Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: 1.4 TSI mı? 2.0 TDI mı?

VWTURK Üyesi kaantouran - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Touran 1.6 FSI Highline

1.4 TSI mı? 2.0 TDI mı?

Passat için;
    1.4 TSI ile 2.0 TDI ın yakıt oranları nasıl?
    performans uçuk derecede mi?
    1.4 TSI da DSG mı? düz mü?

bu sorulara cevap arıyorum kullanan bilen yazarsa sevinirim.
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

VWTURK Üyesi 63owen63 - ait Avatar
    Lokasyon
    Osmaniye [ 80 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Jetta 1.6 TDI Comfortline
    hangi jenerasyon, hangi tsi , hangi tdi, veriler?

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Touran 1.6 FSI Highline
    2007 den sonraki jenerasyonlar
    verileri yan yana koyunca bir şey çıkmıyor ne yazıkki kullananlar cevap verirse daha net bilgiye ulaşırım 1.4 tsı passatı çekmiyor gibi duyumlar alıyorum 2.0 tdı 1.4 tsı ile aynı yakıyor diyen duyuyorum
    kafam karışıyor yani
    1.4 tsı 122 hp
    2.0 tdı 140 hp

VWTURK Üyesi 63owen63 - ait Avatar
    Lokasyon
    Osmaniye [ 80 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Jetta 1.6 TDI Comfortline
    şahsen hangisi daha donanımlıysa onu alırım, highline olduktan sonra tsi tdi farketmez, ama ikiside aynı donanımlara sahip olursa daha temiz olanı ,oda yakınsa tdi seçerim, vergi farkı benim için sorun olmazdı ,sizi bilemem

VWTURK Üyesi ubeyt25 - ait Avatar
    Lokasyon
    Erzurum [ 25 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    ben 2.0 tdi dsg kullanıyorum bir depo mazot ile sehir içinde 850 900 km gidiyor sehir dısında 1230 km yapıyorum artık sen karar vericeksin tsi "tdi" mı diye

VWTURK Üyesi werttr - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.4 TSI BlueMotion Comfortline
    Alıntı kaantouran´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    2007 den sonraki jenerasyonlar
    verileri yan yana koyunca bir şey çıkmıyor ne yazıkki kullananlar cevap verirse daha net bilgiye ulaşırım 1.4 tsı passatı çekmiyor gibi duyumlar alıyorum 2.0 tdı 1.4 tsı ile aynı yakıyor diyen duyuyorum
    kafam karışıyor yani
    1.4 tsı 122 hp
    2.0 tdı 140 hp
    Merhabalar,

1.4 TSI Yeni Passat kullanıyorum. Ankara'da yaşıyorum ve hem trafik hem de yokuşta kullanıyorum. Ankara'yı biliyorsanız Cinnah veya GOP'taki yokuşlarda en ufak bir çekme sıkıntısı yaşamadım. Tabi ki 2.0 motorun atikliğini bulamazsınız fakat 1.6 motor bir aracı kullanıyormuşsunuz izlenimi veriyor. Yakıt tüketimi de 5ooo km sonunda benim araçta 7.8 lt/100 km. Ama daha önce pek çok yazmıştım yakıt kullanım tarzıyla çok ilgili o yüzden ne kadar fikir verir bilemiyorum. Ben aynı rotayı (Kızılay trafiğinden geçerek 15km) 6.5 lt / 100 km ortalama ile de gidebiliyorum, 10 lt /100 km ortalamayla da. Yüksek vites düşük devirde kullanıp çok gaz fren yapmamaya özen gösterirseniz şehir içinde bile 6.5 lt'lere düşürebiliyorsunuz yakıtı.

VWTURK Üyesi Nalcaci - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk5
    TSI 122 lik motor seçeneği yerine her türlü TDI ı seçerdim ben senin yerinde olsam. TSI alıcaksan yüksek beygirlileri tercih et derim, bu noktada senin performans mı yoksa yakıt tasarrufu mu istediğin önemli. Yakıtı seçersen TDI ,performansta yüksek beygirli TSI. TSI alıp motor modifikasyonu yapıcaksan temizi düz vites al, yapmayacaksan DSG çok iyi. Çünkü bazı yüklemeler DSG ye ağır gelebilir, ses çıkartan çok DSG var çevremde.

