+ Konu Cevapla
1 / 4 Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 49 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Jetta 1.2 TSI Şehir İçi Yakıt Tüketim Değeri: 7,5 lt/100 km

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI

Question Jetta 1.2 TSI Şehir İçi Yakıt Tüketim Değeri: 7,5 lt/100 km

Merhabalar 2011 model Jetta 1.2 TSI ile şehir içi yakıt tüketim değeri: 7,5 lt/100 km. 45 lt benzin ile 600 km yol yaptım. Sizin tecrübeleriniz nasıl? Paylaşırsanız sevinirim.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Haftasonu istnabul-uşak gidiş dönüş tecrübelerim
    gidişde 120-130 arası seyrettim vardığımda ortalama yakıt tüketimi 6,5 lt idi.
    dönüşde acelem yoktu ortalama hızım 105 id.(yol bilgisayar değerine göre) ortalama yakıt tüketimi 4,8 lt idi.
    Kendi deneyimlerin 1.2 TSİ motorlarda 120 nin üzerine çıkınca çok belirgin olarak yakıt tüketim farkı meydana geliyor.Özellikle uzun yolda devir göstergesi 2100 üzerine çıkınca.fakat 95-110 arası kullanıldığında çok az yakıyor. (Uzun yolda bu şekilde kullanmak bazen sıkıcı olmakla beraber.) Yakıt olarak shell 97 oktan kullandım.
    Birde dikkatimi çeken 120 den sonra belirgin rüzgar sesi alıyor bu konuda hayal kırıklığına uğradım.
    artısı özellikle virajlara girerken aracın resmen yere yapışması ve güven vermesi,süspansiyonun konforlu olması .

Uzaklaştırılmış Üye polo_2006 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Şehir içi 7.5 bence gayet normal. Bizim 1.4 polo da aynısını yakıyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Benim değerler de bu şekilde. İlk depoda tamamen şehir içi olarak 49 litre ile 643 km yaptım. Şu anda ikinci depodayım. Haftasonu İzmit'e gdip geldim. Yaklaşık 120 ile seyretmeye çalıştım çoğunlukla fakat 180'e de çıktığım oldu. Tüketim değeri 6.1'di 200 KM'lik rota sonunda ve yol bilgisayaro 710 km menzil gösteriyordu, tabi bunu uzun yola göre hesaplıyor. Bence değerler çok iyi, fakat sıkışık trafikte çok çok yakıyor.

VWTURK Üyesi orcun_guler3 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.2 TSI Comfortline
    sıkışık trafıkte her araba cok yakar. jetta 1.2 8.5 yakarsa, otekılerde 10 yakar bence gayet ıyı

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Uzun yolda 6.5 lt, şehir içi 7.5 lt bence çok iyi değerler 1300 kg Turbo bir araba için.. VW daha iyisini yapana kadar en iyisi Jetta...

VWTURK Üyesi bunyamig - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    1.4 tsi 122 bg gibi yakıyor demekki bende 7-7.8 civarı şehir içinde yakıyorum... ancak haftasonu şehirdışı otobanda 110-120 km civarı sabit hızla 60 km yol yaptım ort 5.1 yaktı... (ilk kez) tabi dur kalk yoktu ve maks 120 km hız yaptım.... (otomatik klimada açıktı )

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    1.2'nin değerleri daha da düşer. Zira çoğumuzun arabası henüz rodaj süresi içinde. Şahsen benim aracım daha 800 km'de.

Bünyamin bey siz sanırım aracınızı Bursa'da kullanıyorsunuz. Bursa şehiriçi değerlerinin İstanbul şehiriçi değerlerinden daha az olması çok normal.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Bülent Bey,

Yukarıda 97 oktan benzin kullandığınızı yazmışsınız fakat kitapçık dahil her yerde 95 oktan katkısız benzin kullanılması gerektiği yazılı, servisler de bu yönde bilgi veriyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    burak bey yakıt konusunda çok bilgim yok yakıt depo kapağında min. 95 yazısını görünce en az 95 olarak algıladım.
    peki 97 kullanınca aracım için bir mahsuru varmı veya artısı varmı?

