www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: FSİ LPG'de GELİŞME

VWTURK Üyesi golf-blk - ait Avatar
    Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline

FSİ LPG'de GELİŞME

arkadaslar merhaba.bugun hatay'da fsi araclara BRC dırek sıvı lpg donusumu oldugunu ogrendım.fırmaya telefon edıp konustum %40 tasarruf saglayan bır kıt oldugunu soyledıler.2500 TL' ye takıyorlarmıs.Bu şekılde taktıran ve kullanan arkadaslar var mı? paylasırlarsa sevınırım...

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    sabreden derviş muradına ermiş..
    1.6 atmosferiklerin 2.el piyasasında dengeleri değiştirecektir bu durum.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Fsi ve Tsi lpg dönüşüm işi sağlıklı değil Dikkat ederseniz forumlarda bu başlıklarda "başladık, yapıyoruz, bu sefer kesin, bu yeni sistem, eski sistemle alakası yok, bu yeni sistemden de yeni vb gibi mesajlarla dolu Ben aracıma (1,6 102bg) 20 gün önce dönüşüm yaptırdım Ankara da bu işi yapan çok müşterisi olan çok bilindik bir markanın çok bilindik bir yetkili satıcısı Orada bu konuyu açtım Yakın zamanda fsi yaptıklarını fakat tasarruf olarak diğer lpg dönüşümleri gibi olmadığını, tsi araca taktıklarını ilk başta herşeyin iyi olduğunu daha sonra ufak tefek sıkıntılar olduğunu ve yazılımla çözdüklerini ve en sonunda aracın kendisini tamamen kilitlediğini ve aracı firmanın satın aldığı ve toplamda 4.000 tl zarar ettiklerini söyledi 1-2 ay öncesi yine forumda bir arkadaş inanılmaz bir heyecanla yeni bir sistemin başladığını eskilere benzemediğini fsi tsi lpg işinin çözüldüğünü yazdı Diğer yazılar gibi yazılanla kaldı Size tavsiyem yeni sistem laflarına kanmayın Firmalar denemelerini mecburen binici araçlarında yapıyor ve binicileri kobay olarak kullanıyor Sizden aldıkları tepkilere göre diğer araçlara yön veriyorlar Bu tip "yeni" diye adlandırılan ürünlerle aracınızı kobay olarak kullandırıp bozulmasına sebep olmayın

Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Alıntı surcom´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Fsi ve Tsi lpg dönüşüm işi sağlıklı değil Dikkat ederseniz forumlarda bu başlıklarda "başladık, yapıyoruz, bu sefer kesin, bu yeni sistem, eski sistemle alakası yok, bu yeni sistemden de yeni vb gibi mesajlarla dolu Ben aracıma (1,6 102bg) 20 gün önce dönüşüm yaptırdım Ankara da bu işi yapan çok müşterisi olan çok bilindik bir markanın çok bilindik bir yetkili satıcısı Orada bu konuyu açtım Yakın zamanda fsi yaptıklarını fakat tasarruf olarak diğer lpg dönüşümleri gibi olmadığını, tsi araca taktıklarını ilk başta herşeyin iyi olduğunu daha sonra ufak tefek sıkıntılar olduğunu ve yazılımla çözdüklerini ve en sonunda aracın kendisini tamamen kilitlediğini ve aracı firmanın satın aldığı ve toplamda 4.000 tl zarar ettiklerini söyledi 1-2 ay öncesi yine forumda bir arkadaş inanılmaz bir heyecanla yeni bir sistemin başladığını eskilere benzemediğini fsi tsi lpg işinin çözüldüğünü yazdı Diğer yazılar gibi yazılanla kaldı Size tavsiyem yeni sistem laflarına kanmayın Firmalar denemelerini mecburen binici araçlarında yapıyor ve binicileri kobay olarak kullanıyor Sizden aldıkları tepkilere göre diğer araçlara yön veriyorlar Bu tip "yeni" diye adlandırılan ürünlerle aracınızı kobay olarak kullandırıp bozulmasına sebep olmayın
    ilginize tesekkur edrım ancak bır sekılde guvenmek ve bır yerden baslamak lazım.yanı bu ısı yapan BRC fırması.Sıradan bır fırma degıl.guvenmek gerek dıye dusunuyorum.Fırma motor noyu soruyor.Motor noyaa gore yazılım yapmıslar dırek yazılımı hazır gelıyormus.Benım motor BLF. uyumlu dıye soyluyorlar.Mılısanıyelerde benzınle calıstıgını ve benzıne gore %40 daha ekonomıkmıs.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Benimde mesajımda bahsettiğim firma da BRC idi Konuşmamızın sonunda "Bu işin biraz daha zamana ihtiyacı var Girmenizi tavsiye etmem" dedi Bu konuda çok araştırma yaptım Aracımı alırken tsi 122bg alıp lpg dönüşümü yaptırmak için Ankara da görüşme yapmadığım yer kalmadı diyebilirim Ben size yaptırmayın diye nacizane tavsiyede bulunuyorum Yinede dönüşüm yaptırırsanız sonuçlarını zaman geçtikçe forumdan belirtin

