Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 8 sonuç bulundu, 1 ile 8 arası gösteriliyor

Konu: 2001 Bora Otomatik Şanzuman Sorunu...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline

2001 Bora Otomatik Şanzuman Sorunu...

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bora arıyorum temiz kullanılmış bulmadık daha. Bu gün bir satıcıyla görüştüm araç temiz kullanılmış ancak şanzumanda problem olduğunu söyledi 2den 3e geçerken boşa attıpta geçiyormuş gibi bekleyerek geçiyormuş. Bunun sebebi ne olabilir ciddi bir problemmidir? Bu aracı alsam bana nekadar masraf açabilir tahmini olarak.

VWTURK Üyesi zekidinc55 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    otomatik şanzumanın tüm sorunları ciddidir. senin söylediğin sorun şanzuman arızasına işaret eder, yine adam vicdanlı bir insanmış ki sana sorunlu olduğun söylemiş

VWTURK Üyesi murratt - ait Avatar
    Lokasyon
    Kastamonu [ 37 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    Bence de uzak dur. Bende de otomatik 2001 bora var. Allaha şükür sorunsuz çalışıyor. Öyle bir sorun yaşamak zulümden başka bişey olmaz. Arızası da pek ucuza halledilmez.

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Ali bey başka bir arkadaşta 98 model bir Transporter aldı, aracı servise götürdüklerinde usta diferansiyelinde biraz ağlama olduğunu söylemiş, düşünün 14.000 TL'ye alacağı aracı bu sorundan dolayı 12.000 TL'ye aldı. Daha önce de bir arkadaşımın Golf 3 aracı geri vitesten atıyor diye şanzumanı indirdi yaptırdı ama randuman vermedi en sonunda Gürcistan'da komple şanzumanı değişti.

O yüzden şanzuman sökülmeden masrafı çıkmaz,randumanlı olacağı da aşikar. Senkromeç dişlilerinde problem olabilir,eğer satıcı bir çıkma şanzıman parası kadar fiyatı düşürüyorsa rahatlıkla alabilirsiniz.

Yani 15.000 TL olan aracı 12.000 TL'ye veriyorsa hemen alın.

VWTURK Üyesi hiaxiseytan - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Otomatik şanzımanların arıza çıkartması ihtimali bile daime ürkütücü olmuştur. Şanzımanın tamiri hariç sırf indirilip sökülmesi,ve tamirin tespiti gayet zahmetli olduğundan bu şanzımanların tamir edilmesi bir hayli maliyetlidir.
    Sistemi çok karmaşık olmamasına karşın, tamir edilmiş bir otomatik şanzımanın da eski performansını gösterebilmesi tamamiyle şans kısmet işidir.

Satıcının bunu söylemesi güzel bir dürüstlük örneği açıkçası.Çünkü araç alımında çok büyük ihtimalle bunu fark edemessiniz. Hatta daha önce otm. araç kullanmadıysanız bu modeller böyle diyerek belki yıllarca farketmeden kullanırsınız

Fiyat olarak indirim yapılsa bile ben o aracı almayın derim. Tamir ettirsinler illaki alacaksanız problemsiz olarak alın. Çünkü 2 bin tl indirim yaptırarak aldığınız bir aracın arıza giderim maliyeti 5 bin lira da çıkabilir.Söz konusu motor olsa bunun maximumu vardır, ancak şanzıman tamirinde böyle bir rayiç bedel söz konusu değildir.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Boşa atıpta geçiyormuş işi motor soğukken mi oluyormuş?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Vaz geçtim arabayı almaktan bu dediklerinizden sonra.

VWTURK Üyesi delfa66 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Comfortline
    2002 1.6 Conforline Otomatik aracım şanzuman indirdi. İşçilik Dahil 3200 TL yapıldı. Tüm alt takim genel bakımını yaptırdıktan sonra araç toplamda 4800 TL masrafı oldu. Araç çekisi ve yol tutusu iyice keyif vermeye başladı. Tekrar şanzuman sorun verirse diye korkuyorum. satmayı düşünüyorum fakat yapılmış arabayı satmakta mantıklı gelmiyor. Satıp Manuel alsam mı?

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)