+ Konu Cevapla
Toplam 8 sonuç bulundu, 1 ile 8 arası gösteriliyor

Konu: POLO TRİGER KAYIŞI

VWTURK Üyesi ceza0042 - ait Avatar
    Lokasyon
    Tekirdağ [ 59 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Highline

Exclamation POLO TRİGER KAYIŞI

arkadaslar..2001 polo 1.4 16v 100hp highline triger kayışı değişimden sonra ne zaman değişir...bunun ölçümü km olarak mı anlaşılır yoksa zaman olarak mı... bu model pololarda trigrin değişimini nasıl anlıcaz

90 000 km triger kayışı değiştiyse diyer değişim ne zaman yapılmalıdır

VWTURK Üyesi enderrimm - ait Avatar
    Lokasyon
    Ordu [ 52 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Aracım Yok
    illada 90ooo değişecek diye bi kavram yok.sonucta 2000 modelin altında olup km'si 50ooo-60ooo de olan araclarda var.bunların triger kayışı gibi önemlı bır parcayı değiştirmek icin 90ooo'i görmesi gerekmez..mantıken ve en saglıklısı 4 yılda bir değişim yapılmalı.

VWTURK Üyesi ceza0042 - ait Avatar
    Lokasyon
    Tekirdağ [ 59 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Highline
    Alıntı enderrimm´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    illada 90ooo değişecek diye bi kavram yok.sonucta 2000 modelin altında olup km'si 50ooo-60ooo de olan araclarda var.bunların triger kayışı gibi önemlı bır parcayı değiştirmek icin 90ooo'i görmesi gerekmez..mantıken ve en saglıklısı 4 yılda bir değişim yapılmalı.
    yani triger kayışının degısım zamanı her 4 yılda bır olcak onu anladım km reye bakılmıcak

VWTURK Üyesi gelibolu11 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    1.4 2001 model polo 14 ekim 2009 da trigeri değiştirdim 112.000 binde hala orjinali üstündeydi. DDD topkapı sanayiden komple set aldım orjinal 220 ytl. 80 ytl. işçilik verdim 300 ytl bilginize arkadaşlar...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Isparta [ 32 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk4
    bende 99 model hb 1.6 polo var şu an 120.000 kmde triger kayışının değişmemiş olamaz dimi nasıl anlayacaz değişip değişmediğini, ona göre değişştirecem

VWTURK Üyesi aragorn81 - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.6 AC HB
    Alıntı akdereli´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    bende 99 model hb 1.6 polo var şu an 120.000 kmde triger kayışının değişmemiş olamaz dimi nasıl anlayacaz değişip değişmediğini, ona göre değişştirecem
    Bence değiştirilmemiş olsa çoktan sıyırmıştı ama ,işini sağlama bağla bir servise götür ama özel servis değil bir tamirci bil açıp bakabilir.Yani triger kayışının olduğu bölüm açılıyor kayışı çıkarttıktan sonra zaten kendisini belli ediyor gitmek üzere olup olmadığı .kayışı büküyorlar eğer çatlaklar var ise sınırda sayılıyor ama dediğim gibi sen eşeğini sağlam bağla ve göster trigeri

VWTURK Üyesi mynatsumi - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı ceza0042´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    yani triger kayışının degısım zamanı her 4 yılda bır olcak onu anladım km reye bakılmıcak
    arkadasım, 90bin km yada 4 yıl, hangisi önce dolarsa... 2 yıldada 90bin yapabilirsiniz, bu durumda değiştirmelisiniz...

dediğim gibi hangisi önce dolarsa...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    Daha yeni 38000 deki araçımın trigerini 5.yılda değiştirdim.Yani 1 yılda belirtilenden fazla kullandım.Çıkan parçalar kayış dahil yeni gibi, kopması durumunda 7000 tl var, işin doğrusu fazlada zorlamak istemedim....

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)