Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 30 sonuç bulundu, 16 ile 30 arası gösteriliyor

Konu: İLK AĞIR BAKIM

VWTURK Üyesi poloaks - ait Avatar
    Lokasyon
    Aksaray [ 68 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 TDI Trendline
    Arkadaşlar yetkili servislerde insiyatif kullanma diye bir şey yok,adamlar ne yazıyorsa onu diyorlar.Aynı usta servisten çıkıyor kendi yerini açıyor yılı geçmişse en az 70.000 diyor triger değişimine.Tabi bu ustalar tecrübelerine dayanarak konuşuyorlar.100 arabadan 2-3' ünün trigeri 45-50 binde sorun çıkarmıştır belki ona güvenerek söylüyor.Ama servis kendini garantiye alıyor.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI
    arkadaşlar yetkili servis olaya sıfır riskle bakıyor aslında bu arabanın trigerini değiştirmeye gerek yok benim aracım 2003 model dizel 2009 şubatta değiştirdim araba 78bindeydi ve çıkan triger kayışında çatlak bile yoktu 2006 model bir aracım olsa minimum bir sene daha triger falan değiştirmem eğer triger artı normal yıllık bakımı için 1000tl diyorsa fiyat normal düzeyde yetkili servis için eğer trigeri değiştirmezseniz fiyat 240 gibi birşey olucaktır ki bence 240 milyona taksit yaptırıp en az 1 sene daha binerim ben olsam sizin ekonomik durumunuza göre değerlendirince hiç bir özel servis aracınızın trigerini değiştirmez şuanda bu da bir dip not olsun bu insanlarda bu kadar bilgisiz insanlar değildir sanırım

Uzaklaştırılmış Üye polo_2006 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Sonuçta araba bizim araba,yarın kayış kopsa gidip adama sen bana değiştirme demiştin bak değiştirmedim böyle oldu desen adam bana ne kardeşim olabilir 1-2 arabada diyecek.Ne yapsak ki 1 sene daha kullanıcam ben böyle.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Scirocco 1.4 TSI
    valla bana kalırsa senin arabanın yaşıyla modeliyle alakası yok bugün sıfır araba alsan sendeki risk o arabadada var tabi içim rahat etsin kafam rahat etsin dersen ilk fırsatta değiştir ama dediğim gibi benim araç 78binde diye adamlara götürdüm 2003 model dedim 6 seneyi geçmiş dedim ama sizin aracınız daha süreyi bile yeni doldurmuş en az bir sene daha gönül rahatlığıyla binmek gerekir bence bu kayış okadarda dandik birşey değil yani 3 4 senede yıpranıcak kadar

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Alıntı birdy´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Merhabalar,

2006 Polo Km:27.000

ilk sahibiyim nadiren kullanıyorum..yıllık yağ bakımı için servise(yetkili)gittiğimde ağır bakım zamanı geldiğini triger komple değişimi dahil yaklaşık 1.000 ytl gibi bir rakam
    söylediler..açıkça durumlarda hiçiyi değil buaralar ve böyle bir bütçem yok maalesef ne önerirsiniz arkadaşlar..triger değişimini erteleyebilirmiyim??
    Benim araçta 2005 model ve 38 binde trigeri değiştirdim.Ama 4 değil 5. yılda değiştirdim.Yani 1 sene daha fazla kullandım.Çıkan parçaları ve kayışı görünce yaptırdığıma pişman oldum.Çünkü hepsi yeni gibi duruyordu.Ama risk tabi göze alamadım kayış koptumu 7000 tl ye patlıyor.1000 t olan rakamın içinde bakımda var.Normalde 600-700 tl gibi bir fiyattır.

VWTURK Üyesi poloaks - ait Avatar
    Lokasyon
    Aksaray [ 68 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 TDI Trendline
    Bana bir ay önce Konya Gökmen 90.000 bakımına 700 küsür demişlerdi,birde indirim varmış 600 küsüre denk geliyordu.Bu 90.000 in içinde triger seti,yağ,tüm filtreler ve diğer kontroller var.1000 TL olmaması lazım,hadi zam geldi desek 700 küsürden 1000 TL'ye zamda olmazki.

