+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Aırbag lambası

VWTURK Üyesi yufka yürek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 1.4 TSI 4Motion Fun&Function

Aırbag lambası

Arkadaşımın 99 model golf4 ünde sürekli olarak aırbag ikaz lambası yanıyor.2 kere makineye bağlayıp sildirdi 1 hafta geçince yeniden yanıyor.Özel servis önemli değil demiş ama elektrikçi bir arkadaş kaza durumunda hava yastıkları açılmaz dedi.Hangisi doğru ve arıza ışığının yanma sebebi ne olabilir?

Yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Diyarbakır [ 21 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classıc Comfortlıne
    Benim tahminim;ön sensörlara giden elektrik kablolarında bir sorun var.Milivolt değerlerinde çalışan bu kablolar bazan sorun yapabiliyor.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Arkadaşın arabasına ben de sürekli biniyorum Allah muhafaza kaza yapsa güme gitmeyelim.Sizce bu halde aırbagler açılırmı?

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Abi opel ler genelde yapardı bu arızayı
    airbag sensörleri sağ ön koltuğun altındaydı, temassızlık oluyodu, ışık yansada açılır demişlerdi.
    Ama haftada bir ışık söndürmekten bıktığımdan, orada temassızlığı yapan soketi iptal ettirerek direk kablo bağlantısı yaptırmıştım,bi daha da sorun yaşamadım.Zaten bu işlemide yetkili servis yaptı
    Ama Vw de bağlantı ne şekildedir bilmiyorum..

VWTURK Üyesi R32 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kanada
    Marka
    Audi
    Model
    TT
    Isik yaniyorsa hava yastigi sistemi devre disidir, hicbir sekilde calismaz. Sorunun ne oldugu da ariza kodundan anlasilir.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Alıntı R32´isimli üyeden Alıntı
    Isik yaniyorsa hava yastigi sistemi devre disidir, hicbir sekilde calismaz. Sorunun ne oldugu da ariza kodundan anlasilir.
    Arkadaş arabanın ilk sahibi ve aracına gözü gibi bakar nasıl olurda böyle bir arızayı sürümcemede bırakıyor anlayamadım.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi trendline
    Genelde koltuk başlarındaki sensörlerde sorun çıkıyor.(Koltuklar hareketli olduğu için).Bence özel serviste kabloyu ölçtür.Basit bir lehimle sorun gidiyor.Yetkili servis direkt değişim diyor :-(
    (Benim Golf4'te başıma geldi.Sensör fiyatı 270 YTL idi.)

Forum Koordinatörü TİN - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı R32´isimli üyeden Alıntı
    +1

Hangi kısımla ilgili arıza ışığı yanarsa yansın (ABS, Airbag, vs..); o kısmın esas modülünde bir arıza olmasa dahi o özelliğin devre dışı olması gerekir.. Örneğin ABS sisteminde, tekerlek sensörlerinden birisinin kirlenmiş olması bile ABS ikaz ışığını yakacaktır. ABS modülümüz ve diğer 3 sensörümüz çalışır halde ve 4. sensör de aslında 'bozuk olmamasına' rağmen ABS sistemi devre dışıdır o süre içinde..

ABS filan neyse de 'AIRBAG' bence önemli ve gerekli bir özellik. Arkadaşının bu sorunu hemen halletmesi lazım Ersin.. Sen de bu sorun halledilene kadar arkadaşınla bir yere gideceğin zaman; "Gel bak, Benim araba daha iyi gidiyor. Yeni chip yaptım, 2 saat kullanmadan duramıyorum" filan diyerek Senin arabayla gidilmesini sağlasan iyi olur ...

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Benim kide golf 4 hemde 99 benimkindede yanıyordu lamba iki kere sondurttum sorunun koltuk taki yan airbag tetikleyicilerinin arıza vermesi idi ama bu yalancı arıza yani koltugun ileri geri sert bir şekilde haraket ettirildiğinde ışık tekrar yanıyor ve makina ya girmesi gerekiyor . Birde Akü kutup başı çıkarıldıgında airbag ışıgı yanar.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Evet koltukları çok sert çekiyormuş geriye dün bir bahaneyle arabasını aldım ve götürüp sildirttim yazıyı.Doğumgünü münasabetiylede gitmişken birde hediye alarm taktırdım arabaya O da bu sayede gün boyunca bizim takayı kullandı.Zevkten dört köşe olmuş.Ama chıp'ın mantığını anlatmam saatler sürdü o da benim gibi karadenizli

VWTURK Üyesi R32 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kanada
    Marka
    Audi
    Model
    TT
    Alıntı vosvoscu´isimli üyeden Alıntı
    Birde Akü kutup başı çıkarıldıgında airbag ışıgı yanar.
    Dogrusu; aku kutup basi takiliyken airbag sisteminin komponentleri sokulurse ariza lambasi yanar.

VWTURK Üyesi T-ReX - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Benim 99 golf ün de aldığımdan beri airbag ışığı yanıyor ancak 1000 d/dak üstünü geçince ışık sönüyor.İlk servise götürdüğümde aracın akü kablolarının iyi sıkılmamış olduklarını gördü servis.Bu dikkatsiz olay aracın gösterge panellerinde atlamalar yaptırıyormuş ve aracın panelinin sökülüp iyice temizlenip nötralize edilmesi gerekiyormuş.Ama ben bununla yetinmeyip airbag olup olmadığını ve açılıp açılmama sorununuda araştırdım(başka bir arızadan olabilir mi diye), böyle bir sorun kesinlikle olmazmış.Bence dediğim doğrultuda bir araştırmada yapılabilir, eğer ışık aynı bendeki gibi tepki veriyorsa...

arkadaşlar bendende bir tavsiye benim araçta aynı problemi yapıyor 99passat arkadaşların dediği gibi bu ikaz yalancı bir ikaz yani koltuk hareketlerine bağlı olarak yanar tavsiyem bigisayara bağlat söndür eğer sık tekrarlarsa benim ustam öyle yapıyor koltuğun altındaki fişi çıkart 5 10 dakika bekle sonra takıp bilgisayara bağlat buna şoklama diyorlar ozaman eğer sert bir koltuk hareketi olmazsa hiç yanmıyor

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Sportline
    selamlar bu problem benım de basımda su an servısı aradım bana da sızın gıbı ya surucu koltugunun altındakı kablolarda temassızlık ya da dıngıl falan bısey dedı ama tam anlıyamadım arabam 2004 golf fsi sportline yarın servıse goturmeyı dusunuyorum durup dururken "airbag fehler" yazdı anlamadım bende

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Eski arabalr böylemiydi yaw.
    4 teker üzerine kaporta,içine koltuklar,teyp ve bikaç düğme.
    Tamam araba oluyordu ve hiç lamba falan yanmıyodu hararet ve yağ haricinde.Hararet yapınca durup bi kova soğuk su dökünce yola devam.
    Teknoloji güzelde,çok nazlı çok.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)