VWTURK Üyesi H-a-d-i - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Özgür Hocamızın anlattıkları yabana atılacak cinsten değil.

VWTURK Üyesi zekidinc55 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Brc uzun zamandır bazı kod numaralı fsi motorlara lpg zaten uyguluyor bu yeni bir haber değil. Ancak söylediğim gibi birkaç motor koduyla sınırlı bir durum.

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Bende Çorumda Tiguan TSI motora takılan BRC kiti direk merkezinde gördüm. 1 senedir uyguladıklarını ve sorunla karşılaşmadıklarını söylediler.

VWTURK Üyesi seamadankara - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Arkadaşlar bende FSI kullanıcı olarak bu konuyu çok araştırdım, daha dün 15.11.2011 tarihinde Lpg de en iyilerden denilen Prins firmasını aradım ve ileri gelen bir servislerinin numarasını verdiler aradım konuştum evet 4 aydır FSI motorda uyumlu motor koduna sahip araçlara uyguladık ve 50.000 KM yi aşan araçlarımız oldu sıkıntı yok denildi fiyat olarakta 3,300 TL peşin 3,500 TL 10 taksitli fiyatı var dedi onada ok dedim peki bana bir garanti verirmisiniz dedim yani yazılı bir belge istiyorum şu plakalı araca lpg uygulanmıştır lpg kaynaklı arıza oluşumunda firmamız garantisindedir böyle bir yazı veya garanti olmadığını ama 2 sene lpg nin garantisi olduğunu bildirdiler bana ben lpg ye değil aracıma verilecek zarara karşın garanti istiyorum bana bu garantiyi verselerdi yaptırmayı düşünebilirdim belki, ayrıca sigortacı olduğumdan yetkili servisler ve ustalar ile aram bir hayli iyidir, Aydoğanlar otomotiv vw yetkli servisi Lpg li araç kabul etmiyor ve bir çok servis lpg li araç kabul etmiyor isterseniz trilyoner olun hizmet alamıyorsunuz, aydoğanlardan sevdiğim bir ustama bu konuyu danıştığımda " abi ben tavsiye etmem geçenlerde lpg uygulanmış bir araç geldi araçta sıkıntı büyük ama alamadık lpg li araç kabul etmiyoruz " bu riski alacak kişiler yaptırabilir ama ben tarafıma sağlam bir garanti verilmedikçe yaptırmam, bu arada şöyle bir mantık daha var eğer yakıttan sıkıntınız varsa aracınızı satıp üzerine 3,500 tl yide eklesek rahatlıkla lpg uyumlu yada dizel farklı bir seçenek şansımız doğar, ben yılda 15,000 km yapıyorum ortalama 3,500 TL yi %35 tasarruf ile 2 senede belki 3 senede amorti edeceğim sonra kârâ geçeceğim yani bu düşüncelerde insanı yoruyor, benim aracım 2006 FSI Triptronik Midline + sis farı + kolçak + orinal çelik jant + 1 yıllık turanza er300 ve alpin lastikler bu aracın ederi ortalama 27-28.000 TL dir ( 30.000 TL isteyende var uçmamak lazım ) 5000 TL daha eklesem primline golf 6 alırım çok konuştum galiba maksat hiç bir firmayı kötülemek yada insanları vaz geçirmek değil tamamen şahsi düşüncelerimdir.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Size katılıyorum 3.500 tl verilerek yapılan sistem zaten uzun zamandır var fakat diğer dönüşümler kadar tasarrufu olmadığı için ve ilk taktırma maliyetinden dolayı mantıklı değil Lpg li araçların yetkili servise girmesi konusunda ise kısmen doğrusunuz Ben mart ayında kaza yaptığımda aracı doğuş a götürdüm Lpg li olduğu için kapalı yere alamayacaklarını deponun çıkarılması halinde alacaklarını söylediler Ben depo çıkartma lafını duyunca şaşırdım Depo çıkarmanın zor olduğunu düşündüm ama depoyu söktürmek toplam 3-4 dk süren bir işlem olduğunu görünce söktürdüm Depoyu söktürdükten sonra size hiçbir servis geri çevirmez Asıl işin garip tarafı ise aynı aracımla nisan ayında 15.000 km bakımına yine doğuşa gittim Aracı 12.00 gibi bıraktım Bırakırken aracın lpg li olduğunu isterlerse depoyu söktüreceğimi belirttim Aracı teslim alan görevli "hiç gerek yok" dedi Daha önceki durumu anlattım Bakımlarda durumun farklı olduğunu söyledi Aracım 6 saat içeride kaldı ve bakımı yapıldı Lpg li araç eğer kaza-arıza sebebi ile servise girecekse depo sökülüyor fakat bakıma girecekse hiçbir sıkıntı yok

Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Alıntı seamadankara´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Arkadaşlar bende FSI kullanıcı olarak bu konuyu çok araştırdım, daha dün 15.11.2011 tarihinde Lpg de en iyilerden denilen Prins firmasını aradım ve ileri gelen bir servislerinin numarasını verdiler aradım konuştum evet 4 aydır FSI motorda uyumlu motor koduna sahip araçlara uyguladık ve 50.000 KM yi aşan araçlarımız oldu sıkıntı yok denildi fiyat olarakta 3,300 TL peşin 3,500 TL 10 taksitli fiyatı var dedi onada ok dedim peki bana bir garanti verirmisiniz dedim yani yazılı bir belge istiyorum şu plakalı araca lpg uygulanmıştır lpg kaynaklı arıza oluşumunda firmamız garantisindedir böyle bir yazı veya garanti olmadığını ama 2 sene lpg nin garantisi olduğunu bildirdiler bana ben lpg ye değil aracıma verilecek zarara karşın garanti istiyorum bana bu garantiyi verselerdi yaptırmayı düşünebilirdim belki, ayrıca sigortacı olduğumdan yetkili servisler ve ustalar ile aram bir hayli iyidir, Aydoğanlar otomotiv vw yetkli servisi Lpg li araç kabul etmiyor ve bir çok servis lpg li araç kabul etmiyor isterseniz trilyoner olun hizmet alamıyorsunuz, aydoğanlardan sevdiğim bir ustama bu konuyu danıştığımda " abi ben tavsiye etmem geçenlerde lpg uygulanmış bir araç geldi araçta sıkıntı büyük ama alamadık lpg li araç kabul etmiyoruz " bu riski alacak kişiler yaptırabilir ama ben tarafıma sağlam bir garanti verilmedikçe yaptırmam, bu arada şöyle bir mantık daha var eğer yakıttan sıkıntınız varsa aracınızı satıp üzerine 3,500 tl yide eklesek rahatlıkla lpg uyumlu yada dizel farklı bir seçenek şansımız doğar, ben yılda 15,000 km yapıyorum ortalama 3,500 TL yi %35 tasarruf ile 2 senede belki 3 senede amorti edeceğim sonra kârâ geçeceğim yani bu düşüncelerde insanı yoruyor, benim aracım 2006 FSI Triptronik Midline + sis farı + kolçak + orinal çelik jant + 1 yıllık turanza er300 ve alpin lastikler bu aracın ederi ortalama 27-28.000 TL dir ( 30.000 TL isteyende var uçmamak lazım ) 5000 TL daha eklesem primline golf 6 alırım çok konuştum galiba maksat hiç bir firmayı kötülemek yada insanları vaz geçirmek değil tamamen şahsi düşüncelerimdir.
    muttalıp bey benım arayıp fıyat aldıgım yer 2500 tl ıstedı BRC kıt ıcın.Ayrıca benım aracım 2006 model ve cok temız,kazasız,boyasız,60000 km'de bakımı yenı yaptırdım,muayenesı yenı yapıldı,ıcınde hıc sıgwara ıcılmemıs ve ıcı de cok temız oldugundan aracımdan cok memnunum o yuzden aracımı satıp uzerıne lpg'ye verecegım parayıda ekleyıp baska arac alabılecegımı dusundun fakat kendı aracım kadar temızını bulamadım aramalarım sonucunda.Ya da buldugum araclara cok fıyat ıstedıler.Hatta benım aracımı cok ıyı fıyatlı satıyordum (29.000 TL.) ancak sonradan vazgectım.yanı golfumden cok memnunun.bırazda gazladıgımda az yakmıs olsa.ben 4000 devırden sonrasını cok swevıyorum.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kastamonu [ 37 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Comfortline
    Benim 1.6 fsi comfortline Golf V aracım var uzun yol yakıt tüketimi kilometre başına 25 kuruş şehir içi 30 kuruş neden bu araçlara lpg taktırmak için bu kadar çok çaba sarfediliyor pek de fazla anlamıyorum.