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Bildiğim kadarıyla 97 oktan benzini yüksek hacimli motorlarda kullanıyorlar, 2000 motor ve üzerinde.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Ben de aynı bilgiyi aldım. Kitapçıkta da 95 yazıyor, en az 95 gibi bir ibareye rastlamadım. Benzin kapağının içine de bakacağım eve gidince, merak ettim.

VWTURK Üyesi bunyamig - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Alıntı bozdagistanl´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    1.2'nin değerleri daha da düşer. Zira çoğumuzun arabası henüz rodaj süresi içinde. Şahsen benim aracım daha 800 km'de.

Bünyamin bey siz sanırım aracınızı Bursa'da kullanıyorsunuz. Bursa şehiriçi değerlerinin İstanbul şehiriçi değerlerinden daha az olması çok normal.
    Keşke Öyle olsa Burak bey, nüfus 2.5 milyona ulaştı hala 150.000 nufüsu taşıyabilecek yolları kullanıyoruz bazen istanbulu geçiyoruz yoğunlukta kaza vs varsa....

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Merhabalar;

Öncelikle forumda yeniyim ve jetta sahiplerini ararken böyle bir sitenin varlığını duyup geldim ki iyi yapmışım bir çok tsi 1.2 kullanıcısı görüyorum.

Temmuzda şeker beyaz 1.2 trendline için bekleyen birisi olarak sizlere bazı sorularım olacak.(uygun bir başlık göremedim başka umarım konuyu saptırmıyorumdur)

Genel olarak internette ve burada gördüğüm kadarı ile 7-8 lt civarında yaktığını görüyorum ancak geçen gün park halindeki bir jetta sahibi ile görüştüm. Aracı şirket vermiş ve adamın bahsettiğine göre 47 Kr yakıyormuş.(Neredeyse 11-12 lt yapıyor) Klima açıkken kesinlikle yığılıp kalıyor diyor. Kendisinde Mazda 3 otomatik 40 kr yakıyormuş, jetta kesinlikle alma diye telkin etti ve ayrıldım. Şimdi bu yakıt değerleri istanbul için mümkün mü sizce, olabilir mi?

* Sizin aracınız kaç yakıyor şehir içi(bulunduğunuz ile göre)?
    * Max. kaç km. yapıyorsunuz?
    * e5 cevizlibağ-basınexpress ve zaman zaman tem-levent istikametinde bu araç sizce kaç yakar?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

VWTURK Üyesi orcun_guler3 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.2 TSI Comfortline
    Sana tek tavsiyem bekle ve gör, o arkadasa gelınce de 0.47 krş yakıyormus, ne bu kamyon mu? ben daha 1 depo bitiremedim ama 2 gündür istanbulda kullanıyorum, araç daha 300 km de ve kesin değer olmamakla birlikte 100 de karısıkta 6,7 lt hesapladım. (1 kere şileye 1 kerede beykoza gittim). Performansa gelincede yavaş yavaş açılmaya başlıyor. ozellıkle 2. - 3. viteslerde koltuga yapıştırıyor sızı. 1.2 ye takılmayın kullanınca kesınlıkle tatmın oluyorsunuz. yol sesı ve motor sesı oldukca az. 120 den sonra fılanda yol sesı veya ruzgar sesı duymuyorum. sureklı artan fiyat gibi bir dezavantajı olmasa ınanın orta sınıfın ust sınıfa yakın en ıyı arabası, ama alacaksanız en azından comfortlıne alın, şimdi onemli diil diye görülen özellikler gercekten cok onemlı pişman olmak istemiyorsanız bunu dikkate alın.

+ Konu Cevapla
1 / 4 Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)