www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: 105 lik mi ?130 luk mu ? uzun mu?kısa mı

VWTURK Üyesi tokatlı - ait Avatar
    Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter

Unhappy 105 lik mi ?130 luk mu ? uzun mu?kısa mı

selam arkadaşlar.aranıza yeni katıldım.bir kaçgündür takip ettim çok güzel konulara değiniyor sunuz takdir ediyorum sizleri.
    şimdi gelelim esas meseleye uzun zamandır transporter hastasıydım.ve şimdi alma zamanım geldi,fakat şaştım kaldım.105 likmi 130 lukmu standart şase mi uzun şasemi çok karasız kaldım.şu anda 2008 model 110 ps connect stil paket kullanıyorum bu aracımı 2008,2009,2010 az kullanılmış temiz bir araç ile takas yapmayı düşünüyorum.belkide sıfır da olur.yakın çevremdeki arkadaşlar 105 lik kısa şase al dediler az yakar hemde sorunsuz olur dediler.alım satım yapan arkadaşlarda 130 luk uzun şase al dediler.ama ben aracımı hem özel kullanım hemde iş icabı kullanmak için istiyorum.bu arada oto lastik işi ile uğraşıyorum 2009 yılında çıkan sportline modeli çok hoş duruyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi V_I_P - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Merhaba Metin abi, ilk önce bu arabayla ne yapacağını planlamalısın, örneğin ağır mı yük taşıyacağım veya hafif ama çok yer kaplayacak bir yük mü taşıyacağım gibi kendine sormalısın, mesala çok ağır yükler taşımayacaksan 105 lik al derim, ancak ağır yükler taşıyacaksan kesinlikle 130 luk almanı öneririm. uzun veya kısa olmasınıda kendin belirlemelisin ne kadar yer sana yeter diye, ancak uzun almanı öneririm çünkü uzun şasi kısa şasiden daha güzel görünüyor ve arkası yükleme açısından falan daha rahat oluyor.

VWTURK Üyesi tokatlı - ait Avatar
    Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    sercan ben yük amaçlı değil yük olmaz ben de azami 500 kg ama boyut olarak kaba olduğu için uzun daha iyi olur diye düşünüyorum.105 lik lere oranla 130 luklar daha seri ama hem çok yakar hemde sorun yaşarsın dediler sence ?

VWTURK Üyesi DeadNeverCry - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    s.a.
    Abi bizde iLk cıktıgında kısa şasi 105 Lik aLmıstık..
    Aynı zamanda amcamda 130 Luk uzun şasi aLmıstı..
    Yakıtta Aşırı bi fark yok..
    bana sorarsan hangisi diye 130 Luk uzun şasi aL derim..
    Kısa şasiLer kaba duruyo araç geniş oLdugu icin..
    Uzun şasiLer daha güzeL gözüküyor.. buda benim fikrim..

VWTURK Üyesi musti_58 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    105 lik kısa camlı van tavsiye ederim cityvandan görüntü olarak güzel ve artı olarak ön koltuk tekli, sis farları, yük kançalarının sayısı fazla

VWTURK Üyesi cityvan - ait Avatar
    Lokasyon
    Batman [ 72 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    merhaba metin kardeş ben 15 gun önce cityvan 140 ps 2011 model transporeter aldım ve cok memnunun bende senin gibi dusunupte aldım hem özel hem iş icin kullanıyorum ve arabamdan memnunun şayet gücün yeterse 2010 veya 2011 model makyajlı kasa al sana tavsiyem bu ama gercekten gücün yeterse kesinlikle sıfır al şimdiden hayırlı olsun

VWTURK Üyesi cityvan - ait Avatar
    Lokasyon
    Batman [ 72 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    bideuzun şase olsun unutum yazmayı

