+ Konu Cevapla
Toplam 15 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: pasific ' e , comfortline gösterge paneli ...

Burdur İl Temsilcisi A.Murat Sunar - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

pasific ' e , comfortline gösterge paneli ...

arkadaşlar meraba . kullanmakda olduğum 2005 bora pasific ' e , comfortline kadran ' larından uyarlamak istiyorum . fakat ; bildiğim kadarı ile comfortline gösterge paneli yol bilgisayarı kısmı 3 bölümden oluşuyo . en üstde type göstergesi , bi altında kalan km ' ninde olduğu yol bilgisayarı kısmı ve en altdada derece göstergesi . ayrıca ; benzin ışığıda comfortline gösterge panellerinde tam olarak logo şeklinde oluyo diye biliyorum . pasific ' lerde ise ; iki bölümlü yol bilgisayarı var . kalan km ' nin olmadığı ana ekran ve altında derece göstergesi . bu durumda ; acaba comfortline gösterge paneli , pasific ' e uyarlanabilir mi ? teşekkürler ...

VWTURK Üyesi freeman - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.8 GTI
    bahsettiğin göstergeler b5.5 passatlarda falan var, boralarda hiç görmedim eğer varsada kasanın sonlarında koymuşlardır.

sadece göstergeyi değiştirmekle iş bitmiyor, çok zahmetli bi işlem ve bayada pahalıya mal oluyor
    forumda aartırsan bulursun yolbilgisayarını tam ekran yapmak gibi bi başlığı vardı.

ayrıca immo tanıtmak falan gerekecek vs vs

VWTURK Üyesi yakuzz - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Comfortline
    Forumda yapan birileri vardı. Ancak sadece parçayı takmakla olmuyor, pek çok karışık işlemle uyarlamakda gerekiyor. "Arama" butonunu kullanarak bulabilirsiniz.

VWTURK Gold Member ataman_74 - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Senin işin gücün yokmu kardeşi yaaa...

Şakası bir yana o göstergeyi Polo ya(6n1) takan var desem sorunun cevabı olur sanırım. Ama kaça patlar bilemem

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı freeman´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    bahsettiğin göstergeler b5.5 passatlarda falan var, boralarda hiç görmedim eğer varsada kasanın sonlarında koymuşlardır.

sadece göstergeyi değiştirmekle iş bitmiyor, çok zahmetli bi işlem ve bayada pahalıya mal oluyor
    forumda aartırsan bulursun yolbilgisayarını tam ekran yapmak gibi bi başlığı vardı.

ayrıca immo tanıtmak falan gerekecek vs vs
    dediğiniz gibi bende passat ' daki kadran ' ların aynısı olduğu için passat ' a bakmıştım . ama dediğiniz gibi belkide farklı kadran ' lar ama sadece görünüşleri aynı . bora comfortline ' larda yol bilgisayarı kısmı pasific ile aynı mı ? eğer aynı ise yol bilgisayarı kısmı konusunda tam ekran istemiyorum zaten . sadece tam ekran ise , olur mu anlamında sormuştum . tekrar soruyorum ; yol bilgisayar ' ı konusu çözülür ve pasific ile aynı ise immo işi dışında neler gerekecek ? teşekkürler ...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı ataman_74´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Senin işin gücün yokmu kardeşi yaaa...

Şakası bir yana o göstergeyi Polo ya(6n1) takan var desem sorunun cevabı olur sanırım. Ama kaça patlar bilemem
    pedallara ışık mı takalım sen gibi ...

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    net ' de şu resimleri buldum . sanırım 2 bölgeli yol bilgisayarı bile olsa ekran boyutları birbirinden farklı sanırım ...

