Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Ani fren yapınca yağ lambası neden yanar?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf

Ani fren yapınca yağ lambası neden yanar?

Arkadaşımın aracında çözemediğimiz bir sıkınıtı yaşıyoruz.

Ani fren yapınca yağ lambası yanıp 3-4 saniye sonra neden söner dersiniz?
    Her ani frende değil, gerçekten çok sert bir frenden bahsediyoruz, son limiti artık. Acayip sesler gelecek derecede bir frenleme.

Yanan sadece yağ lambası, akü şarj lambası v.s. v.s. hiçbirşey yanmıyor sadece yağ lambası.

Araç golf 5 fsi otomatik.

VWTURK Üyesi opelcaz - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Comfortline
    motordaki yağ seviyesini kontrol ettinmi?çok sert fren yapınca motor içindeki yağ ön tarafa doğru geldiği anda yağ seviyesi düşük algılıyor onun için yağ lambası yanıyor olabilir.

VWTURK Üyesi DoesLock - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Alıntı opelcaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    motordaki yağ seviyesini kontrol ettinmi?çok sert fren yapınca motor içindeki yağ ön tarafa doğru geldiği anda yağ seviyesi düşük algılıyor onun için yağ lambası yanıyor olabilir.
    Benim de aklıma ilk bu geldi

VWTURK Üyesi opelcaz - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 FSI Comfortline
    Hani benzini az kalan arabayı yokuş yukarı park ettiğinizde çalışmaz.bu durumda öyle olabilir.

VWTURK Üyesi armedangel - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Passat 1.8T Highline
    FSI ya bozuktur kesin =))))

şaka bir yana hani yapmazsın ya abi yağ olduğundan eminsin dimi..fren yağını fln diyo olamaz dimi,
    hani almanca yazınca bazen karışıyor işleryaa onun için dedim. bir seferinde yağmur altında arac su eksiltti sanıp deli gibi uğraşmıştım sonra bir dikkat ettim silecek suyuna kızıyo kerata cok utanmıştım =))
    insanlık hali hani..

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı armedangel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

şaka bir yana hani yapmazsın ya abi yağ olduğundan eminsin dimi..fren yağını fln diyo olamaz dimi,
    hani almanca yazınca bazen karışıyor işleryaa onun için dedim. bir seferinde yağmur altında arac su eksiltti sanıp deli gibi uğraşmıştım sonra bir dikkat ettim silecek suyuna kızıyo kerata cok utanmıştım =))
    insanlık hali hani..

Yağ lambasıyla fren lambasını ayırt etmek... ben? Tövbe tövbeee...

Arkadaşlar ben araca baktım, bizzat binip denedim. Yağ seviyesini de kontrol ettim aklıma geldi. Sorun yok.

Westinghouse ile bir bağlantısı olabilir mi diye merak ediyorum.
    Şarj lambası da yansa bakacağım yeri biliyorum da, motor çalışıyor hiç ritm kaybetmeden, hiç bir sorun yok fizik olarak.

Sadece yağ lambası yanıyor, çin çin sesiyle STOP yazıyor 3 saniye sonra sönüyor.
    Zaten duran şerefsizdir! Hayatta da durmadım yazıyor diye.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Benimde aklıma westinghouse geldi ama başka tepkilerde verir o zaman araç fren şişer v.s. falan Acaba müşürde falan arızamı var yada fren hidroliği diyecem bizde bi starex var ondada sert fren yapınca el freni lambası yanıyor hidrolik eksikmiş düzeldi sonra ama bu yağ lambası ani fren yapınca yağın öne gitmesi gibi bir şey olamaz bence seperatör denen parça var onu eşitleyen karterin içinde büyük ihtimal müşür, sensör problemi olabilir...

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Alıntı armedangel´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Puahahahahhhhh

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Alıntı endwicklung´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Sadece yağ lambası yanıyor, çin çin sesiyle STOP yazıyor 3 saniye sonra sönüyor.
    Zaten duran şerefsizdir! Hayatta da durmadım yazıyor diye.
    Neden kızgınsın bu kadar arabaya?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Sevmem arabaları
    Her lamba yandığında duracaksak ohooo..

Şükür benim arabalarda bugüne kadar böyle sıkıntılarım olmadı.

VWTURK Üyesi R32 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kanada
    Marka
    Audi
    Model
    TT
    Oncelikle yag lambasinin kirmizi ve surekli yandigini varsayiyorum. Cunku VW grubu araclarda bu lamba sari ve yanip sonerek de yanar. Yag basinci bir yerin tikanmasindan veya pompadan dolayi dusmus ve alt limitlerine yaklasmissa ani fren veya keskin viraj donuslerinde yanabilir. En saglikli yontem diagnostic cihazla anlik olcum yapmak.

VWTURK Üyesi DOCKA - ait Avatar
    Lokasyon
    Sivas [ 58 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    alakası varmı sorun aynımı bilmem
    Vw polo'da böyle bir sorun vardı.Calıstıktan kısa bi süre sonra yağ lambası yakıp ötüyordu 5 - 6 sn sonra sönüyordu.Aracın yagından filtresine bakılmadık yer kalmadı.Bayağı uğraştılar.Ertesi gün usta hiç rastlamadım ilk defa böyle bişey gördüm.Bobin değiştirince düzeldi demişti ( ne bobini nerenin bobini bilmiyorum ama yarın öğrenebilirim )

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf
    Alıntı R32´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Oncelikle yag lambasinin kirmizi ve surekli yandigini varsayiyorum. Cunku VW grubu araclarda bu lamba sari ve yanip sonerek de yanar. Yag basinci bir yerin tikanmasindan veya pompadan dolayi dusmus ve alt limitlerine yaklasmissa ani fren veya keskin viraj donuslerinde yanabilir.
    Kırmızı, sürekli ve 3- 4 saniye kadar yanık kalıyor doğru.

Üzerine gitmek gereken bir parça var mı? Yoksa Fren destek sistemi ani frenlerde çok yükleniyor sisteme diye bu tepki normal de karşılanabilir mi?

Uyarı esnasında makinanın çalışmasında hiç bir tuhaflık olmuyor.

VWTURK Üyesi R32 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kanada
    Marka
    Audi
    Model
    TT
    Alıntı endwicklung´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kırmızı, sürekli ve 3- 4 saniye kadar yanık kalıyor doğru.

Üzerine gitmek gereken bir parça var mı? Yoksa Fren destek sistemi ani frenlerde çok yükleniyor sisteme diye bu tepki normal de karşılanabilir mi?

Uyarı esnasında makinanın çalışmasında hiç bir tuhaflık olmuyor.
    Evet, karter acilip yag pompasi, suzgeci ve yaglama jetleri kontrol edilmeli.

VWTURK Üyesi skylineGTR32 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.8T Comfortline
    buna benzer bir sorunla bizde karşılaşmıştık araç 60-70 km/h ile viraja girdiğinde yağ lambası sürekli yanıyor virajdan çıktıktan sonra sönüyor yapılmadık şey kalmadı testler yapıldı araç söküldü vs vs herşey normal en sonunda motorda işlem yapıldığı bilgisi geldi meğer araç daha önce yatak sarmış ve tüm kepler değişmiş ama keplerdeki yağlama delikleri standartın altınaymış o yüzden sorun yaratıyormuş kepler değişti sorun gitti

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)