www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 35 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: yağ 5/40 mı 5/30 mu 10/40 mı?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Çorum [ 19 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 Comfortline

yağ 5/40 mı 5/30 mu 10/40 mı?

slm arkadaşlar aracın yağ değişimi geldi. kitapçıkta yağ konusunda birşey bulamadım. frklı şeyler yazılmış. serviste değiştirmeyeceğim. (malüm 2 katı) 5/40 5/30 10/40 hangisi? (1,6 102 hp benzinli) her kaçbinde değişiyor? 10000-- 15000?

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi muharrem c.80 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    15binde bir değişir. 10-40 uygundur

VWTURK Üyesi REC - ait Avatar
    Lokasyon
    Erzurum [ 25 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Aracınızınn yağını, 15.000 Km'de ya da yılda bir değiştirmelisiniz(hangisi önce gelirse)...

Aracınız için kullanmanız gereken yağ numarası kaputu açınca logonun üstünde ya da görünür başka bire yerde belirtilmiştir sanırım...

Ancak bilmenizde yarar var aracınıza uygun yağ 0 / 30 ya da 10 / 40'tır.. (Kaputun altında muhtemelen 0 / 30 yazar)

VWTURK Üyesi BATTAL44 - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Audi
    Model
    A4 3.0 TDI
    Castrol 5/30 15 binde değişimi fabrikanın verileridir

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Alıntı canferhat´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ............... (malüm 2 katı)............
    bu konudan emin misiniz. ben aynı motor leon u hep serviste değiştirtiyorum fiyatlar sanayi ile ya aynı yada 15-20 lira fazla oluyor.. 15-20 lira içinde sanayiyi tercih etmiyorum açıkçası. bence periodik bakımları servis, ağır bakımlar, tamiratlar için sanayi şeklinde ama kesinlikle önceden fiyat alarak yaptırmakta fayda var. ayrıca sanayinin kullandığı yağdan da emin olmak gözünüzün önünde açıldığını görmek gerekiyor.

VWTURK Üyesi REC - ait Avatar
    Lokasyon
    Erzurum [ 25 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı armedangel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    bu konudan emin misiniz. ben ayný motor leon u hep serviste deðiþtirtiyorum fiyatlar sanayi ile ya ayný yada 15-20 lira fazla oluyor.. 15-20 lira içinde sanayiyi tercih etmiyorum açýkçasý. bence periodik bakýmlarý servis, aðýr bakýmlar, tamiratlar için sanayi þeklinde ama kesinlikle önceden fiyat alarak yaptýrmakta fayda var. ayrýca sanayinin kullandýðý yaðdan da emin olmak gözünüzün önünde açýldýðýný görmek gerekiyor.
    Hava filtresini havayla temizleyip yerine takan, ardindan da faturaya yansitan yetkili (!) servisi gordukten sonra, tamamen dost tavsiyesi olarak, son yazmis oldugunuz cumleyi bizzat kendiniz uygulayin derim: cunku sanayide -istenildigi takdirde- hangi yagi ya da urunu gotururseniz GOZUNUZUN ONUNDE onu uyguluyorlar

EDIT: Lutfen yanlis anlasilmasin, amacim yetkili servisleri kotulemek ya da hepsini ayni kefeye koymak degil. Bilakis her yetkili servisin ayni olmadigini vurgulayarak, istenildiginde sanayide de guvenilir isler yapildigini belirtmektir

VWTURK Üyesi mfk - ait Avatar
    Lokasyon
    Osmaniye [ 80 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    bu konudan emin misiniz. ben aynı motor leon u hep serviste değiştirtiyorum fiyatlar sanayi ile ya aynı yada 15-20 lira fazla oluyor.. 15-20 lira içinde sanayiyi tercih etmiyorum açıkçası. bence periodik bakımları servis, ağır bakımlar, tamiratlar için sanayi şeklinde ama kesinlikle önceden fiyat alarak yaptırmakta fayda var. ayrıca sanayinin kullandığı yağdan da emin olmak gözünüzün önünde açıldığını görmek gerekiyor.
    serviste bu tür şeyler yaptırısanız çok üzülürsünüz maddi olarak.
    sadece 4 bujiyi takma fiyatları 35 tl ona göre hesap edin.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Alıntı REC´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Hava filtresini havayla temizleyip yerine takan, ardindan da faturaya yansitan yetkili (!) servisi gordukten sonra, tamamen dost tavsiyesi olarak, son yazmis oldugunuz cumleyi bizzat kendiniz uygulayin derim: cunku sanayide -istenildigi takdirde- hangi yagi ya da urunu gotururseniz GOZUNUZUN ONUNDE onu uyguluyorlar