VWTURK Üyesi yılmaz7 - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı watchword´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    net ' de şu resimleri buldum . sanırım 2 bölgeli yol bilgisayarı bile olsa ekran boyutları birbirinden farklı sanırım ...

buna gerek varmı acaba :_?? çok enteresan pasific güzel deilmi göstergeleri yani comfor a göre

Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

Muratcım Alttaki sanırım Amerika dan olsa gerek. Çünkü hem mi hemde sonu 160 milde bitiyor (300 Km civarı) yani GLİ dir o

Senin istediğin gösterge ekranının dış kısmı nikelaj gibi olandan sanırım

Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

Hatta buda Pasific

senin orijinalide bu olsa gerek

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    abi bildiğin kadran işte . kromajlı olan . fotolarıda temsili olarak koydum . mil göstergeli gibi olan benim kadrandan işte . diğeride bildiğimiz comfortline kadranı . herkese çok teşekkür ederim . ben kadran işini hallettim . detaylar için ;

http://www.vwturk.com/forum/showthre...994#post798994

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter

Yol bilgisayarını geçelim de, üstteki kadran bence daha güzel, sizin araçta ki de bu sanırım. Üstte ki kadranın çerçevesinde ki çizgiler güzel.

Ben de benim T4'ün kadranı değişmeyi düşünmüştüm bir aralar, hatta kadranda ki saat bölümünü çıkartıp onun yerine devir saati takayım demiştim,kadranı söktüğümde hiç de Doğan kadranına benzeyen bir yapısı olmadığını görmüştüm Ayrıca kadranı değişmek için aracın tesisatını komple değişmeniz gerekecek ki; bunu servisler genelde yangın sonucu içi dışı tamamen yanan araçlara yapıyorlar. Yani bu uygulamayı yapmak için Komple tesisatın değişmesi gerekiyor, hatta o tesisat kablosunun ECU'ya gittiğini de düşünürsek ECU'yu bile değişmek gerekecektir.

O yüzdendir ki ben de bu kadran hevesimden dolayı bu uygulamadan vazgeçipebay'dan ışıklı kadran zemini aldım ve araca taktım,çokta güzel oldu. Nasıl Yaptım bölümünden görebilirsiniz

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Evet benim eski borada vardı o göstergelerden nikelaj gibi olan güzel duruyor bu işi iyi bir beyin tamiri yapan yerler bilir onlara danışmak lazım... Kodlamalar falan giriyor işin içine çünkü

Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    arkadaşlar , bendeki kadran altdaki gibi olanlardan . kısacası bu kadran değiştirme olayını ben kromajlı olması ve daha yeni görünmesi nedeni ile üstdeki gibi yapmak istedim . ama üstdeki linki tıklarsanız , bulduğum çöüzümü görebilirsiniz ...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı vw061´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Yol bilgisayarını geçelim de, üstteki kadran bence daha güzel, sizin araçta ki de bu sanırım. Üstte ki kadranın çerçevesinde ki çizgiler güzel.

Ben de benim T4'ün kadranı değişmeyi düşünmüştüm bir aralar, hatta kadranda ki saat bölümünü çıkartıp onun yerine devir saati takayım demiştim,kadranı söktüğümde hiç de Doğan kadranına benzeyen bir yapısı olmadığını görmüştüm Ayrıca kadranı değişmek için aracın tesisatını komple değişmeniz gerekecek ki; bunu servisler genelde yangın sonucu içi dışı tamamen yanan araçlara yapıyorlar. Yani bu uygulamayı yapmak için Komple tesisatın değişmesi gerekiyor, hatta o tesisat kablosunun ECU'ya gittiğini de düşünürsek ECU'yu bile değişmek gerekecektir.

O yüzdendir ki ben de bu kadran hevesimden dolayı bu uygulamadan vazgeçipebay'dan ışıklı kadran zemini aldım ve araca taktım,çokta güzel oldu. Nasıl Yaptım bölümünden görebilirsiniz
    Ben de aracıma bir yol bilgisayarı uygulaması yapmayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan noktalardan biri kullanacağım ekran. Bunun için 1. yol kullanacağım LCD ekranı aracın ön göğsünde uygun bir yer bulup oraya monte etmek. 2. yol yol LCD ekranı gösterge paneline yerleştirmek. 3. yol ki en çok üzerinde düşündüğüm, gösterge panelini değişip ( yol bilgisayarlı bir gösterge paneli kullanarak ) o paneldeki LCD ekranı kullanmak. Ancak bunun için LCD nin PIN diyagramı gerekli. Bunu bulabilirmiyiz yada bu PIN diyagramını nereden öğrenebiliriz. Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)