+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Yazılımla beygir arttırma

VWTURK Üyesi hodja - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

Yazılımla beygir arttırma

merhaba arkadaşlar
    boranın 102 hp lik motoruna yeni yazılım yükleyerek en fazla kaç beygir artırabiliriz. ikinci mevzu eğer artış olursa bu yakıtı artırırmı azaltırmı? son olarak da motora bir zararı olurmu?
    ben bir yere sordum ve 400 avroluk bir fiyat çıkarttılar, yakıtta düşüş olacağını ve performansın da artacağını ve dahi motora da herhangi bir zararının olmayacağını söylediler ama adamları tanımıyorum , haliyle dediklerine de pek itimad etmedim. forumda bu işler ile ilgili arkadaşlar illaki vardır diye düşünerek sizlerden yardım bekliyoruz.
    tabi 400 avro da soygun hissi uyandırdı

VWTURK Üyesi ŞampiyoN - ait Avatar
    Lokasyon
    Elazığ [ 23 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat
    profesyonel ve güvenilir cevaplar için konuya oldukça hakim olan UYGUNTİN abimizi bekliyoruz

VWTURK Üyesi barmendi - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    8-10 hp alırsınız. atmosferik araçlarda yazılım çok işe yaramaz. gereksiz bence. onun yerine kutu içi filtre, performans egzoz kullanabilirsiniz.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    kutu içi filtrelerinde ( çok bilgim yok kutu içi derken açık hava filtresi demek istediğinizi farzederek yorum yapıyorum) sadece ses çıkartmaya yaradığını beynin otomatik olarak benzin hava karışımını ayarladığını ve soğuk havayı motora göndermenin basitçe bu filtrelerle yapılamayacağını ve buna istinaden performans artışının mümkün olmayacağını okumuştum bir yerlerde.

konuya hakim arkadaşlar net bilgi verirse bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorun inş.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    ayrıca 8 ila 10 beygirlik bir artış hiç de azımsanamaz. nihayetinde pistlere çıkmayı düşünmüyorum.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Bende çok düşünüyorum ama hep chip hem lpg biraz garip olacak

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Alıntı hodja´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ayrıca 8 ila 10 beygirlik bir artış hiç de azımsanamaz. nihayetinde pistlere çıkmayı düşünmüyorum.
    yani. benim dediğim öyle belirgin bir artış olmaz. belki esneklikte çok az bir iyileşme olur.

Forum Sorumlusu Grey - ait Avatar
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat
    Alıntı sarikirmizi2´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bende çok düşünüyorum ama hep chip hem lpg biraz garip olacak
    Neden garip olsun ki? Hatta tüpün ayarları yapılınca çok daha güzel olur.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    1.6 8valf bora comfortum var, istanbul eyüpte işinin ehli chip işiyle uğraşan barbaros beyle görüştüm ben, 8-9 hp alınacağını söyledi, ayrıca tork artacak çekiş hissedilebilir derecede değişeceğini söyledi, chip denilen olay aracın beynindeki yazılım silinip yeniden farklı ayarlarla mesela injeksiyon benzin piskürtme oranı bunlar falan değiştiriliyor yaklaşık 2-3 saatlik bir iş, motora zararı olduğu pek söylenemez, ömrünü kısaltır ama ömürlik de binilmiycektir bu arabala çok uzun kilometrelerde fark edeceği söylendi, ayrıca lpg li araçlarda araç lpg ye geçtiği an 15 hp eksik ölçüm yapılıyormüş çünkü lpg de ortalama 15 hp kayıp oluyormuş. buna göre lpg li araçta yazılım anlamsız, ayrıca fiyatıda 300 Euro...

Forum Sorumlusu Grey - ait Avatar
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat
    Alıntı VwDesing´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    1.6 8valf bora comfortum var, istanbul eyüpte işinin ehli chip işiyle uğraşan barbaros beyle görüştüm ben, 8-9 hp alınacağını söyledi, ayrıca tork artacak çekiş hissedilebilir derecede değişeceğini söyledi, chip denilen olay aracın beynindeki yazılım silinip yeniden farklı ayarlarla mesela injeksiyon benzin piskürtme oranı bunlar falan değiştiriliyor yaklaşık 2-3 saatlik bir iş, motora zararı olduğu pek söylenemez, ömrünü kısaltır ama ömürlik de binilmiycektir bu arabala çok uzun kilometrelerde fark edeceği söylendi, ayrıca lpg li araçlarda araç lpg ye geçtiği an 15 hp eksik ölçüm yapılıyormüş çünkü lpg de ortalama 15 hp kayıp oluyormuş. buna göre lpg li araçta yazılım anlamsız, ayrıca fiyatıda 300 Euro...
    Bu işte mutlaka bir yanlış anlama var Bence.
    LPG takılan her araç 15 beygir kaybetse hem araca hem araç sahibine zulum olurdu.

VWTURK Üyesi ceMM - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    benim tavsiyem boşuna girmeyin derim. Sadece chip yazılımı öyle gözle görülür bir fark yapmıyor maalesef. bunun yanında işini bilen birisine birkaç şey daha yaptırmanız lazım. atmosferik motorlarda sadece chip aman aman değiştirmez. ha ne olabilir derseniz: + komple egsoz sistemi, + dereceli egzantrik ve buna uygun olarak chip yazılımı gibi.

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    102 hp'lik aracınızda chip tuning'in yaratacağı fark klima açık/kapalı farkı kadar olacaktır. Hem Lpg hem yazılım olursa, Lpg'nin kaybettirdiği performans kadar üste eklemiş olursunuz aşağı yukarı. Yapılır neden yapılmasın.. Olmaz diyen arkadaşlar sebeplerini de açıklarsa sevinirim.. Hem performansınızın biraz artmasını hemde ekonomik olmasını isyeyemez misiniz?

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Alıntı ceMM´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    benim tavsiyem boşuna girmeyin derim. Sadece chip yazılımı öyle gözle görülür bir fark yapmıyor maalesef. bunun yanında işini bilen birisine birkaç şey daha yaptırmanız lazım. atmosferik motorlarda sadece chip aman aman değiştirmez. ha ne olabilir derseniz: + komple egsoz sistemi, + dereceli egzantrik ve buna uygun olarak chip yazılımı gibi.
    Cem bey açıklamış, bu kadar.

Tabii ki isteriz az yakmasını çok kaçmasını ancak çok bir değişim olmaz.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Skoda
    Model
    Superb 2.5TDI. Elegan
    Alıntı Grey´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bu işte mutlaka bir yanlış anlama var Bence.
    LPG takılan her araç 15 beygir kaybetse hem araca hem araç sahibine zulum olurdu.
    +1

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Lpg li araçta lpg nin yaptığı güç düşüşünü yok eder ve daha az yakmasını sağlar. Sadece verilen uygulama parası ortada tezat oluşturabilir kısmen. Ama benzinli kullanımda fark hissedilebilir. 8-9 bg 102 bg araç için kötü bi oran sayılmaz. Ama uzun vadede iyi bi uygulama olur.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)