VWTURK Üyesi Halil Kara - ait Avatar
    Lokasyon
    Burdur [ 15 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Kaç model alacaksınız bilmiyorum ama ben de 2 hafta falan oldu 2008 tdi dsg highline aldım.
    Öncelikle 2008 ve sonrası dizeller Common rail dediğimiz hem daha sessiz hem de yakıt-performans olarak biraz daha iyi motorlarla donatıldı. Araçta nerdeyse dizel sesi duymak zor, ki bazen Spor moda alıp bu sesi duymak istiyorum, faklı bir ses çıkarıyor, önceki gibi traktör sesi değil
    1.4 tsi kaç yakar bilemiyorum ama sakin kullanımlarda ekonomik bir motor olduğunu zaten aldığı ödüller ve satış rakamlarından belli ediyor. Tabiki gaza yüklenirseniz içer, o malum zaten her araçta olduğu gibi. Eğer aylık 1000 km kadar yol yapacaksanız tsi gayet makul ve güzel, tabi MTV farkıda olacak, dizele göre hatrı sayılır bir fark.
    Fakat ben her ne kadar fazla yol yapmasam da ailedeki dizel fanatikliğinden dolayı 2.0 tdi 170 hp modelini aldım, çok çok memnun kaldım.
    Ben Burdur' da yaşıyorum, yollarımız doğalgazdan dolayı mahvoldu, şimdi yeni yeni düzeltmeye başlıyorlar, doğal olarak yavaş gitmek zorunda kalıyoruz. Şehir içinde 40 km hızı kolay kolay geçemiyoruz, aksine her 50-100 metrede bir dur kalk yapmak zorunda kalıyoruz, hem trafik ışığı hemde kötü yol şartlarından dolayı. 1 haftadır deniyorum şehir içi ve bu kullanım şartlarında 7.2 litre motorin tüketti. Bazen kendime hakim olamayıp bir düzlük gördüğümde gaz pedalının altındaki 350 n/m dürtüyor, gazlıyorum Tamamen sakin kullansam 7 litrenin altına düşebilir. Buna göre kendiniz hesap edin.

1.4 tsi de alsanız, 2.0 tdi de alsanız eğer bütçe uygunsa Highline bakın derim.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Touran 1.6 FSI Highline
    herkeze çok teşekkür ederim yakıt 1. sırada 2. sıradada performans var hızlı ama ekonomik diyorum o yüzden sanırım 2.0 TDI DSG bir passat alacağım çok teşekkür ederim.

VWTURK Üyesi incedayi - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    en dogru secim tdı ve dsg muhtesem ikili bende 16 tdı dsg var muhtesem hem yakıtı hemde performası benım için yeterlı

VWTURK Üyesi Ahmet Ziya - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic
    Herkesin farklı farklı görüşleri var . Bende nedense benzinli aracı seviyorum . Ayrıca TSI motor aldığı ödüllerle çok güzel bir motor. hem yıllık MTV si düşük hemde normal kullanımda çok yakan bir araç degil . Bizde 2010 model passat trendlıne var evet donanım düşük olabilir ama passat kaliteli araç . Tabii düz motor olması sebebiyle ara gazlar atak degil ama bastın mı düz motor olmasına ragmen basıyor.

Ayrıca benzinli aracın bakımı hem daha kolay hemde dogaya en az zarar veren benzindir. Bildiğim kadarıyla 2.ellerde bile benzin dizel farkı olarak bir 3.000-4.000 TL farkı var hemde MTV de de çok farklı yani ... Sonuçta birisi 2.0 motor birisi 1.4 motor

Görüşlerim bunlardı ama siz kendiniz düşünün kendiniz karar verin sonuça siz bineceksiniz . Para sizden çıkacak . Tavsiyem yüksek donanımlı temiz birşey olsun ...:!

