+ Konu Cevapla
Toplam 8 sonuç bulundu, 1 ile 8 arası gösteriliyor

Konu: Hava filtre borusu ve karter havalandırma girişi

VWTURK Üyesi omertek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Cordoba 1.6 SXE

Hava filtre borusu ve karter havalandırma girişi

http://img27.imageshack.us/gal.php?g=img030g.jpg

Arkadaşlar kafama birşey takıldı bu resimdeki parçayı daha önce kırıldığı için biyerden çıkmasını bulup değiştirmiştim bu parçayla da öylesine uğraşıyorum merak ettiğim içindeki turuncu renkli parça.Yanılmıyorsam çekvalf gibi çalışıyor boru içindeki filtreden boğaz kelebeğine giden kısımdaki hava akımı artınca o delikte vakum oluşuyor ve turuncu parça orayı kapatıyor.Benimkini söktüğümde de sonradan aldığım çıkma parçada da ufak bağlantı borusunun içinde serbest halde duruyordu.Bundan da motor yüksek devirde çalışırken karterdeki buhar motora gitmiyor sonucu çıkıyor.Sizce bu tahmin doğrumudur ?

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Benim görüşümle o küçük parça bir nevi havalandırma görevi yapıyor. Boru içinde nem oluşmasın diye..

VWTURK Üyesi hamitco - ait Avatar
    Lokasyon
    Konya [ 42 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 Primeline
    Alıntı omertek´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    http://img27.imageshack.us/gal.php?g=img030g.jpg

Arkadaşlar kafama birşey takıldı bu resimdeki parçayı daha önce kırıldığı için biyerden çıkmasını bulup değiştirmiştim bu parçayla da öylesine uğraşıyorum merak ettiğim içindeki turuncu renkli parça.Yanılmıyorsam çekvalf gibi çalışıyor boru içindeki filtreden boğaz kelebeğine giden kısımdaki hava akımı artınca o delikte vakum oluşuyor ve turuncu parça orayı kapatıyor.Benimkini söktüğümde de sonradan aldığım çıkma parçada da ufak bağlantı borusunun içinde serbest halde duruyordu.Bundan da motor yüksek devirde çalışırken karterdeki buhar motora gitmiyor sonucu çıkıyor.Sizce bu tahmin doğrumudur ?
    ben de merak ettim...

Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Evet söylediğimiz gibi, yağ buharını dışarıya atıyor tahminimce.Yalnız bizim araçta böyle birşey yok.

VWTURK Üyesi mendel50 - ait Avatar
    Lokasyon
    Nevşehir [ 50 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    geçen bende söktüm gaz kelebeğini temizlerken dikkatimi çekti aracınız aft motormu ? bu parça o plastik parçanın içinde boşta sallanıp duruyordu dikkatimi çekti biraz kurcaladım öylece bıraktım yağlanmıştı zor hareket ediyordu gazla yıkadım , orayı ayıracaktım iyikide ayırmamışım kırılıyormuş demekki , zannedersem karter havalandırması için araba yüksek devire çıktığında karterdeki pis gazları emme manifoltuna göndermiyor gibi geldi bir nevi çek valf

Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Havalandırma oluyor o, sakın o parçayla oynamayın. Yoksa Toz alır.

VWTURK Üyesi omertek - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Seat
    Model
    Cordoba 1.6 SXE
    Evet aft motor .Aynen sadece kırılarak çıkıyor

VWTURK Üyesi mendel50 - ait Avatar
    Lokasyon
    Nevşehir [ 50 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo Classic Comfortline
    Alıntı vw061´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Havalandırma oluyor o, sakın o parçayla oynamayın. Yoksa Toz alır.
    O PARÇAYLA ZATEN OYNAYAMIYORSUN PLASTİK PARÇANIN İÇİNDE ÖYLECE SERBEST ŞEKİLDE SALLANIP DURUYOR YALNIZ YAĞLANMIŞTI BAYAĞI GAZLA İYİCE ÇALKALAYARAK YIKADIM VE TAKTIM , ZATEN GAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLERKEN TESADÜFEN DİKKATİMİ ÇEKTİ

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)