Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Arabam çok benzin yakmaya başladı

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6

Arabam çok benzin yakmaya başladı

1999 model polo var araba bırden degıstı cok benzın yakmaya basladı bunun basloıca sebeblerı neler olabılıracılen yardımlerınızı beklıyorum saygılarımla

VWTURK Üyesi metinmb407 - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    İyi geceler erkut abi rutun bakımlarına bak. Bujiler hava filtresi yakıt filtresi lastik basınçları boğaz kelebeği temizliği falan. Birde yüksek devir düşük vites değil yüksek vites düşük devir kullanmayı dene. İnanmayaaksın ama lpg de şehir içi 110 km de 10 lira gaz yakmış hayretler içerisindeyim. Sürüş stilimi değiştirdim biraz daha sakin kullanıyorum arabaya acil olmadığı durumlarda 2100 deviri göstermiyorum ve kavşağa kasise yaklaştığım zaman boşa alıyorum hem baskı balatanın ömrünü uzatıyorum hemde yakış düşüyor.
    Konu metinmb407 tarafından (05-01-11 Saat 00:14 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yanlışlık oldu :)

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6
    ıyı ahsanlar metın bet yuksek devırde dusuk vıtes degıl yuksek vıtes dedın degılmı haklıısn normalde 80 90 nı gecmıceksın bılgılerın ıcın cok trskkur edıyorumö ıyı geceler kardes

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Düzeltim abi yüksek vites düşük devir. Mesela artık 40 50 de giderken düz yolda aracı boğmayacak motoru yormayacak şekilde kullanmaya başladım faydasını görüyorum sanırım. Önemli değil abi sonucu bildirirsin.

Ankara İl Temsilcisi a4udi - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    Alıntı metinmb407´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    İyi geceler erkut abi rutun bakımlarına bak. Bujiler hava filtresi yakıt filtresi lastik basınçları boğaz kelebeği temizliği falan. Birde yüksek devir düşük vites değil yüksek vites düşük düşük kullanmayı dene. İnanmayaaksın ama lpg de şehir içi 110 km de 10 lira gaz yakmış hayretler içerisindeyim. Sürüş stilimi değiştirdim biraz daha sakin kullanıyorum arabaya acil olmadığı durumlarda 2100 deviri göstermiyorum ve kavşağa kasise yaklaştığım zaman boşa alıyorum hem baskı balatanın ömrünü uzatıyorum hemde yakış düşüyor.
    Metin abi bu şekilde yüksek vites, düşük devir kullanırsan, şimdi yakıttan ettiğin karları bir kenarda biriktir bence ileride motor yaptırmak için lazım olabilir
    Ya bir de 2100'ü göstermemeye çalışıorum dior. Abi etme gitme lütfen ya. Aracın 16V , bu motorlar yüksek devri severler.
    Sana bir tiyo daha vereyim
    8V motorların 2005 dahil otomatiklere koyulmasının 16V'in üretiminin bitip 8V'in günüzde de olmak üzere hala devam etmesinin bir sebebi var. "Düşük devirlerde daha canlı olması"
    16V araçlar düşük devirlerde bayılırlar. Bu motorlar üzerinde ihtisas yapmış değilim ancak forumda epeyce araştırma yaptım. Durum bu Metin abi.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    Düzeltim abi yüksek vütes düşük devir. Mesela artık 40 50 de giderken düz yolda aracı boğmayacak motoru yormayacak şekilde kullanmaya başladım faydasını görüyorum sanırım. Önemli değil abi sonucu bildirirsin.
    Abi sen bir ara güzel Türkçe'mizden bahsetmiştin değil mi

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Düzelttim düzelttim çalışıyorum da yarın müfettişler gelcek kafam orda İki kere düzeltme yaptım Hani düşük devirde yormayacak şekilde kullanıyorum onu demek istedim. 50 km de 4. viteste 60 70 te 5. viteste gidiyorum onunn gibi. 60 ı görünce direk 5. vitese atıyorum.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    Düzelttim düzelttim çalışıyorum da yarın müfettişler gelcek kafam orda İki kere düzeltme yaptım Hani düşük devirde yormayacak şekilde kullanıyorum onu demek istedim. 50 km de 4. viteste 60 70 te 5. viteste gidiyorum onunn gibi. 60 ı görünce direk 5. vitese atıyorum.
    Ya aynı mantığı bizim köyde Torosta kullanıolar. Etme abi, kıyma şu arabaya. Az yaktıracam diye boğuyorsun garibimi. 60-70'de 5. vites kullanılacaksa 3'ü 4'ü niye yapmışlar Metin abi. Bak 3. viteste 120 ile gidiyorum desen kimse birşey demez. Çünkü devirli gitmeyi sever senin motor. Ama 5.viteste 60-70 gidersen bigün kucağına alırsın motoru

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Bilemiyorum bakalım Boğduğunu anladığım zaman zaten düşürüyorum. Bu dediğim düzde. Bayır yukarı gelirsem aracı 5. viteste 60 tan yükseltmiyorum 4 e alıyor devirini alınca 5 e alıyorum.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    .

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    5 6 7... Bu devam eder kafa insanlar oldukça Kızmasınlar tabi.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    .

Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı 06bora55´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Abi farkında mısın biz 2 konu içerisinde bi oradan bi oraya zıplıoruz yahu. Halbuki aynı şeylerden bahsedioz. Bigün ikimizi de atacaklar da hadi hayırlısı. Bertaraf ettiğimiz kaçıncı konu oldu bu abi?
    Sende itirafçılardan birisin unutma

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    .

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Audi===
    .

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)