www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Aracıma dyno testi yaptırdım....

VWTURK Üyesi makyuzz - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 2.0 TDI 4Motion Sport&Style

Aracıma dyno testi yaptırdım....

160ps'lik aracım kn hava filtre kiti (57S-9501) takılı olarak 171ps çıktı......Demek ki 11 beygirlik artış sağlamış.....Bu da %7 cıvarı bir artış demek...Torkta aynı oranda arttıysa 240tan 257ye çıkmış demektir.....
    Ayrıca frenler biraz zayıf gibiydi ve ötüyordu servis normal dedi bende sinirlendim iyileştirme adına ebc green balata taktırdım....

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi semphatic - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Murat abi dyno ya nerde girdin. Bu aralar benimde gitmem lazım.

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    keşke orjinal filtre ile dyno'ya girip daha sonra spor filtre ile girseydiniz. Dyno'da ki kalibrasyon ayarı düzgün olmasa böyle fazla bir sonuç verebilir, Dyno ya girdiğniz yer çok önemli. Hava filtresinin 10 hp vermesi bana pek mantıklı gelmedi, 3-6 hp olabilir ama 10 hp çok fazla gibi tabi TSI'ler de ne derece tepki veriyor bilmiyorum

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Ibiza Signo 1.6 16V
    vw grubu bu TSI'lar ve GTI'larda fazlaca yukleyip araçları yola hazırlıyodu diye biliyorum...gtı'lar bi ara daha güçlü çıkıyodu.TSI'lar da da bu durum söz konusu ! ... normal geldi bana ... 170lik TSL 188 gördüğü zmnlar vardı ! aracınızın kondisyonu mükemmel bana kalırsa ;)

VWTURK Üyesi Roadrunner - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI
    murat bey,ölçtürdüğünüz yer tork verisi vermedimi?? ayrıca intake kit takılmış ve revo chip'lenmiş 160'lık sciroccolarda ,filtreyi düzgünce adapte etmek için bidaha yazılımı yenilenmiş araçlarda bile alınan güç max. 8hp 22 nm tork oldu bizde...ya aracınız ilk alındığında 163-164 civarlarındaydı yada ölçümde bi hata var...zaten en kusursuz uygulamalarda bile tsi'da 6-10hp arası beygir alınıyo...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Alıntı semphatic´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Murat abi dyno ya nerde girdin. Bu aralar benimde gitmem lazım.
    Okan maslakta yıldız tuning var 25. sokakta orda girdim 50tl ücreti var..

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Alıntı vw061´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    keşke orjinal filtre ile dyno'ya girip daha sonra spor filtre ile girseydiniz. Dyno'da ki kalibrasyon ayarı düzgün olmasa böyle fazla bir sonuç verebilir, Dyno ya girdiğniz yer çok önemli. Hava filtresinin 10 hp vermesi bana pek mantıklı gelmedi, 3-6 hp olabilir ama 10 hp çok fazla gibi tabi TSI'ler de ne derece tepki veriyor bilmiyorum
    Alıntı Roadrunner´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    murat bey,ölçtürdüğünüz yer tork verisi vermedimi?? ayrıca intake kit takılmış ve revo chip'lenmiş 160'lık sciroccolarda ,filtreyi düzgünce adapte etmek için bidaha yazılımı yenilenmiş araçlarda bile alınan güç max. 8hp 22 nm tork oldu bizde...ya aracınız ilk alındığında 163-164 civarlarındaydı yada ölçümde bi hata var...zaten en kusursuz uygulamalarda bile tsi'da 6-10hp arası beygir alınıyo...
    Düşüncelerinize katılmakla beraber; 2 defa ölçüm yaptırdığımı belirtmek isterim.....
    Kitle ilgili bana iyi bir adaptasyonla max 11hp alınabileceği söylendi ki sitesinde de öyle yazıyor (We have even tested engines that provide as much as 11 extra horsepower)...O yüzden çok şaşırmadım..ölçüm sonucu 171.6 çıktı...Torkla ilgili birdahaki gidişimde bilgi isteyeceğim...Ayrıca kitsiz ölçüm de yaptıracağım ve videoya çekip sizinle paylaşacağım...

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Yanlış anlamayın bu tarz kitlerle böyle güçler alındığını duymuştum daha büyük hacimli superchargerli motorlarda, fakat TSI'ye yabancıyım. Böyle bir sonuç aldığınıza sevindim.

VWTURK Üyesi skylineGTR32 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Sadece bir hava filitresinden 11 hp güç çıkmaz emme manifolduna 15 cm lik bir delik bile açsanız gene vermez ölçümlemede bence hata var ölçtürdüğünüz makina acaba kalibre edilmişmi türkiyede dyno kalibresini adam gibi yapabilen varmı oda tartışılır

VWTURK Üyesi audilover - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Audi
    Model
    Diğer
    Green stuff sesli bir balatadir ama iyi tutar insallah memnun kalirsiniz

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI
    umarım 170küsürdür cidden...zaten sizi tatmin ediyosa konuscak bişey yok..ama rakamlara takılan kişiler için söylüyorum, maslak sanayide farklı farklı yerlerde stock yepyeni araçların ölçüm sonuçları bile 10-15beygir fazla çıkabiliyoki ben nicesine şahit oldum..zaten türkiye'De kusursuz ölçüm yapabilen bi yerin olmadığı genel kanıdır.
    K&n ve diğer siteleri bende fazlasıyla inceledim,youtube'da fazlasıyla video izledim...orjinal filtreli,aldığınız tarzda kutu içi filtreler ve açık filtre halinde 3lü testler... en fazla beygiri açık tipte filtreler veriyoki "daha fazla güç için,açık tip kullanın "diyo...zaten dyno videolarındada hep açık tip intake kit'ler en güzel sonuçları veriyor.yanlız normal turbolu motorlar zaten ısınıyor,tsi motor çok çok daha fazla ısınıyor-ki bazı rivayetlere göre motor bloğunda "forge"firmasından parçalar kullanıldığından bahsediliyor dayanıklılık açısından...sonuç olarak her taraftan serin hava alabilen bi açık intake kit'in sonucunu tsi motorda alamayız..hele yazın tam problem....seçtiğiniz tarzdaki filtrede kutu içinde kısıtlı yerden hava alabiliyoken,11 beygir baya iddialı olur...bence orjinal fabrikasyon hali zaten 160küsürlerdeydiki bu sonuç çıktı,dyno testi sağlıklı sayarsak...sonuç olarak hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler.

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI
    bahsetmeyi unutmuşum..adaptasyonla birlikte 11 beygirden bahsedilmiş...dediğim gibi tsi motorda ısı kalkanlı filtre kullanan arkadaşların,pek bi sonuç alamadığı biliyorum..ama vw grubuna yazılım yapan ve cidden çok güzel sonuçlar veren Revo firmasının yazılımı ile adaptasyon yapılınca bile ancak 8 beygir gibi bi sonuç alındı...ki her benzin firmasıda aynı sonucu vermiyo...yani en kaliteli benzini satan istasyondan alınıp tekrar tekrar ayarlamalar yapılmış halde max. 8 beygirden bahsediyorum...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf R32
    Alıntı skylineGTR32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    türkiyede dyno kalibresini adam gibi yapabilen varmı oda tartışılır

var var içiniz rahat olsun

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı BobR32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    İçim rahat değil benim mesela nerede var

VWTURK Üyesi skylineGTR32 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    Alıntı BobR32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    kalibrasyonu yapan vardır ama kalibre edilmiş makine varmı peki ?

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)