VWTURK Üyesi gforce - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI Comfortline
    Alıntı mpmyo44´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Benim 1.6 fsi comfortline Golf V aracım var uzun yol yakıt tüketimi kilometre başına 25 kuruş şehir içi 30 kuruş neden bu araçlara lpg taktırmak için bu kadar çok çaba sarfediliyor pek de fazla anlamıyorum.
    Rıfat bey bir yanlışınız olmasın, ş.içi ben 1.4 araçla 37-38 Kr un altına inemedim(sakin kullanımda) ki 1.6 FSI aracın fabrika verileri belli, pratikteki sarfiyatı belli. Sizinki çok az gibime geldi...

VWTURK Üyesi seamadankara - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Erhan bey kesinlikle size katılmıyor değilim bende o sebepten aracımı değiştiremedim, birde ben sıfır aldım dünya kadar para vermiştim kıyamıyorum şimdi satmaya yada değiştirmeye, brc ile de görüşmüştüm ben onlardanda öyle bir garanti istedim vermemişlerdi.

Rıfat bey uzun yolda fazlada gaza basmaz iseniz evet çok yakıt tüketmiyor fakat malum Ankarada yaşıyoruz son yıllarda trafik inanılmaz arttı birde buna ben dikmen gibi yüksek bir yerdeyim her gün rampa çıkıyorum yakıtta ona bağlı olarak çok artıyor, batıkent vb düz zemine sahip semtlerde yaşıyor olsam benzinden hiç şikayetim olmazdı

saygılar...

Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Alıntı mpmyo44´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    rıfat bey bence sızın bır yerde yanlısınız var.araclarımız bu kadar yakmıs olsa zaten baska ıstegımız olmaz.suan benzın 4.30 TL cıvarı.sız tekrar hesaplayın bence.sehır dısı en aazz 30 kuruş yakıyor.sehır ıcı 50 kurusa kadar cıktıgı oluyor.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)