VWTURK Üyesi serkangok - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı DeadNeverCry´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    s.a.
    Abi bizde iLk cıktıgında kısa şasi 105 Lik aLmıstık..
    Aynı zamanda amcamda 130 Luk uzun şasi aLmıstı..
    Yakıtta Aşırı bi fark yok..
    bana sorarsan hangisi diye 130 Luk uzun şasi aL derim..
    Kısa şasiLer kaba duruyo araç geniş oLdugu icin..
    Uzun şasiLer daha güzeL gözüküyor.. buda benim fikrim..
    Aynen kısalar sanki caddy gibi duruyor..Hem uzun olsada zararı olmaz bi 30-40 cm fark var.Mümkün olduğu kadar yüksek model alırsan daha ii olur.140 en ideali ama diyorumki keşke benimki 140lık yerine 180 lik olaydı da daha çok zevk alırdım

VWTURK Üyesi porschemurat - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    benim aracım kısa şase camlıvan 105 lik cokta memnunum ben aile aracı olarak kullanıyorum zaman zaman memlekete gittiğimizde dünyanın yükünü yüklüyorum banamısın demiyor yakıt olarakta 250 ile 300 kuruş arası değişiyor..
    Eğer sizde ticari amaçlı kullanmıcaksanız 105 lik sorunsuzluk acısından iyidir size connectinizi aratmaz fazlasını verir hatta hem kısa şaedede uzun şasedede 1,9 da 2,5 motorda mevcut

VWTURK Üyesi erkaw - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    105 uzun şasi tavsiye ederim hem bakım masrafı daha düşük hem 2 elde piyasası var 130 bg adı çıkmış turbo sorunu çok çıkıyor 2 elde 130 bg zor satılıyor

VWTURK Üyesi selcukulusoy - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    105 bence daha uygun 130 larla 105 ler uzun yolda yakıt farketmiyo dogru ama şehir içinde 130 inanılmaz fazla yakıyo

VWTURK Üyesi kafo - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    camlı cıtyvan alıp ıcını vıp yaptıran arkadaslar varmı acaba yada böyle bi şansımız varmı trafıkte sorun yasarmıyız cıtyvanı vıp yapsak?

VWTURK Üyesi hikmetcakmak - ait Avatar
    Lokasyon
    Tokat [ 60 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    bana sorarsan tokat için en ideali 105 uzun şase buralarda arbadan güç alacağın yollar mevcut değil genelde şehir içi sıkışık trafikte araç kullanacaksın 130 luk hem fazla yakar hemde arada vergi yönünden 350 tl fark var bende çok aradım çok sordum caddy sattım 105 lik uzun şase aldım sana tavsiyem beyaz yada gri al benimki siyah çok zahmetli oluyor bu arabanın üç şeyinden hoşlanmadım 1 direksiyon caddye göre sert 2 debriyaj dan ayağını çekerken araba titriyor 3 caddy deki güç bunda yok ama güzel yönleride var araba yüksek süspansiyonlar çok güzel frenler güzel caddy göre içi daha sessiz virajlarda dengesi güzel yokuş kalkış desteğine bayıldım

VWTURK Üyesi kafo - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Alıntı kafo´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    camlı cıtyvan alıp ıcını vıp yaptıran arkadaslar varmı acaba yada böyle bi şansımız varmı trafıkte sorun yasarmıyız cıtyvanı vıp yapsak?
    sanırım kımse yaptırmadı böyle bişi...

VWTURK Üyesi V_I_P - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı tokatlı´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    sercan ben yük amaçlı değil yük olmaz ben de azami 500 kg ama boyut olarak kaba olduğu için uzun daha iyi olur diye düşünüyorum.105 lik lere oranla 130 luklar daha seri ama hem çok yakar hemde sorun yaşarsın dediler sence ?
    abi yük amaçlı düşünmüyorsan 105 lik işini görücektir, uzun şasi camlıwan al abi ön koltuk tekli olması çok güzel bence ön taraf çift olunca uzun yolda çok rahatsız edice çünkü koltuk oynamıyor hep sabit insanın beli ağrıyor tekli olması çok iyi;) yine hayırlısı abi hangisi kafana yatıyorsa al sonra keşkem onu alsaydım deme abi.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)