+ Konu Cevapla
Toplam 4 sonuç bulundu, 1 ile 4 arası gösteriliyor

Konu: Direksiyon Hidrolik Yağı Hakkında

VWTURK Üyesi Ragno - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline

Direksiyon Hidrolik Yağı Hakkında

Merhaba arkadaşlar. Danışmak istediğim konu başlıktan da anlaşılacağı üzere direksiyon hidroliği. Geçen gün aracıma bindiğimde direksiyonu çevirirken bir uğultu geldiğini fark ettim. Hemen hidroliğe baktım, baya azalmış. Neyse gittim tamircime, vw direksiyon hidroliği kalmamış, şu yeşil kapaklı olan orijinal vw direksiyon hidroliği. O da başka bir marka kırmızı bir yağ koydu. Ses kesildi tabi. Bence çok bir şey fark etmez ama yine de size de sorayım dedim. Acaba fark eder mi farklı bir yağ koymak?

Bu arada, son günlerde sabah ilk çalıştırmada yine bir uğultu duyuyordum 1-2 saniye kadar. Direksiyon hidroliğini tamamladığımda o ses de kayboldu. Direksiyon pompasının ilk çalışma anındaki sesiymiş o da, aklınızda bulunsun

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    ben atf II kullanıyorum bir problemim olmadı şimdiye kadar...

VWTURK Üyesi Ragno - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Teşekkür ederim, okuduğum kadarıyla atf kırmızı yağ. Usta da ondan koydu. Direksiyon pompasının altından çok hafif damlatıyor, sızdırma şeklinde. Oradaki metal contayı (rekor galiba adı, öyle bir şey diyorlar) onu değiştiririz dedi usta, o zaman orijinal yağdan bulursam koydururum, olmazsa bu da idare ediyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Ibiza Stella 1.6
    kesinlikle yeşil koydurun kırmızı keçeleri patlatıyor ve tamiride biraz pahalı bi işlem 300-400civarında olması lazım

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)