+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: TÜV raporuna göre en sağlam otomobil Toyota

VWTURK Üyesi cinnah - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.4 tsi trendline

Arrow TÜV raporuna göre en sağlam otomobil Toyota

Otomobil Teknik Denetim Kurumu TÜV'ün 2011 raporuna göre, dünyanın en güvenilir otomobil üreticisi Toyota seçildi.

Özellikle 2. El otomobiller için önemli bir referans olan TÜV raporu, hem yeni hem de 2.el otomobil müşterileri için ilk sırada Toyota’yı işaret ediyor. Ürettiği otomobillerle dayanıklılık ve sorunsuzluk konusunda yüksek performans gösteren Toyota, 2011 TÜV raporunda 5 farklı araç yaşı kategorisinde (2-3, 4-5, 6-7, 8-9 and 10-11 yaş) 17 kere ilk 10’nda yer almayı başardı.

İlk 10’da Toyota’ya en yakın rakibi 10 kere yer alırken, Toyota, tüm ürün gamında kaliteye verdiği önemi gösterir nitelikte 17 kez ilk 10’da yer alma başarısını gösterdi. Rapor, geçtiğimiz 12 ayda TÜV tarafından Almanya’da incelenen 7,25 milyon araç dikkate alınarak hazırlandı.

Raporda, üstün teknolojinin öncüsü çevreci tam hibrid Toyota Prius sınıfının en güvenilir aracı seçildi. Prius, 2-3 yaş kategorisinde sadece %2,2 kusur oranı ile 1. sırada yer alırken, C-hatcback segmentinin gözde modeli Toyota Auris de, %2,3 kusur oranı ile Prius’un hemen arkasından 2. sırada yer aldı. Prius ve Auris, fren, süspansiyon, far ve çevreci kategorilerde TÜV ortalaması olan %5.5’e göre fark yarattı. Verso, Avensis, RAV4, Corolla ve Yaris ise raporda ilk 10 sıralamasına giren diğer Toyota modelleri oldu.

VWTURK Üyesi ethnick - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    acaba bu türkiyedeki toyota SA araçları içinde geçerlimiymiş?

VWTURK Üyesi isodogu - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    toyota clup turkey forumunuda arasıra takip ediyorum multimod şikayetleri donanım azlığı konsoldan gelen tıkırtılar yol sesi ... şikayetlerin bini bir para seat tan sonra peugeot kullanmaya başladım aynı segmentte çeşitli markaların benzer problemleri var ama toyotacılar 'capon'dan başka araba tanımıyor vw ciler 'alaman'dan başka araba yapan yok diyor oysa işin gerçeği fb-gs rekabeti gibi bir durum var ikiside misal barcelona değil

VWTURK Üyesi ntquartex - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Yiğide hakkını iade etmek lazım, Toyota'nın kalite göstergeleri sadece Türkiye'de değil tüm dünyada diğer markaların önündedir.
    Son zamanda sıkça yaşanan geri çağırmalar da çoğu kişinin düşündüğünün aksine markanın kalite anlayışının üst düzey oluşundan kaynaklanıyor.
    Diğer markalarda da bir sürü sorun var ama geri çağırma diye bir şey yok, üstüne yatıyorlar hataların uğraşmıyorlar bile.

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Exclusive
    toyota iyi arabasır hoş arbadır ama dayanıklılıkta beş para etmez..!

bilenler bilir yakın bi zamanda umredeydim ve toyotoların en bol olduğu memlekette..
    arapların yiyemediği tek motor toyotaymış doğru ama araçla 120'yi geçince ön tamponun uçları çıkıyor 160-170 suratlarda tampon yırtılıyor kaputun arası açılıyor buna ne demeli...?
    resimleride var gösterebilirim..

