Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 8 sonuç bulundu, 1 ile 8 arası gösteriliyor

Konu: Siemens Piezo Enjektör Tamiri İçin Ankara ve İstanbul'daki Arkadaşlardan Yardım!

VWTURK Üyesi cherokee51 - ait Avatar
    Lokasyon
    Niğde [ 51 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer

Siemens Piezo Enjektör Tamiri İçin Ankara ve İstanbul'daki Arkadaşlardan Yardım!

Bulunduğum yerde VW dizel motorlarında kullanılan Siemens Piezo marka enjektörlerin kesinlikle tamir edilmediğini, yenisiyile değiştirmek gerektiğini söylediler. Bu tip enjektörlerde bakım ve ultrasonik temizleme yapıldığını onun dışında açılıp müdahale edilemediğini söylediler. Sadece bosch markanın tamiri oluyormuş. Doğruluk payı nedir bilemiyorum.

Ben de bunun üzerine bir araştırma yaptım ve biri Ankara'da biri de İstanbul'da Siemens piezo marka enjektörlerin tamirini yapabildiklerini söyleyen iki firma buldum.
    İstanbul'da olan Çağdaş Dizel Pompa (http://www.cagdasdizelpompa.com/iletisim.asp)
    Ankara'da olan Seçkin Pompa (http://www.seckinpompa.com/iletisim.php)

1. Ankara ve İstanbul'daki arkadaşlardan bu firmaları bilen var mı? Dedikleri gibi tamirini yapıp fabrika orjinalliğine getirebiliyolar mı?

2. Ya da sanayide tanıdıkları olanlar benim için araştırıp sonuçları buraya yazabilirler mi?

3. Tamir yapan güvenilir başka firma varsa yazarsanız sevinirim.

VWTURK Üyesi skylineGTR32 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    çağdaş pompayı bilmiyorumda Seçkin pompa bosch dizel center o enjektörleri hangi makinada ayar yapıyorlar onu merak ettim simens tamir edilmez bu doğru sadece ultrasonik tamizlemeğe girer başkada bişey olmaz

Lokasyon
    Niğde [ 51 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    Alıntı skylineGTR32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    çağdaş pompayı bilmiyorumda Seçkin pompa bosch dizel center o enjektörleri hangi makinada ayar yapıyorlar onu merak ettim simens tamir edilmez bu doğru sadece ultrasonik tamizlemeğe girer başkada bişey olmaz
    Yaşar Bey; bana" bu marka enjektörleri de tamir ettiklerini, Ankara'da kendilerinden başka kimsenin tamir edemediğini, sorunun genelde enjektör bobinlerinden kaynaklandığını, orjinal ayarlarına getirip göndeririz" dediler.
    Yokmu Ankara'dan ve İstanbul'dan bu konuda yardım edecek arkadaşlar

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Valla seçkin pompanın sahiplerini az çok tanıyorum onlarda beni tanırlar esnaf olarak iyiler hille hurda yapacak tipler değildi bosch en son 3 kademeyi açtı ama Piezo 3. kademeye giriyorsa doğrudur onlar en son gittğimde 3. kademe için eps nin kütüklerini almışlardı ama dediğim gibi Piezo enjektörlerin tamiri mümkün değil diye biliyorum çünkü sökülebilecek doğru düzgün bir parçası yok ve yedek parçada yok ama işin üstadları onlar ankarada onlar iyidir isterseniz uraz motorlu araçlara gidebilirsiniz onlarda dizel konusunda bosch ta çok eskiler birde okyay makine var yine ankarada bunlar bosch dizel center dizel servis v dizel center farklıdır bilginiz olsun biri sadece düz pompa yapar ve enj yapar diğeri com.rail yapar

Lokasyon
    Niğde [ 51 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    Alıntı skylineGTR32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla seçkin pompanın sahiplerini az çok tanıyorum onlarda beni tanırlar esnaf olarak iyiler hille hurda yapacak tipler değildi bosch en son 3 kademeyi açtı ama Piezo 3. kademeye giriyorsa doğrudur onlar en son gittğimde 3. kademe için eps nin kütüklerini almışlardı ama dediğim gibi Piezo enjektörlerin tamiri mümkün değil diye biliyorum çünkü sökülebilecek doğru düzgün bir parçası yok ve yedek parçada yok ama işin üstadları onlar ankarada onlar iyidir isterseniz uraz motorlu araçlara gidebilirsiniz onlarda dizel konusunda bosch ta çok eskiler birde okyay makine var yine ankarada bunlar bosch dizel center dizel servis v dizel center farklıdır bilginiz olsun biri sadece düz pompa yapar ve enj yapar diğeri com.rail yapar
    Yaşar Bey bugün telefon açıp özellikle tekrar sordum.
    "Kimse Siemens Piezo marka enjektörün tamirinin mümkün olmadığını sizin ise bunu tamir edebildiğinizi öğrendim. Doğru mudur?" dedim.
    " Hocam Ankara'ya gelin, biz yapalım, tecrübe sürüşüne beraber çıkalım memnun kalmazsanız o zaman konuşalım, kaldı ki elimizde bu marka enjektörler ve parçaları da var, bizden başka tamir eden yok" dediler.

Aslında bu başlığın açılması araçlarında söz konusu enjektörden müzdarip olan arkadaşlarımız için yol gösterici bir konu olduğunu düşünüyorum.
    Ancak yardım istememe rağmen İstanbul ve Ankara'daki arkadaşların cevap yazmaması, demek ki kimsenin enjektörlerden sorunu olmadığı ve/veya sorunu olan hiç kimseyi duymadıkları yorumunu aklıma getiriyor!

Yaşar Bey konuya ve bana verdiğiniz destek ve cevaplarınızdan ötürü size özellikle teşekkür ediyorum.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Rica ederim ne demek Konu ilgi ve bilgi alanıma giriyor Firma sahibi murat seçkin kendisi size yardımcı olabilir gittiğinizde Murat beye selamlarımı iletirseniz sevinirm bosch denetlemecisi yaşar derseniz tanır zaten beni

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A4 1.8 T
    Bir gelişme var mı bu enjektörlerin garantili tamirine yönelik?

Lokasyon
    Niğde [ 51 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    Ankara da Seçkin Bosch Dizel Center garantili tamirini yapıyor. Aydın Bey veya Bülent beyle görüşün.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)