+ Konu Cevapla
Toplam 7 sonuç bulundu, 1 ile 7 arası gösteriliyor

Konu: otomatik bora yakıt tüketimi

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6

otomatik bora yakıt tüketimi

selam arkadaşlar. otomatik boram ile 10 tl lik gaz ile (2,10 fiyattan) 31-32 km yol yapıyorum. düz vites araçlara göre yakıt biraz fazla geldi bana. 2-3 km lik mesafede gidip geliyorum. bunun yanında benzinde harcıyor. gaz ayarı yeni yapıldı. bu araçlar böylemi yakıyor?

VWTURK Üyesi muratoflaz68 - ait Avatar
    Lokasyon
    Erzincan [ 24 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    selam muzaffer bey.bende de otomatik bora var. 64 tl lik gaz ile 245 km yol gittim. bunun 95 km si şehir içi geri kalanı uzun yol. hesapladığımda yaklaşık km de 0.26 tl yakıyor. bana da biraz fazla geldi. ama gazı yeni taktırdım. bir kaç depo sonra azalacağını söylüyorlar. aracı kullanmanıza göre manuelden fazla ya da az yakabiliyor. çok devirli kullanırsanız fazla yakıyor. bu arada gazı lt fiyatı 2170 tl den aldım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Bende de otomatik bora var. 70 TL lik gaz ile şehir dışı 390 km gittim. Şehir içi ise pek şehir içi sayılmaz ama 250li geciyorum...

VWTURK Üyesi gg_bora - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Muzaffer Bey, düz vites araçlara göre %10 fazla yakmanızdan daha doğal bir şey olamaz çünkü otomatik bir araç kullanıyorsunuz. 80 km/s hızı geçtikten sonra hidrolik kavramadan ötürü oluşan kayıplar azalır ve düz viteslere yakın bir tüketime düşersiniz. Otomatiklerin doğası sakin kullanıma elverişlidir, araca abandığınızda aşırı yakar.

Zaten 2-3 km'lik mesafelerde araç tam ısınmadığından her halükarda fazla yakacaktır. Uzun yolda ben bir simit depo ile 400 km yapıyorum sakin kullanımda.

VWTURK Üyesi alfarolex - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Highline
    bütün müslüman aleminin kurban bayramını kutlarım.benim 2002 bora hıghline otomatik aracım var.50tl gaz ile 270km ş.içi yakıt tüketimim var.ancak lpg lt fiyatı 1.78tlhttp://www.vwturk.com/forum/images/smilies/2dvalley/icon_thumleft.gif

VWTURK Üyesi e_erem - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    uzun yolda 2003 model comfortline otomatik Boramla depoyu fullediğimde sakin kullanımda ışık yandığında 850 km gördüm.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Diğer
    daha önce 2005 tolrdo stella aracım vardı.100-110 km uzun yolda 950 km de ışık yandı.Yedek depoyuda doldurmuştum.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)