VWTURK Üyesi serkans41 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kocaeli [ 41 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Benim aracımda 2006 model 20550 km.'de. Servis aralık ayında daha önceden randevu verdi. 2 rulman ve triger kayışı+ bujiler (indirimler dahil 4 yaş ve üzeri) 475 tl. bir ücret talep ettiler. Daha önceki tecrübelerimden şunu söylemek isterim, servis her şeyi göz ardı ederek kayışla birlikte rulmanlarıda değiştiriyor. Ayrıca benim aracımda çıkacak olan yes yeni kayışı rulmanları başka araçlarda kullanıyorlar. Bu bir gerçek. Daha önce opel aracımda kayışım koptu öyle bahsettiğiniz gibi ucuk kaçık rakamlarada çıkacağını zannetmiyorum sadece bir tane supap değiştirdim, tabiki tedbiri elden bırakmamak lazım ama benim arabam daha 20000 km.'de ve arabama 90000 km.'deki periyodik ağır bakım uygulanıyor. Bu bence vw tedbirinden ziyade tamamen yetkili servislere para kazandırmak amaçlı. Kendi özel servisime gittiğimde de bana aynı şeyleri söylüyorlar. Servisim gerekli kontrolleri yaptı (rulman ve triger kayışı+ bujiler) seneye tekrar konrol ettireceğim ya inanın bana kendisi gösterdi gözümle gördüm bırakın kılcak çatlak çiziği daha üzerindeki yazılar duruyor kayışın, rulmanlar ayna gibi parlıyor.
    1000 tl.'lik rakam sadece kayış ve gergi rulmanları için değildir, 90000 km. ağır bakım masrafıdır.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Tüm arkadaşlarıma samimi bilgi ve paylaşımları için çok teşekkür ediyorum..

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kırşehir [ 40 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic
    Birader vw marka araçlarda triger 90.000 km. de bir değişir. Ama sen işini sağlama bağla 75.000 de falan değiştir.

VWTURK Üyesi segoar - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6
    arkadaşlar tiriger ya kilometre yada sene geldiyse değişecekkk

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Sivas [ 58 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.4 tsi highline
    Triger değişimi;

4 Yıl yada 90.000 Km (Hangisi önce dolarsa)

sanıyorum 2004 yılına kadar VW nin bir çok aracında bu periyot 5 yıl yada 120 bin idi ancak servis bültenleri ile bu süreyi geriye çektiler...

Bence triger ihmale gelmez, ancak 2006 model ve 27 bin deki bir araç sürekli aşırı rutubetli bir ortamda yatmıyorsa 5 yılının dolmasını beklemekten tereddüt etmem şahsen... Özellikle sürekli agresif ve yüksek devirde spor bir sürüş tarzınız varsa trigerin süresini hiç geçirmemeli diye düşünürüm...

Yetkili servisler pahalıdır ancak özel servislerde de sadece gerçekten işinde tecrübeli olanlara triger değiştirmenizi tavsiye ederim...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 FSI Midline
    Merhabalar.Benimde 1997 1.6 HB Polo'm var. Şu anda 77350 km'de. Aracı alalı yaklaşık 1 sene oldu. Aracı aldığım zaman sanayide yakıt filtresi, hava filtresi, bujiler, akü, lastikler, antifriz, motor yağı ve fren balatalarını yaklaşık 1000 TL'ye değiştirdim.

Bu triger bakımı konusu bir kaç zamandır benimde kafamı kurcalıyordu. Bir süre araştırdım ve forumu takip ettim. Her ne kadar triger bakımı için pratikte 90.000 km gibi bir rakam telaffuz edilse de, ben tüm lastik yedek parçaların bir ekonomik ömrü olduğunu(yaklaşık 4 yıl) düşünüyorum. Bu nedenle biraz araştırmadan sonra aracım km'si henüz 77230 iken geçen hafta Doğuş'ta Triger bakımını yaptırdım. Geçen sene değiştirdiğim parçaları (bujiler, akü, yakıt filtresi, lastikler) değiştirmemelerini istedim. Standart bakım paketinden bu parçaları çıkardılar. Triger Kayışı, Eksantrik Kayışı, Gergi Rulmanı, Hava Filtresi, Motor Yağı, Karter Tapası, Carbon Clean ve Motor Koruma indirimli olarak 507 TL'ye yaptırdım.

