Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Cam filmleri nasıl sökülür?

VWTURK Üyesi gg_bora - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific

Cam filmleri nasıl sökülür?

Dün aracıma LPG taktırdıktan sonra bugün de TüvTürk'te muayeneye gireceğim. Ancak yan camların hepsinde 1 ve 2 numara cam filmi mevcut. Muayenede buna müsaade etmezler ise sökmek zorunda kalacağım. Sormak istediğim bu cam filmleri nasıl sökülür? Kendim sökebilir miyim ya da ne kadara mal olur? Teşekkürler

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    cam filmleri muayeneden geçiyor,dert etme

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Audi
    Model
    ===Volkswagen===
    cam filmlerini istediğin şekilde sökebilirsin çünkü en kral filmde olsa tekrar kullanman imkansız. Anahtar yada keskin bişeyle yapabilirsin. soyarak çıkacaktır zaten.

VWTURK Üyesi evo7t - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDI Comfortline
    cam ucundan bi yerden aç çektikçe o çıkar düzgün çekersen tek parça bile çıkarabilirsin bazı yerlerde lekeler kalır onlarıda camsil spreyi gibi spreyin içine sirkeli su koy daha kolay çıkarır tabiki bunları muayenede sök derlerse yap hemen sökme

VWTURK Üyesi braveturk - ait Avatar
    Lokasyon
    Muğla [ 48 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    eğer muayeneden geçerse burada paylaşırmısın bende aynı dertten muzdaribim

VWTURK Üyesi SOBAY - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    telefon açıp sordumcm fılmlerıni hafif kusur sayıp vizeden geçiriyoruz ama trafik polisi ceza yazarsa karışmayız dediler.

VWTURK Üyesi braveturk - ait Avatar
    Lokasyon
    Muğla [ 48 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    peki mercekli xenonlar ?

Forum Koordinatörü TİN - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Dün niye sormadın Bana? Ortam mı müsait değildi? ..

Ucundan kaldırdıktan sonra zaten kendi kendine gelir. Parçalanmaması için de camsil şişesi gibi bir şeye su doldurup (ya da camsil'in kendisiyle) ara ara ıslatarak çekersen daha rahat soyabilirsin.. Ancak; arka camda da film varsa sökerken rezistanslara zarar verme olasılığı çok yüksek.. Olmazsa arka camı sökme, belki vizede sadece arka cama laf etmezler..

Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı braveturk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    peki mercekli xenonlar ?
    Mercekli merceksiz farketmiyor; far yıkama veya silecek (ikisinden birisi) olmasını şart koşuyorlar.

Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Alıntı SOBAY´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    telefon açıp sordumcm fılmlerıni hafif kusur sayıp vizeden geçiriyoruz ama trafik polisi ceza yazarsa karışmayız dediler.
    Her koyuluk için geçerli mi bu yoksa sadece açık renkli filmler için mi?

Yahu ne kadar saçma bir şey aslında..!! Polis ceza yazabiliyorsa filmlere; bu aracın bu filmlerle trafiğe çıkması yasaktır. Öyle değil mi?

Peki o zaman nasıl vize veriyorsun bu araca? O da ayrı bir çelişki...!!! Kendileri sürücülerle papaz olmamak için topu taca atıyorlar resmen

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Ben çok koaly çıkardım. Elinde çeknice çart diye geliyor hemen. Eğer film eskimiş ise selülözik tinerle sil hemen yakıp çıkarıyor filmi.

Arka camda ki filmi çekip çıkardığımda filmin siyah izi kaldı ama yinede muayeneden geçtim.. Şimdi film çekmedim çünkü izi kalsada filmli gibi gözüküyor

VWTURK Üyesi SOBAY - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Comfortline
    Alıntı uyguntin´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Yahu ne kadar saçma bir şey aslında..!! Polis ceza yazabiliyorsa filmlere; bu aracın bu filmlerle trafiğe çıkması yasaktır. Öyle değil mi?

Peki o zaman nasıl vize veriyorsun bu araca? O da ayrı bir çelişki...!!! Kendileri sürücülerle papaz olmamak için topu taca atıyorlar resmen
    koyuluğu hakkında maalesef ki sormadım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    koyu açık fark etmez tüm film ve siyah camlar muayeneden hafif kusurlu olarak geçebiliyor.
    bakanlıktan tuvtürk'e verilen talimat gereği,yoksa tuvtürk kontrol konularını kendi belirlemiyor,bakanlık belirliyor.tuvtürk sadece araçların bakanlık müfredatına uygun olup olmadığını kontrol ediyor.

Kalbimizdesin... atmaca_er - ait Avatar
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı uyguntin´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Abi aslında bu konu ile ilgili dava açılabilir diye düşünüyorum.

SOnuçta araç muayeneden geçmiş , buda devletin izin verdiği bir kurum değilmi .SOnrada kalkıp ceza yazmaları çok saçma oluyor dediğin gibi...

Eğer bunun bir kaç örneği varsa ve bu çoğalırsa devlet buna el atacaktır kesizn kez ama o zaman da ya filmlerden vazgeçeceğiz yada polislere el sallıyacağIZ

VWTURK Üyesi atılkanayhan - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk3
    Alıntı bamya84´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Dün aracıma LPG taktırdıktan sonra bugün de TüvTürk'te muayeneye gireceğim. Ancak yan camların hepsinde 1 ve 2 numara cam filmi mevcut. Muayenede buna müsaade etmezler ise sökmek zorunda kalacağım. Sormak istediğim bu cam filmleri nasıl sökülür? Kendim sökebilir miyim ya da ne kadara mal olur? Teşekkürler
    burdaki elemanlar işin kolayını bulmuş . ama şahsen ben böyle bir yöntemi denemeye cesaret edemezdim .

http://www.izlesene.com/video/g%C3%8...m-sokme/260744

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)