www.otoparcasepeti.com

+ Konu Cevapla
Toplam 12 sonuç bulundu, 1 ile 12 arası gösteriliyor

Konu: Çamurluk Açma

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Comfortline

Çamurluk Açma

Herkese merhabalar;

Aracım golf 5 olup 18"jant ve eibach 5cm yay taktım. Arabanın gorunusunden oldukca memnunun ama 18 jant ın lastıkleri eskisinden genis olunca on camurlugun oraya araba esnedigi zaman surtuyor. Dışarıdan duydugum kadarı ıle TUTU denilen bi alet varmıs bu alet boya masrafı cıkarmadan camurlukları aciyormus bu aleti nerede bulabilirim. Istanbulda ikamet etmekteyim yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederim.

2. WordPress Tasarımı
    VWTURK Üyesi ugurseyhan - ait Avatar
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    ustam davlumbaza sürtüyordur sürtme yerini sıcak hava tabancası ile kademeli ısıtım içeri doğru bastırmayı dene belki sürtmeyi alabilirsin davlumbazları içe bastırman lazım sıcak hava ile aslında jant alırken ET değerine dikkat etmek lazım.

VWTURK Üyesi alpay - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    [QUOTE=Orcun;817318]Herkese merhabalar;

Aracım golf 5 olup 18"jant ve eibach 5cm yay taktım. Arabanın gorunusunden oldukca memnunun ama 18 jant ın lastıkleri eskisinden genis olunca on camurlugun oraya araba esnedigi zaman surtuyor. Dışarıdan duydugum kadarı ıle TUTU denilen bi alet varmıs bu alet boya masrafı cıkarmadan camurlukları aciyormus bu aleti nerede bulabilirim. Istanbulda ikamet etmekteyim yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederim.[/benim eski ar

selam benim eski aracımda golf 5 ti aynı sorun bende de vardı tutu denilen aletle en fazla0.5mm açtırabilirsin açtırdığın halde davlumbaza da işlem ister işlem yaptığında ön tarafı komple bozuyorsun jantın ofsetinden kaynaklanıyo bu sorun adamlar jantı satarken ofsete bakmıyorlar bijon kurtarıyosa bu oluyo diyorlar bana soracak olursan hiç dokundurma aracına hergün sorun çıkartır pişman olursun

VWTURK Üyesi alpay - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Alıntı ugurseyhan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ustam davlumbaza sürtüyordur sürtme yerini sıcak hava tabancası ile kademeli ısıtım içeri doğru bastırmayı dene belki sürtmeyi alabilirsin davlumbazları içe bastırman lazım sıcak hava ile aslında jant alırken ET değerine dikkat etmek lazım.
    golflerde davlumbaza sürtmüyo 2 tane manda gözü gibi büyük vida var davlumbazı +çamurluğu tutan orata sürtüyo isıtılacak bir yer yok

VWTURK Üyesi yufka yürek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 1.4 TSI 4Motion Fun&Function
    Bence orjınalliği bozacağınıza ön çamurlukları söküp 2 tane çıkma çamurluk bulun ve onlar üzerinde rahat rahat genişletme işlemi yapın.İleride geri dönüş imkanı olur.

Forum Koordinatörü TİN - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Ben daha farklı öneride bulunacağım Orçun; "Arabayı janta" uyduracağına, "Jantı arabaya" uydursan...

Yani daha yüksek offset değerinde bir takım jant alsan da güzelim arabanın çamurluklarıyla oynamasan...!!! Zamanında bu ve benzer işleri çok yapmış ve pişman olmuş birisi olarak söylüyorum, bu tavsiyemi dikkate al lütfen..

VWTURK Üyesi yufka yürek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 1.4 TSI 4Motion Fun&Function
    Ayrıca yeni gördüm neden 5cm yay kullanırsınız 3 - 3.5 luklar yetmiyormu?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı Orcun´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Herkese merhabalar;

Aracım golf 5 olup 18"jant ve eibach 5cm yay taktım. Arabanın gorunusunden oldukca memnunun ama 18 jant ın lastıkleri eskisinden genis olunca on camurlugun oraya araba esnedigi zaman surtuyor. Dışarıdan duydugum kadarı ıle TUTU denilen bi alet varmıs bu alet boya masrafı cıkarmadan camurlukları aciyormus bu aleti nerede bulabilirim. Istanbulda ikamet etmekteyim yardımlarınız icin simdiden tesekkur ederim.

Abi boşver, golfü şişirsen nolur şişirmesen nolur.
    Doğru taban genişliği kullanmıyorsunuz, doğru alçaklıkta kullanmıyorsunuz aracı.

Dodikleri şişirsen de süratli giderken en küçük hoplamada kaybedeceksin arabayı. Araba mezarlığı böyle modifiye yapılan araçlarla dolu

VWTURK Üyesi gigaworks - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    ayrıca 17 jant 205 lastik yetmiyomu gayette güzel durur

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı gigaworks´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ayrıca 17 jant 205 lastik yetmiyomu gayette güzel durur

tabi hocam sen ne diyosun, güzel bir takım 17 jant. Adam gibi 225 tabanlı lastikleri, madem bu kadar görüntü isteniyor.

3,5 santim eichbach yayları, uygun amortisörleri 1 set, önler gazlı.

Bitti gitti işte.

Para artarsa, kule gergileri. Ankara'da yollar çok ıslak olmaz nasıl olsa.

Mis gibi oldu bitti işte.

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    işin aslı çamurluğu açarsın ama geri dönüşü olmaz. araç ilel ebet öyle kalır. satıştada adamın hoşuna gitmezse "bu ne yaaa" diyip seni zorlayabilir.

şayet yapacaksanda kitleri var diye biliyorum. fiberden sanırım. kesip fiberli parçayı monte ediyolar. hayır hani yapıyosun para vericen adam gibi olsun diye söylüyorum. yoksa biyere takmışta düzelttirememiş gibi durmasın..

VWTURK Üyesi cihan ali - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı endwicklung´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    tabi hocam sen ne diyosun, güzel bir takım 17 jant. Adam gibi 225 tabanlı lastikleri, madem bu kadar görüntü isteniyor.

3,5 santim eichbach yayları, uygun amortisörleri 1 set, önler gazlı.

Bitti gitti işte.

Para artarsa, kule gergileri. Ankara'da yollar çok ıslak olmaz nasıl olsa.

Mis gibi oldu bitti işte.
    bu olmadı işte, saygıdeğer belediye başkanımız pek mübarek insan i. melih gökçek'in en büyük hobilerinden biri refüj sulamak, ankara'da yollar aklınıza gelebilecek her türlü koşulda bulunabilir

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)