+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: FOLYO KAPLAMA-T5

VWTURK Üyesi transportr14 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter

tampon kaplama (cast folyo)

Merhaba arkadaşlar;

Ben t5 imin tamponlarını boyatıcam ama hem fiyat hemde işte çizilir sökülür gibi söylentilerle yaptırmak istemiyorum.Forumda görüyorum Cast folyo konuşuluyor yaptıranlar var ama hiç benım dediğim gibi yok Tamponlara kaplatsak olurmu renk tutarmı acaba ? Aracım metalik gridir. Şimdiden teşekkürler.

VWTURK Üyesi Lonely_AntaLya - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    bızım arkadas caddynın ön sıyah tampona karbon kapladı malzemede tuttu bır sıkıntı yok..

Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Benim kafama takılan arabanın yüzeyi saç saça yapışır ama plastik pürüzlü yüzey kalkar mı acaba diyorum?

VWTURK Üyesi funkerman - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Alıntı transportr14´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Benim kafama takılan arabanın yüzeyi saç saça yapışır ama plastik pürüzlü yüzey kalkar mı acaba diyorum?
    yakup abi tamponda sağlıklı olucağını hiç düşünmüyorum... boyanın bile zor yapıldığı bu yüzeyde yapıştırma bişeyin ömrü nekadar olur? özellikle tamponda çok fazla girinti-çıkıntılar ve kesintiye uğrayan yerler var. yıkama esnasında veya yağmurlu çamurlu havalarda mutlaka atma yapıcaktır... yapılmış bi örneği varsa görmek isterim açıkcası merak ettim..

VWTURK Üyesi DoesLock - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Alıntı funkerman´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    yakup abi tamponda sağlıklı olucağını hiç düşünmüyorum... boyanın bile zor yapıldığı bu yüzeyde yapıştırma bişeyin ömrü nekadar olur? özellikle tamponda çok fazla girinti-çıkıntılar ve kesintiye uğrayan yerler var. yıkama esnasında veya yağmurlu çamurlu havalarda mutlaka atma yapıcaktır... yapılmış bi örneği varsa görmek isterim açıkcası merak ettim..
    +1905
    ve eklemek isterim, siz aracınızı itinayla kullanıp vurmasanız bile aracınız park halindeyken gelip birisi tamponunuza dokunduğunda; yapmış olduğunuz uygulama soyulma, kabarma, toplanma yapacak ve siz o görüntüye seyirci kalamayacağınız için sil baştan yeniden yapmaya kalkacaksınız.. tabi bunun sıklık derecesi haftada 1 de olabilir 3 ayda bir de olabilir.. Bence yaptırmayın derim ben.. Paranızı da zamanınızı da çöpe atmış olursunuz..

Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Doğru söylüyorsunuz vazgeçtim bende indim aşağıya tamponu inceledim olmaz diye düşündüm sizlerinde fikirleriyle bu işten vazgeçtim yardımcı ola herkese teşekkürler.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Doğru söylüyorsunuz vazgeçtim bende indim aşağıya tamponu inceledim olmaz diye düşündüm sizlerinde fikirleriyle bu işten vazgeçtim yardımcı ola herkese teşekkürler.
    Kesinlikle doğru karar vermişsiniz.. Daha farklı düşünceleriniz varsa onları da tartışabiliriz..

Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Fotoğraftaki araç sizin ise tamponlar boyalı bu arabayı gösteren şeyinde tamponları olduğunu düşünüyorum kaça boyattınız hiç çıkma kabarma yaptımı?

Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    tampon boyama ile ilgili bikaç ay önce konular açılmıştı... birçok fiyat ve fikir alışverişi yapılmıştı... oradan fikir edinebilirsiniz ama sizinde aracınız benimki gibi transporter olduğu için tavsiye etmiyorum... doeslock nickli arkadaşın aracı carevella zaten orjinal boyalı... benim gördüğüm kadarıyla transporter tamponunu boyatıpta memnun kalan insan sayısı çok az... etrafta gördüğüm boyalı tamponlarda zamanla kabarmalar dökülmeler meydana gelmiş yada renk bariz şekilde ayırıyor... boyatmak için bikaç kere niyetlendim ön arka tampon kapı kolları ve aynalar için en son 500 liraya anlaştım fakat içime sinmedi... 3 tane boyacı tanıdığım var üçüde tavsiye etmedi...

