Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: amortisörlerin patlak olduğu...

VWTURK Üyesi polo466 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline

Arrow amortisörlerin patlak olduğu...

arkadaşlar amortisörün patlak olduğu nasıl anlaşılır sol önden bozuk yola yada kasise girince demirler birbirine sürter gibi ses geliyor fren balatalarını yeni değiştirdim ama ses kaybolmadı yardım edin

VWTURK Üyesi vw061 - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Eğer fren balatalarınızı değiştikten hemen sonra olduysa bence fren balatalarınızdan yapabilir o sesi kontrol ettirmek lazım.
    Eğer amortisör patlak ise tabi kat küt sesler.

Ama ön takımdan da gelebilri en iyisi ustaya göstermek amorsitörünüzün bozuk olduğunu hemen anlar zaten. Yağ kaçırır vb..

VWTURK Üyesi WanD - ait Avatar
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Benimde aracımdan bozuk yola girdiğimde tok bir ses gelirdi önden. Servise gittim anlayamadı. Rotbalanascı Ze rotlar değişecek dedi. Sesi o yüden yapıyor dedi. Servise anlattım , Ze rotları komple değiştirdi. Ses kesilmedi tabii Biras Servisle kavga biras rotbalanscıyla derken servis Sağ motor kulağında dedi. Test yap sonra parça değiş Neyse çıkma sağlam parça buldu değiştirdi ses kesilmedi Motor kısmında anormal hiç birşey yok : ) Usta çılgına döndü Arabanın başına 3 eleman geldi herkes ses arıyor. Ayrıca araç el frenini sıkıp hafif gaz verdiğinde de yapıyordu. O nu da ben fark ettim. Ve bozuk yola girdiğinde ve yavaş geçtiğimde aynı sesi yapıyordu. Sol şanzuman kulağı (sol kulak) levye soktu ses kesildi. Benim ses şanzuman kulağında geliyormuş 120 ytl parça + 50 ytl de servis alır.
    Amortisör ve rot başlarına baktır. Sağlam adam akıllı rotbalanscıya göster aracını sonra benim gibi boş yere parça değiştirme.

Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    burası çok küççük bır yer (hayrabolu) adam akıllı tamırci yok en kısa zamanda servise sokarım tşkler

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.9 TDi
    benzer sesler birkaç ay önce benim aracımdada vardı . motor kulaklarından birisinin kırık olduğunu gördük tabi güzelce incelemek lazım . değiştirdik ve sesi kestik . bende amortisör diye düşünüyordum fakat motor kulağı çıkmıştı ..

Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı billie´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    benzer sesler birkaç ay önce benim aracımdada vardı . motor kulaklarından birisinin kırık olduğunu gördük tabi güzelce incelemek lazım . değiştirdik ve sesi kestik . bende amortisör diye düşünüyordum fakat motor kulağı çıkmıştı ..
    Evet , İlk olarak amartisörlere bakıyorlar , sorun yoksa motor kulakları ve ön takımlar artık

VWTURK Üyesi transporter_cı - ait Avatar
    Lokasyon
    Kastamonu [ 37 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    amortisörlerin patlakolduğu amortisör üzerinde yağ olup olmadığından anlaşılır amortisörün üzerinde yağ yoksa patlak değildir benim bildiğim bu

keyifli forumlar...

VWTURK Üyesi uygardeniz - ait Avatar
    Lokasyon
    Sinop [ 57 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora Pacific
    Sürücüler, araçlarını amortisörlerin zaman içinde bozulmasına ve bunun getirdiği yol tutuş kaybına uyum sağlayarak kullanır. Genelde, kötü durumdaki amortisörlerle araç kullandıklarının farkına varmaz. Ani fren yapıldığında otomobilin ön tarafı her zamankine göre daha çok öne yığılıyorsa ve yan rüzgarlardan etkileniyorsa amortisörlerde problem var demektir.
    Kötü durumdaki amortisörler, aracın helezon, direksiyon kutusu, şaft istavrozu,
    diferansiyel, lastikler, kauçuk burçlar, dişli kutusu, aks bilyaları, süspansiyon, rot gibi parçalardaki aşınmayı artırır. Gevşek amortisör bağlantıları ses yapar.
    Bozuk Amortisörün Otomobil Üzerindeki Belirtileri
    - Direksiyon sertleşir.
    - Süspansiyon yumuşar.
    - Yol tutuş zayıflar.
    - Islak zeminde kayar.
    - Direksiyon titrer.
    - Gece görüşünde olumsuzluk olur.
    - Lastikler aşınır.
    -Kullanımı zorlaştırır.
    - Frenler zayıflar.

Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    teşekkürler arkadşlar

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı polo466´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    arkadaşlar amortisörün patlak olduğu nasıl anlaşılır
    Amortisör kulesinin bağlı bulunduğu kısım üzerine iki elinizle bütün gücünüzü kullanarak aşağı doğru bastırıp bırakın, eğer anında yerine geliyorsa yani bi anlamda yaylanıyorsa amortisör patlak demektir, tamamen bitmiş amortisör kasa yukarı çıkarken kulelere vurup tak yada lok diye ses çıkartır, ayrıca sağlam amortisör kolayca bastırmanıza fırsat vermez.

Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı Coşkun Uçar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Amortisör kulesinin bağlı bulunduğu kısım üzerine iki elinizle bütün gücünüzü kullanarak aşağı doğru bastırıp bırakın, eğer anında yerine geliyorsa yani bi anlamda yaylanıyorsa amortisör patlak demektir, tamamen bitmiş amortisör kasa yukarı çıkarken kulelere vurup tak yada lok diye ses çıkartır, ayrıca sağlam amortisör kolayca bastırmanıza fırsat vermez.
    Coşkun abi tamirci gibisin maşallah. Mesleğini bilmiyorum ama. Benimde aracıma servis anlattığınız gibi işlem yapmıştı ve patlak olmadığını söylemişti

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı WanD´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Coşkun abi tamirci gibisin maşallah. Mesleğini bilmiyorum ama. Benimde aracıma servis anlattığınız gibi işlem yapmıştı ve patlak olmadığını söylemişti
    Bilgisayar hard ware ve alt yapı sistemleri kurulumu......ama 2001'den beri emekliyim......

Lokasyon
    Kars [ 36 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    tşkler ben bir çoşkun abıbnın dediklerını uygulamaya gideyim

Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı Coşkun Uçar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bilgisayar hard ware ve alt yapı sistemleri kurulumu......ama 2001'den beri emekliyim......

Otomotiv sektörün'de de tecrübeli olduğunuz kesin Coşkun abi. Emekli'lik size yaramış

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı WanD´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

Otomotiv sektörün'de de tecrübeli olduğunuz kesin Coşkun abi. Emekli'lik size yaramış
    Üstad emekliliğin bu işle pek ilgisi yok, küçüklüğümden beri otomobil bir hastalıktır bende, bu arada 20 senede 150 tane 2. el araba değiştirince tamircilerle yatıp kalkmaktan hemen hemen her şeyi öğreniyorsun, işin içine bide merak girince tecrübe sahibi olmamak mümkün değil.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)