beraberinde taşıyabiliyor. Bu nedenle özellikle eski model araçlarda, daha evvel su ile kullanılmış araçlarda bu pas sorunu çok oluyor. Fakat yenilerde sıvının tamamını hazır sölüsyon kullanarak dolduruyorlar.. Bu da paslanma, korozyon gibi aşınmalara engel oluyor.

Birde; Kırmızı ve mavi (yeşil)antifriz karışırsa çamurlaşma yapabiliyor. İlave soğutma suyu kabını tanınmayacak hale getirebiliyor..

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)