Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 9 sonuç bulundu, 1 ile 9 arası gösteriliyor

Konu: bor katkısı ve carbon clean

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.9 TDI Comfortline

bor katkısı ve carbon clean

arkadaşlar 2001 tdı bora 160 bin km.deki arabama bor katkısı koydum sanki rahatladı gibi(500km oldu).Acaba diyorum bor katkısı veya carbon clean üst kapak açılmadan kurumlamayı soküp bitirirmi.

VWTURK Üyesi vw_omer_vw - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    eğer aracın motoru kurum tutmuşsa bor katkısı kesin çözüm olmaz ama kurumu tamamen temizlemez ama tüm yağlama yapan parçaların daha rahat çalışmasını sağlar buda bi nebze olsun motora rahatlık verir carbon clean ise sadece enjektör ve yakıt sistemine faydası olur

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.9 TDI Comfortline
    geçen gün birisi carbon clean yaptır ve arabayı devirli kullan kurumu atar demişti.Ne derece atar bende bilmiyorum

VWTURK Üyesi golfesk - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk4
    ben yaptırmışsın kısa bir süre önce ama zamanla kullandığım benzindenmidir bilmiyorum etkisi geçiyor ilk an ki performans vermiyor sanırım yakıttan olacak benim düşüncem ...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.9 TDI Comfortline
    Ben şunu anladım üst kapak sökülmeden tam anlamıyla kurum temizliği olmuyor

VWTURK Üyesi golfesk - ait Avatar
    Lokasyon
    Eskişehir [ 26 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk4
    doğrudur bence mantıklı gibi geliyor ilaçlar vs gibi şeyler zamanla sanırım etkisi geçtiğinden normale dönüyor araba sanırım

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Kurum temizleme amaçlı CC'nin faydalı olması için her 30.000km'de bir yaptırmanız gerekir, aksi takdirde faydası olmaz.

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı Coşkun Uçar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kurum temizleme amaçlı CC'nin faydalı olması için her 30.000km'de bir yaptırmanız gerekir, aksi takdirde faydası olmaz.
    Katılıyorum... Carbol Cleaner hafif kurum tutmuş motorlarda işe yarıyor. Bu kurumunda tek nedeni EGR... EGR zaten başlı başına turbonun katili.

Bir ben kullanmadım şu BOR' u

Bu arada aracı hiç elletmeyin derim. Yani Carbon Cleaner e boşuna para vermeyiniz. Aracınız zaten 160.000 de tamamen kurum yapsın zaten o zaman araç geç çalışır. Gidersiniz servise söktürürsünüz silnidir kapağını iyice temizlerler yeni conta takarlar aracınız 10 numara olur.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Hatay [ 31 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.9 TDI Comfortline
    Alıntı vw061´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Katılıyorum... Carbol Cleaner hafif kurum tutmuş motorlarda işe yarıyor. Bu kurumunda tek nedeni EGR... EGR zaten başlı başına turbonun katili.

Bir ben kullanmadım şu BOR' u

Bu arada aracı hiç elletmeyin derim. Yani Carbon Cleaner e boşuna para vermeyiniz. Aracınız zaten 160.000 de tamamen kurum yapsın zaten o zaman araç geç çalışır. Gidersiniz servise söktürürsünüz silnidir kapağını iyice temizlerler yeni conta takarlar aracınız 10 numara olur.
    Yani siz:'Üst kapağı araç tamamen geç çalışmaya başladıktan sonra açtırıp temizletin'mi diyorsunuz.Benim arabam geç çalışıyordu Marş kömürlerini yeniledim ve bor koydum.Şimdi saat gibi çalışıyor.

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)