Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 10 sonuç bulundu, 1 ile 10 arası gösteriliyor

Konu: polo classic hakkında bilgi istiyorum

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Sakarya [ 54 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

polo classic hakkında bilgi istiyorum

merhaba.
    foruma bu gün üye oldum.
    şu an volkswagen aracım yok ama, polo classiclerle bayağıdır ilgileniyorum. mevcut aracımı yakında satın alacaklar. bende fiyat olarak en uygun polo classicleri gördüm.
    10.000 lira ile 14.000 lira arasında fiyatlar değişiyor. gördüğüm kadarı ile 2001 den sonra classic üretimi yok. eğer yanılmıyorsam.
    bir sürü classic çeşidi var. comfotline v.s.
    bazılarında klima dahi yok. bazıları full.
    yaptığım araştırmalar neticesinde gaz kelebek gövdesi kirlenme dışında aracı kötüleyen olmadı.
    bana ne önerirsiniz. classic almadan önce nelere dikkat etmeliyim.
    75 bg motor ile 100 bg motor arasında güçten başka ne fark vardır.
    motor ömrü ne kadardır.
    iyi çalışmalar dilerim.

VWTURK Üyesi oozcan42 - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    2000 model Polo Classic Comfortline sahibiyim
    -ABS,Çift hava yastığı,Klima,Elektrikli ısıtmalı ayna mevcut
    -AKL motor ve 100 bg.
    -Atiker marka sıralı sistem lpg var
    -Yakıtı 14 kuruş civarı uzun yolda
    100 bg motor araç için gayet yeterli,yol tutuş biraz yüksek(benim gibi köye gidip gelen birisi için ideal) olmasına rağmen sorunsuz. İç hacmi önlerde geniş ancak arka koltuk diz aralığı biraz dar ama çok iri değilseniz rahatsız etmiyor.Benim aracım 134000'de henüz yağ yakma,çalışmama gibi herhangi bir sorun yok, yani rutin yağ filtre değişiminden başka masraf etmiyorum Allah'a şükür.Kısacası alınası bir araç.
    Tavsiye olarak, gördüğüm kadarıyla lpgden dolayı boğaz kelebeğinden epey bir çeken var buna dikkat edin, onun dışında kronik bir rahatsızlığımız daha var o da göğüsten gelen tıkırtılar. Başka da bir problemimiz yok. Kazasız sürüşler dilerim.

VWTURK Üyesi polosemih - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6
    merhaba arkadaşlar bende bir konu hakkında danışmak istiyorum fakat nasıl konu açıldığını bilemiyorum aranıza yeni katıldım yardımcı olabilirmisiniz. teşekkürler

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Sakarya [ 54 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı oozcan42´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    -AKL motor ve 100 bg.
    100 bg motor araç için gayet yeterli,yol tutuş biraz yüksek(benim gibi köye gidip gelen birisi için ideal) olmasına rağmen sorunsuz. İç hacmi önlerde geniş ancak arka koltuk diz aralığı biraz dar ama çok iri değilseniz rahatsız etmiyor.Benim aracım 134000'de henüz yağ yakma,çalışmama gibi herhangi bir sorun yok, yani rutin yağ filtre değişiminden başka masraf etmiyorum Allah'a şükür.Kısacası alınası bir araç.
    Tavsiye olarak, gördüğüm kadarıyla lpgden dolayı boğaz kelebeğinden epey bir çeken var buna dikkat edin, onun dışında kronik bir rahatsızlığımız daha var o da göğüsten gelen tıkırtılar. Başka da bir problemimiz yok. Kazasız sürüşler dilerim.
    teşekkürler. tıkırtı hiç problem değil. bir lada vega kullancısı olarak tıkırtılara alışık ve barışığız
    boğaz kelebeği lpg den dolayı mı kirlenme yapıyor yoksa benzinde de aynı sıkıntı varmı.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    Alıntı oozcan42´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    -AKL motor ve 100 bg.
    merhabalar arkadaşım
    benimde seninki gibi aynı model bir polom var. bende aracımı yeni aldım ve memnumun.size sormak istediğim bu aracın lastik hava değerleri kaç olacak ?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Sakarya [ 54 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    75 bg motor ile 100 bg motor arasında güç hariç ne gibi farklar var.
    sağlamlık ve dayanıklılık açsından ele alırsak?
    hangisi tercih edilmeli?

VWTURK Üyesi 06onur - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi comfortline
    1.6 100 hp veya 1.4 75/101 hp tavsiye ederim. Confort alırsan ABS+ASR ye kavuşursun. Genç ve diri alman tavsiyedir. Check-up tavsiye ederim kandırılma ihtimalin düşer. Motor(dyno olarak Gücü ölçülür), şese, boya, frenler möakinalarla nesnel ölçülür. Değişen parçayıda usta söyler. Bosh-car yapıyor. 50tl bence değer biz yeni aracı öyle aldık hiç brşey gözümüden kaçmadı. 2006 olduğundan kmyide servisten ispatlattık.

Eninde sonun LPG isteyeceksin 1.6 100 1.4 101 hp mantıklı

VWTURK Üyesi mendel50 - ait Avatar
    Lokasyon
    Nevşehir [ 50 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    75 hp ile 100 hp arasındaki farkı sollamalarda vede ani ivmelenmelerde görebilirsin yoksa yolda gidişi aynıdır , 75 hp olan poloda küçümsenecek bir performans değil gayet iyi gidiyor , 100 hp olan motor biraz daha çok sensör vede ekipmana sahip bunlardan birisi çalışmazsa mesela emme manifolt diyaframı araba resmen kanğnıya dönüyor

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Sakarya [ 54 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    teşekkürler.
    şu an araştırma içindeyim. acelem yok. temiz bir classic almak niyetindeyim.
    önceden aceleyle arabasız kalmamak için fazla baktırmadan araba almıştım. bayağı bir bakım masrafı yaptım. şimdi aynı hataya düşmek istemiyorum.
    birde şu gerçekki; aracını satılığa çıkaranlar nasıl olsa satılacak diye araca bakım yaptırmıyorlar, yağını dahi değiştirmiyorlar. alanın elinde patlıyor.
    temiz bir classic denk gelir inşallah.
    forumda satılık alanı sanırım yok yada ben göremedim.
    eğer temiz bir classic denk gelirse bana mesaj yoluyla ulaştırabilirseniz minnettar olurum.
    renk olarak ilk tercihim gümüş gri, sonra beyaz, bunlar olmaza temiz olduktan sonra renk farketmez diyebilirim.
    iyi çalışmalar dilerim.

VWTURK Üyesi mendel50 - ait Avatar
    Lokasyon
    Nevşehir [ 50 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    iyi bir seçim olur yalnız yeni tip dürbün göğüslü olanlara bakacaksan 75 hp olanı piyasada bolca var
    100 lük olanı çok nadir buna dikkat etmenizi öneririm , temiz olduktan sonra modeline bakmayın bile bence , ben beyaz veya gri arıyorken lacivert renk sadece sol arka kapı boya görmüş bulunca hemen aldım

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)