www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
Toplam 13 sonuç bulundu, 1 ile 13 arası gösteriliyor

Konu: airbag tamiri

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8

airbag tamiri

herkese slm arkadaşlar.bende 97 model 1.8 comfortline passat var.airbag ikazı yanıyordu ve sistemde ne kadar parça varsa hepsini arızalı yada hatalı veriyordu,hepsinin (beynin,darbe sensörlerinin,makaraların vb.)değişmesi gerekiyormuş ve 97 model olduğundan parçalarını bulamazsın servisten alman gerekir dediler.bugün hepsini yaptırdım sonunda.ustaların hepsi 1000-1250 tl sadece malzeme parası tutar dediler.ama hepsini 270 tl ye yaptırdım.beyin falan hep değişti.eğer benim gibi başka arkadaşlar varsada yardımcı olabilirim,fikir verebilirim,gittiğim ustayı tavsiye edebilirim.

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi kafo - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    gecmiş olsun ucuz bır mıktara olayı kapatmıssınız hoş başımıza gelırse ılk basvurcacagımız sız olursunuz emın olun ;)
    tekrarlanmaması dılegıyle...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8
    teşekkür ederim,inşallah gelmez...

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Hocam değişen parçalar neler?
    özellikle airbag konusunda çok alengirli işler dönüyor. işlemleri birebir takıp etmenizi öneririm.

VWTURK Üyesi fatihsezgin - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    genelde 10-12 yılı dolduran airbag'lerin değişmesi gerektiği gibi bir durum varmış,daha önce konusu açılmıştı,ufak çaplı bir yaralanma söz konusu olmuştu hatta,hava yastığı kendi kendine açılmış

inşallah gerekli adımların hepsi yapılmıştır,malum şakaya gelmez

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    Alıntı fatihsezgin´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    genelde 10-12 yılı dolduran airbag'lerin değişmesi gerektiği gibi bir durum varmış,daha önce konusu açılmıştı,ufak çaplı bir yaralanma söz konusu olmuştu hatta,hava yastığı kendi kendine açılmış

inşallah gerekli adımların hepsi yapılmıştır,malum şakaya gelmez
    kitapcıkta 14 yıl yazıyordu.
    esas dikkat edilecek husus airbag yerine ufak bir direnç koyuyorlar. tabi bunu sensoreler vs içinde yapmak mümkün. heleki direk beynin çıkışına koyunca hiçbir sorun yok olarak algılar makine ama kabloların bile bağlı olması gerekmiyor. çıkma airbag vs gibi konularda dikkatli olmak gerekiyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8
    hasan bey merhaba bende 97 model passat 1.8 sahibiyim airbag beynı degısmesı lazım 600tl ıstıyorlar bende yaptırmadım yardımlarınızı beklıyorum

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    beynin sorunu e acaba? ne gibi bir hatadan değiştirtiyorsunuz?

VWTURK Üyesi shelby_237 - ait Avatar
    Lokasyon
    Nevşehir [ 50 ]
    Marka
    Audi
    Model
    A4 1.8 T Quattro
    270 tleye komple airbag yurtdışından temin edilebilinir

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8
    Alıntı armedangel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    beynin sorunu e acaba? ne gibi bir hatadan değiştirtiyorsunuz?
    hasan bey surucu koltugu altında darbe sensörü varmıs degısmesı lazım dedıler baska bır yerde beyın degısmesı lazım dedıler dunyanın parasını ıstıyorlar bu sekılde kullanmak ıstemıyorum yaptırmak ıstıyorum ama pahalı gelıyor bana

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Almanya
    Marka
    Audi
    Model
    Diğer
    kaclik direnc kullaniliyor airbagler icin? birde darbe sensörü yerine direnc takiliyormu ?

VWTURK Üyesi protech - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk3
    arkadaşlar takılan dirençler sadece airbag lambasını söndürür bilginiz olsun sensörleri yanıltmaktan baska birsey değil airbag lambası sönsün airbaglerim calısmasın gibisine düşünüyorsanızda daha kolayı var cıkarın göstergedeki ampulü hiç masrafsız olsun.airbag lerin ömürleri 10 yıl dır konuda bir arkadasımızda değinmiş yurt dısından bu fiyatlara zaten getittiriliyor bir arkadasım var yardıma ihtiyacı olan söylesin pm atarım telefonunu

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8
    Arkadaşlar benim de başıma aynışey geldi.Sürücü hava yastığı arıza gösteriyordu.Önce direksiyon sarmalı değişti. 180 TL. Bir süre arıza göstermedi.Sonra tekrar arıza lambası yandı. Konrollerde bütün sensörler arıza gösterdi. Sürücü tarafındaki.Bostancı sanayide bu işlerden analayan bir elektronik usatsı halletti.Sorunun airbag bağlantı soketlerindeki metal klipslerin kısa devre yapmasıymış, hepsini çıkardılar. Sorun halledildi.Hala kullanıyorum bir sorun yok. Zamanla plastik soketler özelliğini yitiriyormuş. Karşılıklı iki soketin sıkışmasını sağlayan metal parçalar var.İşte onlar uçlar arasında kısa devre yapıyormuş.
    Aynı usta direnç olayınıda anlattı ama airbaglerin açılmama problemi olabilirmiş.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)