+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 36 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: Polo 6n2 Far Temizleme Resimli Anlatım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer

Polo 6n2 Far Temizleme Resimli Anlatım

Evet İlk aşama olarak direksiyonumuzu tam sağ ve tam sol yaparak çamurluk içlerindeki vidaları sökmek.

Daha sonra sis farlarındaki vidaları söküyoruz.

Bi sonraki işlemse sinyali sökme kırmızı ile gösterilen yeri önce yıldız tornavida ile gevşetip yukarı doğru çekiyoruz, bu parçayı tekrar takarken bu vidanın altta uzadığı yere yağ,detarjan, gibi rahat girmesini sağlayacak bişey sürmek iyi oluyor.

Sinyali çıkartırken ok yönünde çıkarmaya dikkat edin yoksa tırnakları kırabilirsiniz.

Şimdide sinyal altındaki vidaları söküyoruz.

Panjur üstündeki vidalarıda söktükten sonra artık tamponu çıkartabiliriz,bunun için çamurluğu iki tarafından tutarak yavaşça çıkardık,ayrıca sis farları bağlı olduğu için çok fazla ayırmıyoruz,çamurluğu hemen tekerlerin önüne bırakıyoruz.

Farlarıda sökmek için işaretli vidaları çıkarıyoruz, bu resimde tamponu nereye koyduğumuz da net bişekilde görünüyor.

İşaretli yeri sola doğru ayırarak farı çıkartıyoruz, Bu arada farlar burada zaten çok temiz demeyin sökerken fotoğraf çekmeyi unuttuğumuz için takarken çekmek zorunda kaldık

Farı söktükten sonra gördük ki far motorunun tırnakları kırılmış 1 numaralı yerde görünüyor, 2 numaralı yer far tasının oturduğu yer, ok işareti ile gösterdiğimiz yer ise slikonun bulunduğu yer burayı sökerken sıcak hava makinası tuttuk ve çok işe yaradı (Bunun içinde Cep telefoncu çağrı abime teşekkürler)

Ve farlar temizlenirken, çok önemli not iç tası temizlenirken kimyasal kullanmayın nikelajı kaldırıyor Allahtan erken fark ettik sadece bulaşık detarjanı yeteri oluyor.

Temizlenen far tası yerin oturtulurken.

ışıl ışıl parlarken...

Evet Kubilay abi far motorunu silikonladı önce tutması için tabancalı slikon kullandık üzerinede sanayi tipi slikon sürdük ikiside kuruyunca çok sağlam oldu tabi sanayi tipi slikonun kuruma süresi uzun olduğu için sıcak slikonla önce tutturduk.

Ve motorum ucunuda slikonladık sağlam bir montaj güzel işçilik

Ve son olarak temiz farlarla görüntülerimiz...

Farların eski hali ile yeni hali arasındaki farkı görmek isterseniz diye bu resmide koydum...

Farların içi çok temiz oldu ama far camının üst yüzeyinde ki çizikler biraz kötü durdu gibi geldi, Kubilay abi ile Bauhaus a gidip hem temiz farlara Osram CoolBlue far aldık hemde Kubilay abi çizik gidermek için bir pasta denemek istedi biraz başarılı olduk, ama farımın camına çok taş sıçramış bu çiziklerin hepsini gidermek için yeterli olmadı malesef daha değişik pasta cilalarla bu temizliği ilerde far yüzeyinden yapabiliriz.

Umarım resimler açıklayıcı olmuştur....

VWTURK Üyesi qb5tp - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Bu son fotoğrafı görünce iyiki temizlemişiz dedim kendime Alper bir de gündüz görüntüsü koysaydın, ben de merakediyorum gündüz gözüyle nasıl göründüğünü. Anlatım da güzel olmuş ellerine sağlık

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı qb5tp´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bu son fotoğrafı görünce iyiki temizlemişiz dedim kendime Alper bir de gündüz görüntüsü koysaydın, ben de merakediyorum gündüz gözüyle nasıl göründüğünü. Anlatım da güzel olmuş ellerine sağlık
    Evet çok iyi oldu o çizikler senin içine sinmedi ama ben sanki başka bi arabaya biniyormuşum gibi geliyor artık. Yarında gündüz görüntüsü çekip koyayım hatta aynı yerde duruyo araba sabah unutmazsam çekeyim, ama dağlar kadar fark var abi, bu arada far yükseklik ayarı ne güzel bişeymiş osram coolblue ampülde da gece kullanımında baya hoş, ben hiç görmeden kullanıyormuşum yaw. Benim anlatımımdan çok senin elinden çıkan iş bu abi senin ellerine sağlık..

Emekli Forum Sorumlusu Anıl Karakaya - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf BlueMotion
    Valla güzel olmuş... Acaba benim eski farlar da adam olur mu ? Camları çok kötü benimkinin

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı anilkarakaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla güzel olmuş... Acaba benim eski farlar da adam olur mu ? Camları çok kötü benimkinin
    Eski ise denemekte fayda var, nasıl olsa güzel bi farın mevcut riske atmaya adeğer valla Anıl Aç bi kurcala ne kaybedersin ki hatta sen o camın üzerinde çizik giderici malzemeleri dene kobay olarak kullanalım

Uzaklaştırılmış Üye
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Highline
    Gayet temiz olmus elinize sağlık.

Osram bluecool ampuller beyaz mı yoksa yine orjinal sarımsı mı?

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı DenizYıldızı´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Gayet temiz olmus elinize sağlık.

Osram bluecool ampuller beyaz mı yoksa yine orjinal sarımsı mı?
    Valla sabah baktığımda sarı gibi gördüm ama gece mavi-beyaz gibi bi renk buz mavisi dedikleri hani.

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Alıntı iced´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Valla sabah baktığımda sarı gibi gördüm ama gece mavi-beyaz gibi bi renk buz mavisi dedikleri hani.
    Alper senin parklarının mavi olduğunu unutmamak lazım

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı qb5tp´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Alper senin parklarının mavi olduğunu unutmamak lazım
    Evet mor parklarım var oyüzdende mavi gibi görmüş olabilirim...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Evet Kubilay abi gündüz resmini ekledim gerçi ilk resim biraz gölge bu aydınlık ama gende fark belli oluyor...

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Güle güle kirlet Alpercim

VWTURK Üyesi cengizcim - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Zormuş yau

VWTURK Üyesi polo466 - ait Avatar
    Lokasyon
    Erzurum [ 25 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    eline sağlık güzel ama uğraştırmış şimdilik ihtıyac yok gibi

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Antalya [ 7 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Trendline
    evet güzel olmuş.ama sökme takma işi yemedi...

Emekli Forum Sorumlusu Altug - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Audi
    Model
    Diğer
    Süper paylaşım için teşekkürler.

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)