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caravelle
    Alıntı funkerman´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    tampon boyama ile ilgili bikaç ay önce konular açılmıştı... birçok fiyat ve fikir alışverişi yapılmıştı... oradan fikir edinebilirsiniz ama sizinde aracınız benimki gibi transporter olduğu için tavsiye etmiyorum... doeslock nickli arkadaşın aracı carevella zaten orjinal boyalı... benim gördüğüm kadarıyla transporter tamponunu boyatıpta memnun kalan insan sayısı çok az... etrafta gördüğüm boyalı tamponlarda zamanla kabarmalar dökülmeler meydana gelmiş yada renk bariz şekilde ayırıyor... boyatmak için bikaç kere niyetlendim ön arka tampon kapı kolları ve aynalar için en son 500 liraya anlaştım fakat içime sinmedi... 3 tane boyacı tanıdığım var üçüde tavsiye etmedi...
    Birileri beni anmış..
    Caravelle'lerin diye bir genele yapmak istemiyorum; mütevazi yaklaşıp ''BENİM'' aracımın tamponundan bahsedeyim.. Sizin de soylediğinz gibi orjinal gövde rengi tampon ''BENİM''ki ama sözde orjinal gövde rengi tampon!! Ne demek istedim? tampon tampona ufak bir dokunuşda, tazyikli suda, ani sıcalık değişimlerinde atmalar yapan çok ORJİNAL bir tampon.. Benim kanaatimce doğuş tamponları Almanya'dan çıplak halde getirtip burada boyuyor.. Arabanın 6. ayında darbe gormediği halde sadece tazyikli sudan dolayı boyası kalkar mı? KALKARRR!! İşte kanıtı

Biliyorum bu fotoğrafdaki kalkmalar atla deve değil.. Fakat rötüş vurulmayınca daha da buyuyor açıklar.. Bi şekilde açıklıklar halediliyor dyelim; yetkili servisin yaptığı boyamada hatalar çıkıyor dışarıda yaptırılan boyamalarda kat kat hata çıkar bence.. Dolayısıyla siz arabanın dışına değil içine masraf yapmayı düşünün.. Bence daha ii olur..

Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Alıntı DoesLock´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Birileri beni anmış..
    Caravelle'lerin diye bir genele yapmak istemiyorum; mütevazi yaklaşıp ''BENİM'' aracımın tamponundan bahsedeyim.. Sizin de soylediğinz gibi orjinal gövde rengi tampon ''BENİM''ki ama sözde orjinal gövde rengi tampon!! Ne demek istedim? tampon tampona ufak bir dokunuşda, tazyikli suda, ani sıcalık değişimlerinde atmalar yapan çok ORJİNAL bir tampon.. Benim kanaatimce doğuş tamponları Almanya'dan çıplak halde getirtip burada boyuyor.. Arabanın 6. ayında darbe gormediği halde sadece tazyikli sudan dolayı boyası kalkar mı? KALKARRR!! İşte kanıtı

Biliyorum bu fotoğrafdaki kalkmalar atla deve değil.. Fakat rötüş vurulmayınca daha da buyuyor açıklar.. Bi şekilde açıklıklar halediliyor dyelim; yetkili servisin yaptığı boyamada hatalar çıkıyor dışarıda yaptırılan boyamalarda kat kat hata çıkar bence.. Dolayısıyla siz arabanın dışına değil içine masraf yapmayı düşünün.. Bence daha ii olur..
    senin aracında bile böyle problem varsa diyecek söz bulamıyorum...

zaten santimetrik hesaplarla park yapılan bi handa işyerimiz var... ben dokundurmasam kimliği belirsiz komşular mutlaka vurup kaçıyor boyasız aldık böyle devam edelim orjinalliği bozulmasın...

Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Haklısınız heralde arkadaşlar Bende forumdaki geçmiş mesajları okudum baya soğudum

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Taksiler hep giydirme zaten, yalnız tırtıllı tampona folyo yapışmayabilir o yüzden boyatmak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Çizilmesi önemli değil kolayca rötüşlettirebilirsiniz. Bir yere sürmedikten sonrada birşey olmaz önemli olan boyattırırken ithal plastik astarı kullanmak ve boyayı güzel yapmak.

VWTURK Üyesi GOLFÇÜ39 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Haklısınız heralde arkadaşlar Bende forumdaki geçmiş mesajları okudum baya soğudum
    yakup abi ben caddy i yeni aldığımda,vw bayii edirne mercan da boyattım.şu ana kadar memnunum,eğer yolun düşerse bi sor derim.

Lokasyon
    Kırklareli [ 39 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı GOLFÇÜ39´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    yakup abi ben caddy i yeni aldığımda,vw bayii edirne mercan da boyattım.şu ana kadar memnunum,eğer yolun düşerse bi sor derim.
    Ben Çorlu(çalışkan) 'dan aldım Mercanla biraz fiyat farkı vardı o zamanda bir anlık heves aldık arabayı çıktık geldik Biz yoğun trafiği olan bir yerde yaşamıyoruz dikkatsiz şöförlerden yana sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama boya dökülme yaparsa çok üzülücem o yüzden vazgeçtim ...

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)