+ Konu Cevapla
Toplam 3 sonuç bulundu, 1 ile 3 arası gösteriliyor

Konu: Airbag arıza uyarısıyla akünün bağlantısı nedir?

VWTURK Üyesi jeet - ait Avatar
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI

Airbag arıza uyarısıyla akünün bağlantısı nedir?

Fiat linea 1.5 yıl önce sıfır alındı, az kullanılan bir araç, şimdi 4.000 km dedir, yaklaşık 1 yılı aşkın süredir zaman zaman aibag arıza uyarısı veriyor, 4 ay önce serviste bir sorun tespit edilmedi, ancak uyarı devam ettiği için tekrar servise götürüldü sorunun araç az kullanıldığı için akünün yeterince şarj olamamasından kaynaklandığı söylendi ve ücretle akü değiştirilmesi önerildi.
    konuyla ilgili servise sorduğum ve yanıt alamadığım sorular şunlardı,
    1. araç az km yapsada belirli aralıklarla mutlaka çalıştırılıyor,
    2. araçta akünün yetersiz olduğunu gösteren bir bulgu yok, çok soğuk havada bile bir hafta hiç kullanılmamış olsun gayet rahat çalışıyor,
    3 bu arıza uyarısı aracın hergün kullanıldığı günler de de oluyor,
    4. araça 2. defa servise bırakıldığında bir hafta hiç çalıştırılmamıştı, hava çok soğuktu, serviste akü voltajı ölçüldü gerçekten düşüktü ama o gün airbag arıza uyarısı vermemesi sizin iddianızı zaten çürütmezmi dedim,
    cevap yok
    böyle bir sorun ve çözümü hakkında katkılarınızı bekliyorum.

VWTURK Gold Member ataman_74 - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Abi biz ilk olarak ölçüyoruz eğer kötü çıkarsa araç sahibi onayıyla aküyü şarj ediyoruz. Eğer tekrar yaparsa değişiriz.

Aırbag sistemi eğer voltaj düşüklüğü dahil farkederse hemen sistemi devre dışı bırakıp ikazını yakabilir

VWTURK Üyesi jeet - ait Avatar
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Alıntı ataman_74´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Abi biz ilk olarak ölçüyoruz eğer kötü çıkarsa araç sahibi onayıyla aküyü şarj ediyoruz. Eğer tekrar yaparsa değişiriz.

Aırbag sistemi eğer voltaj düşüklüğü dahil farkederse hemen sistemi devre dışı bırakıp ikazını yakabilir
    Katkınız için teşekkürler
    Bende sizin dediğiniz gibi düşündüm, akü sarj edildi şimdi tekrar olup olmayacağına bakacağım, servis sorumlusuna yeni akü takılmasını, ücretini ödeyeceğimi ama aynı sorunu tekrarlarsa akünün parasını kendilerinden talep edeceğimi söyledim, ona garanti veremem dedi,

Sizin ikinci dediğinize de katılıyorum, ama serviste akünün voltaj düşüklüğü tespit edildiği gün ikaz yapmamıştı. Ayrıca onlar airbag in çalışmasında sorun olmayacağını bunun yanlış bir uyarı olabileceğini de söylüyorlar ve uyarıyı dikkate almayın diyorlar, bende dikkate almayacağım bir şey için niye uyarıldığımı anlayamıyorum.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)