EDIT: Lutfen yanlis anlasilmasin, amacim yetkili servisleri kotulemek ya da hepsini ayni kefeye koymak degil. Bilakis her yetkili servisin ayni olmadigini vurgulayarak, istenildiginde sanayide de guvenilir isler yapildigini belirtmektir
    Alıntı mfk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    serviste bu tür şeyler yaptırısanız çok üzülürsünüz maddi olarak.
    sadece 4 bujiyi takma fiyatları 35 tl ona göre hesap edin.
    valla sizin tecrübeler enteresan.. tecrübe ettiyseniz bişey diyemiyecem.. yetkili servisi esas tercih nedeni 2 yıllık garantisi,
    fiyata 4 buji için 10 lira 5 buji için 20 lira gözü ile bakmayın yanılırsınız. toplam yapılan iş/ toplam fiyat olarak bakarsanız aradaki farkın cüzzi kaldığını göreceksiniz. 220 liraya full filtreler yağ buji çıktım. sanayi ye gitsem en kötü 200 den aşağı çıkma şansın yok..

Lokasyon
    Osmaniye [ 80 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    valla benim kadar servisle haşir neşir olan yoktur diye bilirim.giderim servise yağ filitresini polen filitresini bujilerimi alır götürür dışarıda taktırırım bunların garantisi olsa ne olmasa ne diyeceğim ama arada acayip işcilik alıyorlar yoksa sizin dediğiniz gibi 20 tl bir fiyat farkı olsa ki yok hemen serviste değiştiriveririm bunları hem 1 sene yol yardımıda veriyorlar ama fark fazla belki servisler arası fiyat farkından da olabilir.burdaki elis çok kazık.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Alıntı mfk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    valla benim kadar servisle haşir neşir olan yoktur diye bilirim.giderim servise yağ filitresini polen filitresini bujilerimi alır götürür dışarıda taktırırım bunların garantisi olsa ne olmasa ne diyeceğim ama arada acayip işcilik alıyorlar yoksa sizin dediğiniz gibi 20 tl bir fiyat farkı olsa ki yok hemen serviste değiştiriveririm bunları hem 1 sene yol yardımıda veriyorlar ama fark fazla belki servisler arası fiyat farkından da olabilir.burdaki elis çok kazık.
    abi senin araç 1.8t aralarında fark var.. güzünü seviym..
    1.6 ya ne yağ koysan gık demez.. koy bakalım senin arabaya dandik biyağda ne oluyo =)).. bide chip sln yaptırmıştın herhalde sen.. duman olursun valla. sen tabi yetkiliye gitmiycen.. bahsettiğimiz arkadaşın araba 1.6 akl-bsa vs motorlar.. onların bakımı seninkine göre çok çok ucuz.. bujiler bile daha dandik.. =)) bende de 2 tane 1.8t var onları servise sokmuyorum.. ama 1.6 için değmez aradaki farka..

VWTURK Üyesi bektas_butun - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 Comfortline
    bence en iyi yağ mobil1 tam sentetik 0-40w dır.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Alıntı bektas_butun´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    bence en iyi yağ mobil1 tam sentetik 0-40w dır.
    benim bahçedeki çim motorunada uyarmı =))

VWTURK Üyesi bektas_butun - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 Comfortline
    benim bahçedeki çim motorunada uyarmı =))
    neden olmasın

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Midline
    araç 1.6 102 beygir ise servis 10-40 castrol magnetec kullanıyor.1.6 fsi ve 1.4 tsi için eskiden castrol edge 0-30 kullanıyordu şimdi ise castrol edge 5-30 kullanıyor. edge ile magnetec arasında yaklaşık 70-80 lira fiyat farkı var.magnetec yarı sentetik edge tam sentetiktir

Lokasyon
    Osmaniye [ 80 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    abi senin araç 1.8t aralarında fark var.. güzünü seviym..
    1.6 ya ne yağ koysan gık demez.. koy bakalım senin arabaya dandik biyağda ne oluyo =)).. bide chip sln yaptırmıştın herhalde sen.. duman olursun valla. sen tabi yetkiliye gitmiycen.. bahsettiğimiz arkadaşın araba 1.6 akl-bsa vs motorlar.. onların bakımı seninkine göre çok çok ucuz.. bujiler bile daha dandik.. =)) bende de 2 tane 1.8t var onları servise sokmuyorum.. ama 1.6 için değmez aradaki farka..
    abi ben servisten çıkmıyorum sadece bazı işlemleri serviste yaptırmamak gerektiğini söylüyorum.geçen gün hava filitresinin üstünde ki bobinlere elektirk göndern sensör bozuldu.aradım servisi 400 tl dedi dışardan 100 tlye aldım yoksa ben servis işini seviyorum ama milleti zorla sanayiye gitmek zorunda bırakıyorlar.özelliklede burdaki servis adana da olsam hiç sıkıntı yaşamazdım yetkili servis açısından adaqmlar hem işinin erbabı hemde nazlanmıyorlar(nazlanmayı serviste forge dump valve taktıracaktım adam bu modifiye parça takamayız dedi bende modifiyenin kıralınız siz yapıyorsunuz abt.body uygulaması jant dedim atıştık biraz.

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)