+ Konu Cevapla
Toplam 12 sonuç bulundu, 1 ile 12 arası gösteriliyor

Konu: aks başı değişmezse tehlikeli olur mu?

VWTURK Üyesi dedalus - ait Avatar
    Lokasyon
    Malatya [ 44 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi comfortline

aks başı değişmezse tehlikeli olur mu?

slm.sol ön aks kafasından çok sık olmamakla birlikte ses geliyor..bu hafta sürekli uzun yolda olmam lazım , ustam "herhangibir tehlikesi yoktur devam et" dedi.aks başı ne işe yarar tekerlek yerinden çıkar mı? kopar mı?

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    aks başı şanzumandan aldığı dönüş kuvvetini tekere iletir.. aks ın baş kısmında oynar bir kısım vardır bilyalı fln.. amortisor inip kalktıkça veya teker sağ sol yaptıkça, şanzumana gissettirmeden kafa oynar ama dönme kuvvetini iletir.. kopma gibi bişey değilde daha çok içi kırılır ve şanzumandan gelen mil boşa döner.. o zamanda araç ilerlemez o kadar. yoksa tekeri yerinde tutan bir parça değil.. ayrıca çokta kuvvetli metallerden yapıldığı için çok kafana takma derim.. sen git uzun yoluna.. bir ara müsait olunca yaptırırsın..

Lokasyon
    Malatya [ 44 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi comfortline
    eyvallah.içimi rahatlattınız saolun.

VWTURK Üyesi yufka yürek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 1.4 TSI 4Motion Fun&Function
    Hüseyin'e aynen katılmakla baraber, tam sağ veya tam sol yaptığında gaza fazla yüklenmeyin ve aynı şekilde kalkışlarda aracı zorlamazsanız sıkıntı çıkarmaz.Aksi halde aks kafalarının içindeki bilyeleri dağıtırsınız ve aks kolu boşa döner.

VWTURK Üyesi sainz - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Favorit 135LX
    Aks lalesi denilen kısımda sıkıntı varsa, olmadık bir yerde çıkarak yolda bırakır.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Ibiza Stella 1.6
    hiç bir şey olmaz tam sağ veya tam sol yaptığınızda hafif bir tıkırdama vardır tahminen o kadar sesten bir şey olmaz büyük ihtimlle aks körüğü yıltılmıştır ve içindeki yağ akıp yağsız çalıştığından aşınmalar olmuştur ses ne zaman rahatsız edecek kadar çoğalırsa o zaman değiştirirsiniz

VWTURK Üyesi MECOO - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    Bence uzun yola çıkmadan değiştirin içiniz rahat olsun. Olaki tam dağilırsa masraf kat kat çoğalır.

Forum Koordinatörü TİN - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı MECOO´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bence uzun yola çıkmadan değiştirin içiniz rahat olsun. Olaki tam dağilırsa masraf kat kat çoğalır.

Sadece aks kafası değişimi ile kurtulmak varken, işe aks bedeli de girebilir.

VWTURK Üyesi cemal1982 - ait Avatar
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Geçen kış değiştirttim, sağ ve sol olarak komple değiştiriliyormuş, bana toplam masrafı işçilikde dahil orjinal parçalar özel serviste 560.00TL. tuttu...

Lokasyon
    Malatya [ 44 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi comfortline
    slm.bana da özel servis 150-200tl arası bişey olur dedi..

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Aks başı önemli bir parça bence hemen yaptırın. Benim başıma geldi. Tam kalkışa geçecektimki bir cayırtı koptu ve araba hareket etmez oldu. Aks başı dağılmış. Arabayı iterek kenarıya çektim. Çekici ile sanayiye götürdük. Ben şehiriçinde kaldım siz şehirdışındada kalabilirsiniz. Ayrıca aksa zarar verirse aks pahalı bir parça. bora için sormuştum sol aks için 1.550 tl istemişlerdi. Zaten ses giderek artmaya başlayacaktır. Yaptırmanızı öneririm.

VWTURK Üyesi lostar58 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A3 1.6 Attraction
    ARACI YÜRÜTEMEZSİNİZ aksa bir şey olduğunda ama ses geliyorsa aks fazla pahalı değil imkanınız varsa değiştirin sesde sizi rahatsız eder

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)