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Alıntı RadaR65´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    toyota iyi arabasır hoş arbadır ama dayanıklılıkta beş para etmez..!

bilenler bilir yakın bi zamanda umredeydim ve toyotoların en bol olduğu memlekette..
    arapların yiyemediği tek motor toyotaymış doğru ama araçla 120'yi geçince ön tamponun uçları çıkıyor 160-170 suratlarda tampon yırtılıyor kaputun arası açılıyor buna ne demeli...?
    resimleride var gösterebilirim..
    Yok artık 160-170 de tamponlar yırtılıyor. Daha neler. İlk defa böyle birşey duyuyorum. Bırak Toyotayı en kötü kalitesiz araçlarda bile 160da yırtılan tampon olayını duymadım. Resimleri varsa ekle ne olduğunu anlayalım. Ama fanatiklik yapmaya marka karalamaya gerek yok. Koskoca Toyota onu hesap etmiştir

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    arkadaşlar ben hiç Toyota kullanmadım ama gerçekten sağlam arabalar. Burada 92 model pikabı var, 10 yıldır adam kullanıyor hiç bir sıkıntı problem çıkarmadı. Birinde 94 Corolla var o da taş gibi araç gerçekten. Arap ülkelerinde bile hekres Toyota tercih ediyor.

VWTURK Üyesi yazbreeze - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    New Beetle
    Türkiyede halen 30-35 yaşında bir sürü Volkswagen ortalıkta geziyor..Kaç tane 30 yıllık Toyota gördünüz ?
    Yaparsa Volkswagen yapar .. Japonlar Harakiri yapsın ))

VWTURK Üyesi güven - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf TSI
    toyota nın iç mekanından tutun kullanılan cogu parcalar malesef kalite yoksunu haa bu demek degildir ki kötü vw le kıyaslandıgı zaman durum böyle

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    30-35 yaşında olunca çokmu sağlam oluyor. Bir sürü reno ford tofaş geziyor ortalıkta onlar çokmu sağlam yani. İlginç düşünüyorsunuz bence

VWTURK Üyesi isodogu - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    toyota corolla belirtilen listede 10. sırada gözüküyor ha pirius alacaksanız (zor) o başka(1.) corollacılara hemen gün doğmasın...

VWTURK Üyesi aoral - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta TSI
    Bir geçerliliği olmayan, sadece taraflı ve şişirme bir yaklaşım sadece bu Tüv raporu arkadaşlar...
    Boşu boşuna birbirinizi rencide etmeyin.

Gidersiniz test sürüşü yapar ve aracın sağı solu heryerini incelersiniz sonra notunu verirsiniz...İllede tecrübe veya kullanan memnuniyeti gözeteceksek Toyota'dan muzdarip insanlarda bulabiliriz VW'den de...
    Araba bu sonuçta insan işi...

Ha derseniz ki Alman mı Japon mu?Ben Almancıyım...Japoncuya da saygılıyım...Alan memnun satan memnun...

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Exclusive
    Benim alnım açıktır Mehmet Bey ve marka karalamayada hiç niyetim yok...Her ne kadar Vw sahibi olsakta aynı zamanda iki araba markası daha barındırıyoruz...ben gördüklerimi söyledim..Dayımın araca Toyota Camry..herşeyiyle harika araba..Double Din,Navigasyon,performans,sessizlik hiç bir şey diyemem ama Suuddan buraya gelene kadar her molada tamponları yerine oturttum..(oturtmasam tamponlar yırtılacaktı...)

Oradaki sadece polislerin kullandığı jeeplerin tamponları sağlamdı..Onlarda hız sınırlarını aşmadıklarından olsa gerek..

Yarisleri fotolarını çekemedim ama onlarında kaputları ayrılıyordu ve tamponlar yırtılıyordu..Zaten herhangi bir Toyotanın tamponuna elizi yavaşça bastığınızda yumuşaklığı anlarsınız.....

VWTURK Üyesi risk - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.4 tsi comfortline
    Böyle bir şey olabilirmi hiç ?? Yırtılan tampon , ayrılan kaput.

VWTURK Üyesi opelcaz - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Comfortline
    Alıntı yazbreeze´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Türkiyede halen 30-35 yaşında bir sürü Volkswagen ortalıkta geziyor..Kaç tane 30 yıllık Toyota gördünüz ?
    Yaparsa Volkswagen yapar .. Japonlar Harakiri yapsın ))
    Sayın hocam ona bakarsanız 73-75-model murat 124'ler, 131'ler ford'lar,renault'lar ortalıkta geziyor. ve sayılarıda VW (30-35 YAŞ ARASI) araçlardan çok fazla.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)