VWTURK Üyesi ilkerim - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.4 tsi comfortline
    0 hıghline yazılmıştım gelen zamlar da sonra iptal edip 2010 tsi dsg comfortline aldım .2.0 tdi kullanmadım ama tsi ve dsg ikisi bir arada mükemmel,yaklaşık 1.5 ton luk ağırlığına rağmen araç çok atik resmen fırlıyor gaz basınca ,birde çok hard kullanmazsanız yakıt ekonomiside çok iyi.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Touran 1.6 FSI Highline
    ben ehliyetimi bekliyorum ve ilk araba benim için önemli o yüzden bir passat diyorum ve yaşımda çok genç olduğu ve öğrenci olduğum için bakımı kolay az yakan bir motora ihtiyacım var çok hızlı olmasına gerek yok şu an bizdeki touran 1.6 fsı dsg ile yapıcağım süratı yaptım hızla işim olmuyo ama araç sollarken çekişi iyi olsun istiyorum yani bazı durumlarda kolayca fırlasın.
    1.4 TSI DSG nin
    MTV si düşük +
    bakımda dizele göre avantajlı
    ama benzinin litresi 4 lira buda beni korkutuyor ve aynı hesaba denk gelir mi korkusu sarıyor insanı yoksa bu benzin bu kadar pahalı olmasa düşünmeden benzinli alırdım...

VWTURK Üyesi zekidinc55 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Alıntı Halil Kara´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kaç model alacaksınız bilmiyorum ama ben de 2 hafta falan oldu 2008 tdi dsg highline aldım.
    Öncelikle 2008 ve sonrası dizeller Common rail dediğimiz hem daha sessiz hem de yakıt-performans olarak biraz daha iyi motorlarla donatıldı. Araçta nerdeyse dizel sesi duymak zor, ki bazen Spor moda alıp bu sesi duymak istiyorum, faklı bir ses çıkarıyor, önceki gibi traktör sesi değil
    1.4 tsi kaç yakar bilemiyorum ama sakin kullanımlarda ekonomik bir motor olduğunu zaten aldığı ödüller ve satış rakamlarından belli ediyor. Tabiki gaza yüklenirseniz içer, o malum zaten her araçta olduğu gibi. Eğer aylık 1000 km kadar yol yapacaksanız tsi gayet makul ve güzel, tabi MTV farkıda olacak, dizele göre hatrı sayılır bir fark.
    Fakat ben her ne kadar fazla yol yapmasam da ailedeki dizel fanatikliğinden dolayı 2.0 tdi 170 hp modelini aldım, çok çok memnun kaldım.
    Ben Burdur' da yaşıyorum, yollarımız doğalgazdan dolayı mahvoldu, şimdi yeni yeni düzeltmeye başlıyorlar, doğal olarak yavaş gitmek zorunda kalıyoruz. Şehir içinde 40 km hızı kolay kolay geçemiyoruz, aksine her 50-100 metrede bir dur kalk yapmak zorunda kalıyoruz, hem trafik ışığı hemde kötü yol şartlarından dolayı. 1 haftadır deniyorum şehir içi ve bu kullanım şartlarında 7.2 litre motorin tüketti. Bazen kendime hakim olamayıp bir düzlük gördüğümde gaz pedalının altındaki 350 n/m dürtüyor, gazlıyorum Tamamen sakin kullansam 7 litrenin altına düşebilir. Buna göre kendiniz hesap edin.

1.4 tsi de alsanız, 2.0 tdi de alsanız eğer bütçe uygunsa Highline bakın derim.

Halil bey hayırlı olsun forumda konu açmışmıydın. Askerlikten önceki kadar aktif olarak forumda göremiyoruz sizi, hayırlı işlerlemi ilgileniyorsunuz yoksa?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 TSI Comfortline
    Merhaba,

Ben bununla ilgili bir hesaplama excel'i hazırlamıştım. Bu linkten ikisinin karsilastirmasini gorebilirsiniz.
    Buradaki karsılastırma Yılda 12000 km sehirici 8000 km sehirler arasi olacak sekilde yapilmistir.

Bu karşılaştırmaya göre. TSI daha ekonomik oluyor.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)