Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: FSI motora sahip WV alacam,LPG takılırmı

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Samsun [ 55 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Sport

Arrow FSI motora sahip WV alacam,LPG takılırmı

2006- 2008 model VW passat yada jetta comfortline verisyonunu almayı düşünüyorum. Fakat sıralı sistem lpg montajı bu fsı motorlarlara montaj yapılabilirmi ve diğer motorlarda sağladığı randumanı gösterirmi. Bazı lpg firmaları artık fsı motorlarada lpg montajını yapıyoruz deselerde güvenemedim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz ;malum benzin fiyatları pahalı,lpg li araca binmek daha mantıklı, ona göre fsı motor araç almamda yanlış karar vermemiş olacam.

VWTURK Üyesi gforce - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI Comfortline
    FSI motorlara LPG montajı yapılıyor artık ama diğer motorlara göre daha az randıman alınıyor. Örneğin düz motorda benzine göre %40-45 kar edilirken FSI motorda %15-20 yi geçmiyor. Ayrıca FSI komplike bir yapıda olduğu için ileride çeşitli motor sıkıntıları doğabilir...

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Takılıyor artık ama hem randuman alınmıyor hemde astarı yüzünden pahalı. FSI motor için şu an Prins kit üretmiş forumda yazılan haber ve açılan konuya göre daha yeni bir konu.

VWTURK Üyesi protech - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk3
    takılıyor artık fakat kesinlikle aracınıza yazık edersiniz bir müşterim var sırf bu yüzde su an aracını satılıga cıkardı pek randumanlı olmuyor acıkcası zaten istediğiniz kadar tasarrufta yapamıyorsunuz ağırlıkta yine arac benzinde çalışıyor

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    %15-20 lik bir kar için değmez FSI motorlarda Zaten Prins kitlerin MPI motorlara takılan fiyatı 2500-3000 lira kimbilir FSI ya takılacak olan kit ne kadardır. Hemde FSI için üretilen yeni bir kit olduğu için ne kadar kaliteli olacağı da şüpheli. Normal motorlarda kaliteli montaj ile en az %40 tasarruf sağlıyor. 100 liraya benzinde gidilen bir mesafe 60 liraya lpg de gidiyor araç. Bu şekilde FSI için üretilenlerde 100 liralık yolu 85 liraya gideceksem açıkcası değmez... Telafisi uzun zamanda olur.

VWTURK Üyesi gforce - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.4 TSI Comfortline
    Açıkcası arabayı telef etmiş olursunuz! LPG için 102 Hp lik pancar motorları tercih etmelisiniz...

not: bendede 102 Hp lik motorlu araç mevcuttur...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Samsun [ 55 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Sport
    Yorumlarınız için teşekkür ederim,FSI motor benim için artık bitmiştir..

VWTURK Üyesi elvankent_06 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    arkadaş jettaya taktırdı fsı motor 2200 tl verdi. yaklaşık yüzde 25 tasarruf sağlıyor. ama performansa gelince ben lpg takmadan kullanmıştım lpg takıncada kullandım biraz düşüş var gibi geldi. zaten benzinlide pek performanslı bir araç değil jetta pek tavsiye etmem.

VWTURK Üyesi golfesk - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk4
    fsi kendisi zaten başlı basina bi sorun

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    .

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı golfesk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla?

Organizasyon Sorumlusu
    MaRtiNeAgLe - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Sportline
    Alıntı golfesk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Alıntı endwicklung´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla?
    Vallahi bende merak ettim neymiş o sorunlar diye açıklarsa arkadaş seviniriz

VWTURK Üyesi golf_60 - ait Avatar
    Lokasyon
    Sivas [ 58 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi comfortline
    nox sensorü arızası her iki arkadasımda fsi motor araçlarında bunlarla karsılastı 30bine aldığı aracı 60 binde 25.5 a sattı , birde seviniyordu sanki karlı bir iş yapmıs gibi , bir çok fsi motor golfe bindim hepsindede o illet sarı musluk isareti yanıyordu ve bazen tekleyerek çalısıyordu , iyi bir teknoloji olsaydı vw üretimine devam ederdi ayrıca lpg dede düzgün çalısacağını hiç sanmıyorum kesinlikle lpgye uygun bir motor değil

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı golf_60´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    nox sensorü arızası her iki arkadasımda fsi motor araçlarında bunlarla karsılastı 30bine aldığı aracı 60 binde 25.5 a sattı , birde seviniyordu sanki karlı bir iş yapmıs gibi , bir çok fsi motor golfe bindim hepsindede o illet sarı musluk isareti yanıyordu ve bazen tekleyerek çalısıyordu , iyi bir teknoloji olsaydı vw üretimine devam ederdi ayrıca lpg dede düzgün çalısacağını hiç sanmıyorum kesinlikle lpgye uygun bir motor değil
    Sarı musluk dediğiniz, emisyon ikaz lambası her durumda arıza lambası değildir. Yağ azaldığı zaman yanan ikaz lambası gibi bu da bir ikaz lambasıdır.

Burak bey dizel arabaya benzin koyarsanız araba ne olur? Arkadaşlarınız kim bilir ne kalitede benzin kullandılar ki bu arızayla karşılaştılar. O da arızamıydı Allah bilir. Memlekette emisyon sistemindeki parçaları söküp üzerindeki kurum temizlendikten sonra geri takıldığında düzelen bir çok konuda çatır çatır parça değiştiriyor servisler, yetkililer dahil. EGR, NOx, gibi emisyon ikazını yakan ve bilgisayarda görünen tüm arıza kodlarının sebebi berbat benzinimizin bu parçaları çalışamayacak kadar kurum içinde bırakmasıdır.Parçalar söküldüğünde elinize alıp baksanız suçlunun ne olduğu doğrudan ortaya çıkıyor.
    Bu ikaz ne arkadaşlarınızın ne de otomobilin kabahati.
    1.6 FSI 98 oktan bulunmayan, hatta kalitesiz yakıt bulunan bizim gibi çağdışı ülkelerde bu sorunları yaşatmamak için BLF motor kodundaki emisyon ölçüm sisteminde değişiklik yaptı. ve 95 oktanda dahi emisyon ikaz ışığı yanmamaya başladı. Bu egsoz sistemini B6 passat'ta da kullandılar. Dikkat edin makina değişmedi, egsoz sistemi değişti. Yani ortada makinayla alakalı bir sorun yok.

VW üretime devam etmiyor. Bu konuda bilgi sahibi değilsiniz belli ki bu makinaların büyük hacimlileri V.A.G gurubundaki birçok otomobilde bugün kullanılıyor. Bugün atmosferik makinalarda en verimli makinalar fsi'lar, daha iyisi hala üretilmedi.

fsi'ların turbo beslemeli modelleri de TSI ve TFSI markası altında halen satışta. En verimli turbo makinaların bu makinalar olmasının nedeni de konvansiyonel ateşleme ve püskürtme sistemi yerine FSI ile çalışıyor olmaları.

Aşağıda 4 silindirli, 6 silindirli, 10 silindirli ve 12 silindirli FSI'lardan bir kaç örnek verelim;

1.6FSI

R8 FSI

Audi A8 2010 FSI

3.2 V6 FSI Passat

Yani bir yorum yapmadan önce biraz araştırma yapmak veya bilinmeyen bir konuda çamur atmamak gerek. Boş bir muhabbet oluyor.

VWTURK Üyesi serdarhan - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Midline
    +1

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)