+ Konu Cevapla
Toplam 8 sonuç bulundu, 1 ile 8 arası gösteriliyor

Konu: 2006 FSI Passat - Soğuk havada motordan gelen ses

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6 FSI

2006 FSI Passat - Soğuk havada motordan gelen ses

Değerli arkadaşlarım, 2006 model FSI Passat'ım var. Daha 46.000km de. Ozellikle hava 5 C altındayken, motorun ilk çalışması ile birlikte, rölantide tık tık tık tık tık , gibi saat sesine benzer bir ses yapıyor. Gaz verince sesin desibeli düşüyör ancak motor ısınana kadar devam ediyor .10dk içinde azıcık ısınma ile ses kayboluyor. Buna benzer bir sorun yaşayan, yada benzer seslere denk gelen oldumu ? Umarım büyük bir problem değildir. Sanki marş motorunun bir sesi gibi geliyor. Ustama götüremedim bir türlü , zaten evden çıkıp sanayii ye gidene kadar ses te kesilmiş olacak...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Klimatronik olabilir mi?

O model yıllarındaki VW'larda klimatronik ünitesi tıkırdar meşhurdur.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6 FSI
    Maalesf Climatronik değil. Ondan eminim. Zira ses klimatronik kapalı iken var. Sesin geldiği yer kaputun altı. Hatta ses dışarıdan daha bariz duyuluyor. Sanki Marş Motoru bilyelerinden gibi tıkırdıyor..

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Aracınız 4 yaşını devirmiş durumda. Vkayışı, gergi bilyası v.s. gibi 90.000km kapsamındaki parçalardan değişen oldu mu hiç?

Bu ses kaputu açınca, aracın solunda cam suyu kabının yanındaki, siyah ince uzun fakat büyükçe parçadan geliyor olabilir mi?

VWTURK Üyesi OverlordZ - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8 Comfortline
    Depo havalandırmasıyla ilgili bir röle vardı , o da çok çıt çıt yapıyor. O olabilir mi ? İsmi aklıma gelmiyor.

VWTURK Üyesi hdgop - ait Avatar
    Lokasyon
    Samsun [ 55 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Highline
    Eğer aracınızda çift kütleli volan kullanılmışsa ses normaldir. Araştırmanızda yarar var.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı OverlordZ´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Depo havalandırmasıyla ilgili bir röle vardı , o da çok çıt çıt yapıyor. O olabilir mi ? İsmi aklıma gelmiyor.
    Benim söylediğim yer. Ben de bundan şüphelendim. B6 passat FSI'larda ara sıra görülen bir sorun.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6 FSI
    Fikir veren herkese sonsuz teşekkürler. İlk fırsatta servise gireceğim. Bakalım ne çıkacak..

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)