Doğuş'u tercih etmekteki nedenlerim: 1- Triger bakımının oldukça hassas bir konu olduğunu ve bu yüzden yetkili serviste yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. 2- Yetkili serviste parçalara 2 yıl garanti söz konusu bunun dışında da bu bakımla ilgili aracımda herhangi bir sorun yaşarsam karşımda kurumsal bir muhatap olmasını önemsiyorum. 3- VW yetkili servislerinde halen aracın yaşının 3 katı servis ve yedek parça indirimi var. Ben %20 indirimden yararlandım.

VWTURK Üyesi maccoder - ait Avatar
    Lokasyon
    Bursa [ 16 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    benim 2001 polo ikinci sahibiyim ilk sahibi hiç değiştirmemiş çünkü km az diye bende geçen ay değiştirdim 63 bin km de yani 8 yıl sonra triger değişti arabada aracın orjinal trigeri ile 8 yıl yapmış

VWTURK Üyesi hackan - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Goal
    Merhaba arkadaşlar;

"2006" Model Benzinli 1,4 16 V "POLO GOAL OTOMATİK" Şanzıman aracımın gün itibari ile (20.08.2010) teslim adığım; Maltepe Vw EREL yetkili servisinde yapılmış 30 BİN km ağır bakım detayları ve fiyatları aşağıda belirttiğim gibidir.Yaptıracak olan/merak eden arkadaşların ilgisine...

Not: Triger seti konusunda internet üzerinde ve vwturk forumda biraz araştırma yaptım elde ettiğim veriler ve tanıdığım ustalar ile yapmış olduğum son görüşmeden sonra değiştirme kararı aldım ve değiştirttim.Çıkan eski parça üzerinde herhangi bir çatlama yırtık aşınma gözlemlemediğimide belirtmek isterim.Değişim sebebim km değil yıldan sebepti,bir sonraki triger değişimimde ya 4 sene yada 120 bin km olarak bildirildi ilginize.

fren hidroliği bakımı 33,00 TL
    cam işçiliği 50,25 TL
    bakım 105,60 TL
    triger kayışı sökmek takmak 105,60 TL
    gergi rulmanı söküldü takıldı 6,60 TL
    sarf malzemem 14,52 TL
    yağ filtresi 6,42 TL
    eksantrik kayışı 40,31 TL
    eksantrik kayışı 23,76 TL
    gergi makarası 55,01 TL
    gergi makarası 49,76 TL
    gergi makarası 47,71 TL
    V- kayışı 14,58 TL
    hava filtre elemanı 35,24 TL
    buji 37,96 TL
    10W/40 sentetik yağ 55,20 TL
    karter tapası 2,14 TL
    polen filtresi 13,03 TL
    cam suyu 1,96 TL
    fren hidroliği 12,79 TL
    yakıt filtres, 38,87 TL
    yan kelebek camı 66,1 TL
    terostat hızlı cam yapıştırıcı 50,00 TL
    klima bakteri temizliği 67,00 TL
    toplam yekün 711,44 + KDV = 1002 TL

Not: Toplam tutardan aracın kelebek camını kırmışlardı onu değiştirdim cam,işçillik ve yapıştırıcı ücreti düşülerek hesaplayınız.
    İyi çalışmalar, kazasız günler dilerim.

VWTURK Üyesi wmer06 - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6 AC HB
    arkadaşlar vw kalitesi ortada herkez vw güveniyor
    peki muhendisler 4 yıl ve ya 90,000 km değişecek diyince kimse önemsemiyor
    sanayideki usta vw fabrikasında yapılan testleri görmüşmü de konuşuyor almanlar araç konusunda dünyada bir numara eğer bizim sanaideki ustalar alman muhendislerinden iyise helal olsun bizim ustalara
    arkadaşım borç bulup yaptıracaksın başka çaren yok yada uykularına girecek ve ya her gaza bastığında biryere giderken acaba diyeceksin ben bu soru işaretiyle arabaya binmem şahsen herkez alman malına güvenir bu bir gerçek adamlar yapıyor o zaman adamlar 4 yılda ve ya 90 000 değişecek diyorsa değiştirelim böyle ağır bir bakım içinde servisten şaşma 150 -200 tl fazla verirsin ama 2 yıl garantisi olur
    bunlar benim düşüncelerim herkeze selamlar

+ Konu Cevapla
2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)